Polskie Radio
Section05
Platforma Obywatelska

"Popis nienawiści, arogancji i agresji". Senator PiS o sparaliżowaniu prac Sejmu przez posłów opozycji

- Mamy do czynienia z barbaryzacją życia politycznego, z pewnego rodzaju zdziczeniem. Lewica i Platforma Obywatelska od lat nie mają właściwie nic Polakom do powiedzenia, wiedzą, że w żaden inny sposób nie zdobędą władzy, więc po prostu chcą jakichś rozwiązań siłowych - powiedziała Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Prawo i Sprawiedliwość Sejm parlament w Polsce Platforma Obywatelska lewica opozycja aborcja Trybunał Konstytucyjny

Skandaliczne zachowanie Nitrasa w Sejmie. Popchnął jednego z posłów PiS [WIDEO]

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak poseł KO Sławomir Nitras brutalnie popycha Wiesława Krajewskiego z PiS. Do przepychanek na sali sejmowej doszło we wtorek po tym, jak Joanna Scheuring-Wielgus złożyła wniosek o dołączenie do porządku obrad zgłoszonego przez Lewicę projektu ustawy liberalizującej dostęp do aborcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm aborcja opozycja Sławomir Nitras Platforma Obywatelska

Aborcja eugeniczna niezgodna z konstytucją. Politycy podzieleni po wyroku TK

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, w którym za niezgodne z konstytucją uznano praktyki eugeniczne w stosunku do dzieci nienarodzonych, poróżnił polityków Sejmie. - Wygrało życie i wygrała godność - mówił na konferencji prasowej poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. - To krok do tego, żeby jak najszybciej wprowadzić liberalizację prawa aborcyjnego - to z kolei opinia poseł Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus. 
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny aborcja PiS POLSKA lewica Platforma Obywatelska

"Ich elektorat też choruje". Pietrzak krytykuje opozycję za blokowanie działań rządu ws. COVID-19

- Oni z zasady protestują. Akurat przy okazji epidemii jest to szczególnie niemądre, dlatego, że blokując wszystko, co rząd czyni w walce z epidemią nie pamiętają, że ich elektorat też choruje, a nawet ich elektorat również umiera - powiedział w Polskim Radiu 24 o działaniu opozycji Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce Sejm Platforma Obywatelska

Rafał Trzaskowski założył fundację. Jako prezydent Warszawy... sam będzie ją nadzorował

- Ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego to kilka projektów. To związek zawodowy, stowarzyszenie, a także Fundacja Rafała Trzaskowskiego, która ma być zapleczem finansowym i organizacyjnym ruchu - powiedział bliski współpracownik prezydenta Warszawy, poseł KO Sławomir Nitras.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski POLSKA Warszawa społeczeństwo Sławomir Nitras Platforma Obywatelska polityka

"Rafał Trzaskowski nie wykorzystał swojej szansy". Wybranowski o ruchu Wspólna Polska

- Rafał Trzaskowski nie skonsumował tego wielkiego sukcesu wyborczego, jakim był dobry wynik w kampanii prezydenckiej. Pierwsze dwa miesiące po niej to był moment, kiedy powinien zacząć objeżdżać Polskę, budować struktury, a Rafał Trzaskowski poszedł na urlop - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta. W dyskusji wziął udział również Michał Płociński ("Rzeczpospolita") oraz Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska polityka

Sejm wznowi obrady w środę. Na agendzie ustawy związane z pandemią i wybór RPO

W środę o godz. 9 Sejm wznowi odroczone we wtorek obrady. Posłowie zajmą się m.in. projektem PiS ws. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19, a także wysłuchają informacji premiera na temat stanu przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PSL lewica pandemia Koronawirus w Polsce Ryszard Terlecki POLSKA

"Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem". Adam Niedzielski o odroczeniu obrad Sejmu

- Jeśli nie możesz pomóc to chociaż nie przeszkadzaj. Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski po tym, jak posłowie poparli wniosek KO o odroczenie obrad Sejmu, który mial się zająć projektem ustawy dot. COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska pandemia POLSKA

"Żaden obrońca nie odniósł się do merytorycznych zarzutów". Cezary Gmyz o sprawie Romana Giertycha

- Mamy do czynienia z zasłoną dymną robioną przez obrońców Romana Giertycha. Do tej pory żaden obrońca nie odniósł się do treści merytorycznych zawartych w zarzutach przedstawionych Giertychowi - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Cezary Gmyz. Gościem audycji był także Samuel Pereira, szef portalu tvp.info. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Roman Giertych prokuratura Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska

"Powiązany z kierownictwem PO. Bronił jej polityków przed zarzutami". Publicysta o Romanie Giertychu

- Roman Giertych jest ściśle powiązany z kierownictwem Platformy Obywatelskiej. Łączą ich pewne interesy. Jest wynajmowany przez PO, by bronić jej polityków przed różnego rodzaju zarzutami - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi audycji byli także Stefan Sękowski z "Nowej Konfederacji" i Jacek Łęski z TVP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Roman Giertych prokuratura Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska