X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Witold Zembaczyński

W. Zembaczyński: niektóre samorządy są atakowane przez rząd

-  Samorządy gdański i warszawski czy prezydent Inowrocławia są stale atakowani przez rządzących. Jeżeli prezydent Trzaskowski ma własne zasoby do rozwiązania awarii, to stara się najpierw ich użyć, a kiedy sytuacja wymaga interwencji organów centralnych, to wychodzi z dobrą wolą - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński, poseł i wiceprzewodniczący partii Nowoczesna.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Wisła zanieczyszczenie Prawo i Sprawiedliwość Lewica Razem Senat Nowoczesna Witold Zembaczyński Magdalena Złotnicka opozycja

"Historia polskiego parlamentaryzmu się skończyła"

 - Ta historia polskiego parlamentaryzmu się skończyła. Ta historia, którą otworzył PiS jakiś czas temu w polskim parlamencie to jest zupełnie nowy rozdział. To jest rozdział, w którym jako poseł nie mogę złożyć wniosku formalnego, to jest historia, kiedy mogę być karany za wypowiedzi niepomyślne w stosunku do władzy, również w mediach - mówił na antenie radiowej Jedynki Witold Zembaczyński (Nowoczesna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Zembaczyński Katarzyna Hejke parlament w Polsce Sejm Marek Kuchciński Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna

Witold Zembaczyński: Równość partnerska jest dla mnie ideałem

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podjął decyzję dotyczącą praw małżeństw jednopłciowych. Wyrok zamyka sprawę, którą w 2012 roku rumuński sąd konstytucyjny rozpoczął pytaniem o definicję małżeństwa. O decyzji Trybynału Sprawiedliwości oraz o konstytucyjnej definicji małżeństwa, mówił w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński z .Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska związki partnerskie Witold Zembaczyński

Po debacie PE o Polsce. "Nie można się obrażać"

- Polska jest w Unii Europejskiej. Ma pewne prawa, ale ma też pewne obowiązki. O każdej kwestii można rozmawiać i trzeba rozmawiać - stwierdziła w Rozmowie PR24 Joanna Fabisiak. Była posłanka Platformy Obywatelskiej w ten sposób odniosła się do debaty, która toczyła się w Parlamencie Europejskim ws. praworządności i reformy sądownictwa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski Unia Europejska Europarlament budżet UE 2021-2027 budżet ue budżet Witold Zembaczyński PiS Nowoczesna Komisja Europejska Frans Timmermans polityka

"Timmermans nie ma odwagi, aby się z tego wycofać"

– Europa sama sobie wykopuje dół i do niego wpada – oceniła w Rozmowie PR24 Anna Milczanowska. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości w ten sposób odniosła się do działań Unii Europejskiej w kontekście toczącej się przeciwko Polsce procedurze dotyczącej naruszenia zasad praworządności. Gościem Polskiego Radia 24 był również Witold Zembaczyński z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski Unia Europejska Europarlament budżet UE 2021-2027 budżet ue budżet Witold Zembaczyński PiS Nowoczesna Komisja Europejska Frans Timmermans