Polskie Radio
Section05
Sławoj Leszek Głódź

"Przejaw agresji skrytej za przyłbicą wolności słowa i tolerancji". Abp Głódź o działaniach LGBT

- Bierność wobec zła ośmiela - podkreślił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. W czasie uroczystości związanych z otwarciem Parku Pamięci Narodowej "Zachowali się jak trzeba" hierarcha odniósł się do wydarzeń związanych z profanacją figury Chrystusa przed bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Kościół Sławoj Leszek Głódź Msza święta

Kontrowersje wokół homilii abp. Sławoja Leszka Głódzia

- To, że biskupi mają swoje poglądy jest oczywiste. W dni świąteczne kościół nie powinien jednak zabierać tak ostrego głosu politycznego. Nasz naród i tak jest bardzo podzielony – powiedział w Debacie Dnia socjolog Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego. Do homilii metropolity gdańskiego arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia odniósł się także Karol Gac z DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Sławoj Leszek Głódź Kościół Boże Narodzenie

Głódź: Parady Równości są przeciw rodzinie

- Polska potrzebuje odbudowy zaufania publicznego; czas już skończyć z tym rozdzieraniem tkanki społecznej, z nerwicowaniem polskiej wspólnoty i wprowadzaniem na pierwszy plan polskiego życia jątrzących sporów, ataków, napaści, potwarzy - mówił w homilii podczas gdańskich uroczystości Bożego Ciała abp Sławoj Leszek Głódź. Jak zaznaczył, "wszyscy o tym mówią, dziennikarze jakoś chwycili ostatnio wiatr w żagle i też powtarzają. I dobrze, że się nawracają powoli".
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo homoseksualizm Kościół religia Sławoj Leszek Głódź wiara