Polskie Radio
Section05
Stadion Narodowy

Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym. Dr Zaczyński: są tam wszystkie narzędzia diagnostyczne

- To obiekt bardzo nowoczesny. Jesteśmy wyposażeni we wszystkie narzędzia diagnostyczne, które stosuje się w przypadkach koronawirusa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Szpital powinien zacząć przyjmować pacjentów jeszcze w tym tygodniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce choroby zakaźne Stadion Narodowy Sygnały Dnia społeczeństwo

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Dziś ma przyjąć pierwszych pacjentów

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w Warszawie ma dziś przyjąć pierwszych pacjentów. Mówił o tym w TVP Info szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Przypomniał on, że przed tygodniem szpital został przekazany lekarzom. Wczoraj sprawdzono wszystkie procedury, a dziś do szpitala mają trafić pierwsi chorzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy

Reprezentacja poszuka nowego "domu". Boniek: zdrowie Polaków na pierwszym miejscu

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zasugerował w mediach społecznościowych, że reprezentacja Polski nie rozpocznie eliminacji mistrzostw świata w marcu przyszłego roku na PGE Narodowym w Warszawie. Ma to związek z przekształceniem stadionu w tymczasowy szpital dla pacjentów z koronawirusem. "Zdrowie Polaków jest na pierwszym miejscu" - napisał Boniek na Twitterze. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Katar 2022 koronawirus Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy

"Została wykonana olbrzymia praca logistyczna". Szef KPRM o szpitalu na Stadionie Narodowym

- Szpital tymczasowy na stadionie PGE Narodowy będzie miał docelowo 1,2 tys. łóżek, w tym sto łóżek OIOM-owych. W pierwszym etapie uruchamiamy 300, w perspektywie tygodnia dojdziemy do 500 łóżek. Została wykonana olbrzymia praca logistyczna - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Stadion Narodowy szpital społeczeństwo zdrowie Michał Dworczyk kancelaria premiera infografika POLSKA

Budowa szpitala na PGE Narodowym. Trwają prace nad lądowiskiem dla śmigłowców LPR

- W ramach przygotowania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym trwają prace m.in. nad zlokalizowaniem zapasowego lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ustala ponadto miejsce lądowania dronów transportujących próbki biologiczne - poinformował wiceszef MSWiA Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  Stadion Narodowy POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji COVID-19 Koronawirus w Polsce

Dyrektor szpitala powstającego na Stadionie Narodowym: prace trwają 24h na dobę

Tymczasowy szpital dla osób zakażonych koronawirusem, który powstaje na stołecznym PGE Narodowym, będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów już w przyszłym tygodniu. Prezydent Andrzej Duda, który odwiedził to miejsce, przypomniał, że podobne szpitale zostaną przygotowane w miastach w całej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Stadion Narodowy Andrzej Duda Koronawirus w Polsce

Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym. Trwa montaż instalacji tlenowej

- Zakończyliśmy fazę projektowania - powiedział dr n. med. Artur Zaczyński, zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, pytany o postęp prac przy tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym. Jak dodał, oznacza to, że ekipy robotników zaczynają instalację sprzętu, w tym m.in. instalacji tlenowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy szpital społeczeństwo zdrowie służba zdrowia

Warszawska hala Expo XXI zamieni się w tymczasowy szpital? Komentarz rzecznika wojewody

Rozpatrywana jest m.in. lokalizacja w hali Expo XXI - poinformowała rzecznik wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz. Dodała, że szpital pomieści kilkaset łóżek. - Zgodę na utworzenie szpitala tymczasowego wydaje minister zdrowia. Decyzja co do uruchomienia jeszcze nie zapadła - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce regiony mazowieckie Warszawa Stadion Narodowy COVID-19