Polskie Radio
Section05
Sławomir Nitras

Nitras zaatakował słownie Hołownię. Co dalej z pomysłem "Koalicji 276"?

Zaognia się konflikt wewnątrz opozycji. Sławomir Nitras w jednym ostatnich wywiadów stwierdził, że "liczba ludzi, którym Szymon Hołownia składa propozycje, przekracza granice dobrego smaku". Według posła oferty odejścia z Platformy dostaje każdy, kto akurat przebywa w Sejmie. - Możesz spokojnie chodzić korytarzem, ty nigdy żadnej propozycji od nas nie dostaniesz - odpowiedział mu na to Hołownia.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Sławomir Nitras Platforma Obywatelska opozycja polityka POLSKA

"Chciałbym odbierać to jako wyraz troski, a nie niechęci". Nitras o krytycznych słowach Olechowskiego pod adresem PO

- Chciałbym odbierać słowa Andrzeja Olechowskiego jako wyraz troski o PO i KO, a nie niechęci - powiedział wiceszef klubu KO Sławomir Nitras, komentując wywiad b. szefa MSZ i jednego z założycieli PO. W jego ocenie, niektóre stwierdzenia b. szefa MSZ są jednak nieuczciwe i osobiście go dotykają.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Sławomir Nitras Andrzej Olechowski polityka

"Sławomir Nitras jest takim trefnisiem Platformy". Terlecki odpowiada na groźbę pozwu

- Trochę mnie poniosły nerwy, ale Sławomir Nitras jest takim trefnisiem Platformy: przeszkadzał przez całą sesję, przerywał, dowcipkował; każdego może wyprowadzić z równowagi - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, odnosząc się do zapowiedzi złożenia pozwu przez Sławomira Nitrasa za nazwanie go "pajacem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Ryszard Terlecki Sławomir Nitras Platforma Obywatelska PiS polityka

Skandaliczne zachowanie Nitrasa w Sejmie. Popchnął jednego z posłów PiS [WIDEO]

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak poseł KO Sławomir Nitras brutalnie popycha Wiesława Krajewskiego z PiS. Do przepychanek na sali sejmowej doszło we wtorek po tym, jak Joanna Scheuring-Wielgus złożyła wniosek o dołączenie do porządku obrad zgłoszonego przez Lewicę projektu ustawy liberalizującej dostęp do aborcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm aborcja opozycja Sławomir Nitras Platforma Obywatelska

Rafał Trzaskowski założył fundację. Jako prezydent Warszawy... sam będzie ją nadzorował

- Ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego to kilka projektów. To związek zawodowy, stowarzyszenie, a także Fundacja Rafała Trzaskowskiego, która ma być zapleczem finansowym i organizacyjnym ruchu - powiedział bliski współpracownik prezydenta Warszawy, poseł KO Sławomir Nitras.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski POLSKA Warszawa społeczeństwo Sławomir Nitras Platforma Obywatelska polityka

"Ten przemocowy język miłości trochę zaczyna mnie niepokoić". Hołownia odpowiada Nitrasowi

- My się do Platformy Obywatelskiej nie zapisujemy, nie zamierzamy kończyć na waszych listach, będziemy zajmowali się swoją organiczną pracą, budowaniem swojego potencjału - tak lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia odniósł się do słów Sławomira Nitrasa (PO) o wspólnych listach wyborczych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia Sejm polityka Platforma Obywatelska Sławomir Nitras

Jeśli Trzaskowski wygra wybory, Nitras może pokierować kancelarią. Bielan: to wróży wojnę na górze

- W otoczeniu Rafała Trzaskowskiego znajdują się osoby, które słyną z bardzo agresywnej walki politycznej. Powołując się na doniesienia medialne, wskazał, że poseł Sławomir Nitras (KO) ma zostać szefem kancelarii Trzaskowskiego. - To wróży bardzo mocnym konfliktem między prezydentem a rządem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Adam Bielan, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Adam Bielan kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 Polskie Radio Sławomir Nitras

"Tam są same p***by", "zaj**ać PiS komisją specjalną". Knajacki język polityków PO

W ostatnich dniach poseł PO Sławomir Nitras nie tylko naruszył nietykalność cielesną posła Sebastiana Kalety, blokując mu możliwość wejścia na konferencję prasową Rafała Trzaskowskiego, ale także miał zwrócić się do polityków Zjednoczonej Prawicy: "Wy młodzi jesteście, wy się wp***ać musicie nauczyć". To nie pierwszy przypadek, kiedy politycy PO posługują się knajackim językiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska polityka Radosław Sikorski Sławomir Neumann Sławomir Nitras

"Na konferencję to się trzeba umieć wpie*****ć". Nitras odpowie za skandaliczne zachowanie?

Zachowanie posła Sławomira Nitrasa powinno być napiętnowane, bo ocierało się nawet o kodeks karny, a nie tylko sprawy czysto dyscyplinarne - stwierdził poseł PiS Jacek Świat, członek sejmowej komisji etyki. Czy parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej poniesie konsekwencje?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Sławomir Nitras Sebastian Kaleta Warszawa atak kampania wyborcza Rafał Trzaskowski