Polskie Radio
Section05
Tomasz Poręba

Politycy PiS o Warsaw Summit. "To wielki potencjał polityczny, który musi być wykorzystany"

- Chcemy Unii Europejskiej ojczyzn, suwerennych krajów, suwerennych rządów. Stawiamy na to, żeby w UE większe prawo i więcej głosów mieli obywatele, a nie technokraci - powiedział w sobotę europoseł Tomasz Poręba. Kilku polityków Prawa i Sprawiedliwości wyszło w przerwie Warsaw Summit do dziennikarzy, by przedstawić nowe informacje nt. spotkania liderów europejskich partii konserwatywnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Europa Tomasz Poręba PiS

Radosław Fogiel nowym wiceprzewodniczącym partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Poseł PiS Radosław Fogiel, który został wybrany na wiceprzewodniczącego partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, zapewnił, że nie wyjedzie do Brukseli, by tam sprawować nową funkcję. W poniedziałek poinformował też, że stanowisko w zarządzie EKR nie wiąże się dla niego z dodatkowym wynagrodzeniem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel Unia Europejska Prawo i Sprawiedliwość Parlament Europejski Tomasz Poręba

Tomasz Poręba: poruszanie ważnych tematów kluczem do sukcesu PiS

- Mówiliśmy, że nie chcemy obecności Polski w strefie euro, mówiliśmy, że chcemy żeby to jednak rodzice mieli prawo do wychowywania dzieci, a nie inaczej; że nieprzemyślana, przymusowa relokacja imigrantów jest złym pomysłem, że jakość produktów w Polsce i Europie powinna być taka sama - podkreślił szef kampanii PiS w wyborach do PE Tomasz Poręba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 PiS Tomasz Poręba

Prezes PiS: PO to partia skrajnie niewiarygodna

- Słowa Rafała Grupińskiego ws. związków partnerskich pokazują, że PO to partia skrajnie niewiarygodna, która traktuje politykę jako jedną wielką manipulację - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Brak wiarygodności PO podważa sens jej działania w systemie demokratycznym, oczywiście nie od strony prawnej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Jarosław Kaczyński Beata Szydło Tomasz Poręba wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

PiS zaprezentowało billboard w kampanii wyborczej do PE

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w poniedziałek pierwszy billboard wyborczy zatytułowany "Masz prawo do europejskiego poziomu życia". Szef sztabu wyborczego Tomasz Poręba podkreślał podczas prezentacji billboardu, że hasło to jest "kwintesencją rządów PiS". Ponadto mówił, że "w tym tygodniu PiS przedstawi propozycje, które przykują uwagę mediów i opinii publicznej".
Zobacz więcej na temat:  wybory do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS konwencja PiS w Poznaniu konwencja PiS w Białymstoku

Europoseł PiS: nasz program jest spójny

– Na pewno jest duża różnica między nami a Koalicją Europejska. My mamy pewną spójność progrmową i idziemy konsekwentnie z propozycjami, którę realizujemy – powiedział na antenie Trójki Tomasz Poręba, szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Tomasz Poręba Unia Europejska Trójka POLSKA Europarlament Koalicja Europejska wybory do Parlamentu Europejskiego