Polskie Radio
Section05
Siergiej Kowaliow

"Był odważnym obrońcą wolności oraz praw człowieka". Prezydent pożegnał zmarłego niedawno rosyjskiego opozycjonistę

W Moskwie pożegnano radzieckiego dysydenta i obrońcę praw człowieka Siergieja Kowalowa. List kondolencyjny od prezydenta Polski Andrzeja Dudy odczytał polski ambasador Krzysztof Krajewski. Prezydent napisał, że Siergiej Kowalow był odważnym obrońcą wolności oraz praw człowieka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Andrzej Duda Rosja opozycja Siergiej Kowaliow społeczeństwo

Kowaliow: gdyby Zachód rozumiał Rosję, nie byłoby Jałty

Od 1917 roku Rosja przedstawia zagrożenie dla całego świata. Już dawno ów świat powinien był to zrozumieć. Choćby z tego powodu Zachód nie może uznać, że Rosja to nie jego problem. Gdyby nie brak świadomościm nie byłoby Jałty, nie byłoby tego, co potem stało się z Polską – o tym  mówił kilka dni temu podczas wystąpienia w Warszawie Siergiej Kowaliow, dysydent, więzień polityczny, współzałożyciel Memoriału i polityk.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Siergiej Kowaliow Rosja Memoriał

Kowaliow: Zachód musi zwiększać presję na Putina

- Nie uważam zresztą, że Borys Niemcow zginął, bo taki rozkaz wydał Władimir Putin. Ale krew jest oczywiście na rękach Putina. Bo to jego reżim stworzył świadomie warunki do tego, że ta zbrodnia mogła mieć miejsce. Stworzył ogromną histerię i to jest przyczyna zabicia Niemcowa - mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia Siergiej Kowaliow, były radziecki dysydent i obrońca praw człowieka.
Zobacz więcej na temat:  Borys Niemcow Grzegorz Ślubowski Rosja Siergiej Kowaliow Więcej świata