Polskie Radio
Section05
Opole 2023

"Wyróżniał się na plus". Marek Dutkiewicz o koncercie "Czas ołowiu" w Opolu

Jubileuszowa, 60. edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu przeszła już do historii. W ramach wydarzenia mogliśmy m.in. obejrzeć koncert "Czas ołowiu", podczas którego usłyszeliśmy piosenki z repertuaru nieżyjących gwiazd polskiej sceny muzycznej. - Nie widziałem wielu koncertów, ale ten chyba wyróżniał się na plus - ocenia Marek Dutkiewicz, twórca tekstów piosenek i jeden z autorów utworu, od którego nazwano koncert w Opolu.
Zobacz więcej na temat:  Marek Dutkiewicz Maria Szabłowska Opole 2023 muzyka rozrywkowa

Opolski festiwal w Trójce. Relacje ze stolicy polskiej piosenki [PODSUMOWANIE]

Marek Piekarczyk, Krzysztof Cugowski, Halina Mlynkova, Blue Cafe, Justyna Steczkowska, Doda, Krzysztof Jaryczewski i wielu więcej. Do tego rozmowy, wywiady, muzyka i mnóstwo festiwalowych emocji, które przez cały weekend gościły na antenie radiowej Trójki. Program 3 Polskiego Radia zaprosił na relacje i audycje nadawane specjalne wprost z festiwalowego studia przy trwającym 60. KFPP w Opolu. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu Opole 2023

"Opole to wyjątkowe miejsce". Izabela Trojanowska, Anna Wyszkoni i Halina Mlynova w Jedynce

- Scena w Opolu ma swoje prawa. To jedyne w roku święto piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o Krajowym Festiwali Piosenki Polskiej Izabela Trojanowska. W audycji specjalnej rozmawiamy także z Anną Wyszkoni i Haliną Mlynkovą, która wspólnie z zespołem Tulia zwyciężyła w konkursie "Premiery" w wyniku głosowania widzów.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Opole Opole 2023 Marcin Kusy izabela trojanowska Halina Mlynkova Ania Wyszkoni

"Cudnie było odsłonić swoją gwiazdę". Andrzej Rybiński o wyróżnieniu podczas 60. KFPP

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu znów rozbłysła wybitnymi osobowościami muzycznego świata. Wyróżniono m.in. piosenkarza, który na KPFF zadebiutował już w 1972 roku. - Mam to niebywałe szczęście, że kilka moich piosenek przetrwało przez tyle czasu i pozostaje w łaskawej pamięci widzów i słuchaczy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Rybiński.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Andrzej Rybiński Anna Will Opole 2023 Opole

Jan Majewski z nagrodą "Debiuty Trójki”: Jest mi prześwietnie. To dla mnie wielkie wyróżnienie [WIDEO]

Trójka przyznała nagrodę dla najbardziej obiecującego, młodego debiutanta! W tym roku statuetka trafiła do Jana Majewskiego, który także otrzymał Nagrodę Publiczności podczas koncertu Debiuty 2023. - Jest mi preświetnie. Idealnie odnajduję się na Opolskiej scenie. To dla mnie wielkie wyróżnienie - mówił laureat. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Opole 2023 MUZYKA KULTURA Tomasz Miara

60. KFPP w Opolu. "Występ przed tą publicznością to spełnienie marzeń"

- Dla każdego muzyka stanięcie na tej scenie przed tą publicznością to spełnienie marzeń, jedno z najpiękniejszych przeżyć i jeden z największych zaszczytów - mówił w Programie 1 Polskiego Radia o Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Kuba Badach. Gośćmi "Muzycznej Jedynki" byli także Anastazja Maciąg, najmłodsza uczestniczka koncertu "Premiery" oraz Jerzy Grunwald, który pierwszy raz wystąpił w Opolu już w 1967 roku.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Paweł Sztompke Opole Opole 2023 Kuba Badach Jerzy Grunwald Anastazja Maciąg

Koncert "Premiery". Marcin Kusy: Opole jest miejscem, które może wylansować hit

- Ludzie plotkują o tym, że jest bardzo silna obsada koncertu "Premiery". To nawiązanie do ubiegłych lat, kiedy wielkie gwiazdy przyjeżdżały tutaj nie tylko zaśpiewać swoje najbardziej znane utwory, ale żeby prezentować nowości - mówi o 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Koncert "Premiery" wystartuje dziś po godz. 20.00.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Henryk Szrubarz Opole 2023 Opole Marcin Kusy

W oczekiwaniu na koncert premier w Opolu. Tadeusz Seibert prezentuje nowy singiel

Podczas koncertu "Premiery" w ramach 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się od 9 do 11 czerwca, Tadeusz Seibert zaprezentuje utwór pt. "Niby tak, niby nie". Nowy singiel, jak zdradza artysta, jest jednocześnie zapowiedzią nowego albumu. - Jest bliżej niż dalej - zapowiada piosenkarz w "Muzycznej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska Tadeusz Seibert muzyka rozrywkowa Opole 2023

60. KFPP w Opolu. Iwaneczko z utworem "Miłość" w konkursie "Premiery"

Iwaneczko znalazł się w gronie uczestników konkursu Premiery podczas 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wokalista zaprezentuje publiczności utwór "Miłość". - To jest miłość w zupełnie innym ujęciu, niż do tej pory o niej myślałem, bo przede wszystkim pojawia się w tam leitmotiv, czyli nikt nam nie zabroni miłości i to można tak różnie interpretować - mówi wokalista w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka Marcin Kusy Opole Krzysztof Iwaneczko album konkurs MUZYKA Opole 2023 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu