Polskie Radio
Section05
Rosja

Rosjanie wykluczeni z igrzysk. „Ta decyzja zabolała”

W Rosji nie milkną echa decyzji MKOl o niedopuszczeniu jej reprezentacji do igrzysk w Pjongczangu; oburzenie wyrażają sportowcy i politycy. Kreml ocenił, że nie należy ulegać emocjom, a ewentualne konsekwencje wobec urzędników nie są teraz priorytetem. O wykluczeniu rosyjskich sportowców z igrzysk mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  PjongCzang 2018 igrzyska olimpijskie Władimir Putin Rosja MKOl

"Nie zaakceptujemy polityki historycznej władz w Kijowie"

- Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Gościem audycji był także wiceprezes Partii Wolność Konrad Berkowicz.
Zobacz więcej na temat:  Włodzimierz Czarzasty Rosja Niemcy Ukraina polityka historyczna

Zatrzymanie b. szefa SKW. Publicysta: szokująca wiadomość

Żandarmeria wojskowa zatrzymała byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Piotra Pytla. – To człowiek odpowiedzialny za to, że w 2010-2011 roku Federalna Służba Bezpieczeństwa czuła się na korytarzach SKW jak u siebie w domu – mówił w Debacie Poranka Wojciech Biedroń z portalu wPolityce.pl. Gościem Polskiego Radia 24 był również Bartłomiej Radziejewski z Nowej Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Służba Kontrwywiadu Wojskowego WSI Wojskowe Służby Informacyjne Rosja SKW

Nord Stream 2. "Polityczny projekt uzależnienia Europy"

Dania zamierza przyjąć ustawę pozwalającą zablokować budowę drugiej nitki gazociągu Nord Stream 2. W weekendowym wywiadzie dla „Bilda” były szef NATO Duńczyk Anders Fogh Rasmussen stwierdził, że gazociąg Nord Stream 2 to pułapka Rosji. O przyszłości projektu mówił w audycji Świat w Powiększeniu Piotr Stępiński z Biznes Alert.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nord Stream 2 Dania Rosja Niemcy Gazprom gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne

NASZ WYWIAD Ręka Rosji, prowokacje? ”Groźny kryzys na linii Mińsk-Kijów"

Mińsk jest w słabszej pozycji i jego zakres niezależności od Rosji wynika raczej z uwarunkowań rosyjskich niż z własnej siły oporu – mówił Kamil Kłysiński, ekspert OSW, w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl. Głęboki kryzys w relacjach Mińska i Kijowa też jest na rękę Rosji – zauważa.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Białoruś Raport Białoruś Ukraina ŚWIAT Partnerstwo Wschodnie Ośrodek Studiów Wschodnich Unia Europejska Rosja