Polskie Radio
Section05
Tomasz Poręba

FELIETON Lajkozbrodnia, niewygodne dane ekonomiczne i pogrzeb Stalina. Felieton Miłosza Manasterskiego

Imigranci ubogacają Unię Europejską, imigranci zwiększa dobrobyt i bezpieczeństwo, migranci są rozwiązaniem problemów demograficznych. I nikomu nie wolno wygłaszać tez temu przeczących (nawet popartych twardymi faktami), bo grożą za to trzy lata więzienia - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Bruksela miłosz manasterski Patryk Jaki Beata Kempa Beata Mazurek Tomasz Poręba Europarlament

Gaweł stawi się w polskim sądzie? Adwokat europosłów PiS odpowiada aktywiście: do zobaczenia w Warszawie

W czwartek Parlament Europejski uchylił immunitety czworgu deputowanym Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Beatę Kempę, Beatę Mazurek, Tomasza Porębę i Patryka Jakiego. Sprawa ma związek ze spotem PiS ostrzegającym przed polityką migracyjną PO, który czwórka europosłów polubiła w mediach społecznościowych. O nawoływanie do nienawiści oskarżył ich Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Mieszka on obecnie w Norwegii, gdzie otrzymał azyl polityczny. Kilka lat temu został skazany przez polski sąd za oszustwa gospodarcze. Lewicowy aktywista jest również poszukiwany przez policję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski Europarlament Beata Kempa Beata Mazurek Patryk Jaki Tomasz Poręba Prawo i Sprawiedliwość immunitet sądownictwo polityka

PE uchylił immunitet europosłom PiS. "To sprawa o charakterze politycznym"

Parlament Europejski uchylił immunitety czworgu deputowanym Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Beatę Kempę, Beatę Mazurek, Patryka Jakiego i Tomasza Porębę. Europosłowie na sesji plenarnej w Brukseli poparli tym samym stanowisko Komisji Prawnej PE. Gość audycji "Więcej świata" przekonuje, że mamy do czynienia ze sprawą o charakterze politycznym. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Parlament Europejski Patryk Jaki Beata Mazurek Tomasz Poręba Beata Kempa cenzura

PE uchylił immunitet europosłom PiS. Oskarżył ich skazany w Polsce przestępca

Podczas głosowania europeputowani zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za wnioskami Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego i zdecydowali o uchyleniu immunitetów Beacie Kempie, Beacie Mazurek, Patrykowi Jakiemu i Tomaszowi Porębie. Podstawą było oskarżenie czworga polityków o nawoływanie do nienawiści przez skazanego prawomocnym wyrokiem w Polsce za malwersacje finansowe i poszukiwanego przez policję lewicowego aktywistę Rafała Gawła.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Europa Unia Europejska Parlament Europejski immunitet Beata Kempa Beata Mazurek Patryk Jaki Tomasz Poręba Beata Płomecka

Tomasz Poręba: jestem więcej niż pewien, że PiS zwycięży. Marszami wyborów się nie wygrywa

- Jeżeli będziemy zjednoczeni, damy z siebie wszystko, będziemy realizować swój plan i nie damy się wybić z rytmu, to jestem więcej niż pewien, że Prawo i Sprawiedliwość zwycięży zdecydowanie - powiedział tygodnikowi "Sieci" poseł do Parlamentu Europejskiego, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Poręba polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce wybory społeczeństwo

Szef sztabu wyborczego PiS: będziemy konsekwentnie realizować naszą agendę kampanijną

- Mam nadzieję, że kampania będzie merytoryczna, polegająca na normalnej wymianie poglądów, ale trudno w to uwierzyć, patrząc na narrację drugiej strony, taką agresywną, hejtującą, starającą się atakować, a nie dyskutować na poważnie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS Tomasz Poręba wybory w Polsce sondaże polityka Grzegorz Jankowski

"Dzisiaj próbuje przedstawiać się jako osoba zabiegająca o rodzinę". Politycy PiS o postawie Tuska

Europoseł PiS Tomasz Poręba i rzecznik tej partii Rafał Bochenek mówili na konferencji prasowej, że "kiedy lider PO Donald Tusk był premierem, zupełnie nie interesował się losem polskich dzieci i rodzin, a dzisiaj próbuje przedstawiać się jako osoba, która o ich interesy stara się zabiegać".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk opozycja Prawo i Sprawiedliwość Tomasz Poręba Rafał Bochenek POLSKA polityka