X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Paweł Adamowicz

Amber Gold. "W Trójmieście wszyscy mają słabą pamięć"

Sejmowa Komisja Śledcza do spraw Amber Gold ma przesłuchać we wtorek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Posłowie chcą zapytać między innymi o działania prezydenta w sprawie spółki, a także o działania jego urzędników. – Trójmiasto jest zrośnięte, tam wszyscy wszystkich znają, ale mają słabą pamięć – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Marek Suski, wiceprzewodniczący komisji i poseł PiS. Posiedzenie komisji śledczej będziemy transmitować w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  komisja śledcza Marek Suski Amber Gold Sejm Paweł Adamowicz Gdańsk Trójmiasto PiS

Komisja Amber Gold przesłucha kolejnych świadków. Komentarz

W poniedziałek odbędzie się pierwsze po wakacyjnej przerwie posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Zeznawać będą świadkowie: b. dyrektor marketingu Jet Air Ireneusz Dylczyk i gdański biznesmen Marius Olech. O szczegółach najbliższych przesłuchań w Polskim Radiu 24 mówił Tomasz Rzymkowski, wiceprzewodniczący komisji, poseł Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Tomasz Rzymkowski komisja śledcza Paweł Adamowicz

Andrzej Dera o incydencie na Westerplatte: papierowa afera

– Próbuje się zrobić aferę z tego, że - chyba na polecenie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - jeden z harcerzy miał odczytywać apel, chociaż elementarna zasada mówi, że jeżeli wojsko wystawia kompanię honorową to zawsze żołnierz odczytuje apel. Ta zasada zawsze była stosowana – powiedział w audycji Jeden na Jednego Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Westerplatte II wojna światowa Andrzej Dera Andrzej Duda Antoni Macierewicz Niemcy reparacje wojenne Paweł Adamowicz POLSKA

Kontrowersje wokół słów Pawła Adamowicza. Komentarz eksperta

Podczas uroczystości upamiętniających 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz – w swoim wystąpieniu na Westerplatte nawiązał do obecnej sytuacji politycznej i napiętych relacji między Polską a Komisją Europejską. W Gorącym Temacie komentarz dra hab. Łukasza Młyńczyka, politologa z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Adamowicz Westerplatte Komisja Europejska Unia Europejska

"Prezydentowi Adamowiczowi zabrakło rozsądku"

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz krytykuje decyzję wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha ws. wiecu Komitetu Ochrony Demokracji 31 sierpnia. Uznał, że dzieli ona Polaków. O  konflikcie wokół obchodów rocznicy porozumień sierpniowych mówili w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, rzecznik "Solidarności" Marek Lewandowski i Tomasz Krzyżak z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  KOD Solidarność porozumienia sierpniowe Paweł Adamowicz

Spór o ECS. "Niech prezydent Gdańska się nie wtrąca"

Minister kultury, prof. Piotr Gliński zgłosił kandydaturę Krzysztofa Wyszkowskiego do Rady Europejskiego Centrum Solidarności. Z tą decyzją nie zgadza się jednak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – Apelujemy do prezydenta Gdańska, by nie wtrącał się do naszych kandydatów – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Europejskie Centrum Solidarności PiS Krzysztof Wyszkowski Gdańsk Paweł Adamowicz Władysław Frasyniuk Joanna Lichocka Rada Mediów Narodowych media publiczne Dorota Kania POLSKA