Polskie Radio
Section05
Stadion Narodowy

Katar 2022: Polska nie zagra na PGE Narodowym w barażach?

W drugim meczu baraży o awans do MŚ 2022 Biało-Czerwoni zmierzą się z Czechami lub Szwecją (jeśli wcześniej pokonają Rosję). Decydujące o awansie spotkanie miało odbyć się na PGE Narodowym, ale obecnie na terenie obiektu mieści się szpital dla pacjentów zakażonych koronawirusem. PZPN szuka zastępstwa dla stołecznego obiektu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN Katar 2022 Stadion Narodowy reprezentacja Polski Cezary Kulesza

Śledztwo dot. Joanny Muchy. Prokuratura stawia zarzuty b. urzędniczkom Ministerstwa Sportu

Zarzuty dla dwóch kolejnych osób w śledztwie dotyczącym byłej minister sportu, poseł Joanny Muchy, wobec której prokuratura zawnioskowała o uchylenie immunitetu. Zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszała b. naczelnik wydziału księgowości Małgorzata K., oraz b. główna księgowa resortu Anna P.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo prokuratura ministerstwo sportu Joanna Mucha Stadion Narodowy

Święto szachów na PGE Narodowym. Ruszył turniej pełen gwiazd

To jest wydarzenie bez precedensu w polskich szachach. 26 grudnia w Warszawie rozpoczęły się mistrzostwa świata w szachach szybkich i błyskawicznych. Wśród startujących sę wszystkie największe gwiazdy szachów, z mistrzem świata Magnusem Carlsenem i rewelacyjnym Polakiem Janem-Krzysztofem Dudą na czele. Najlepsi szachiści świata grają na stadionie PGE Narodowym.
Zobacz więcej na temat:  szachy SPORT Stadion Narodowy Warszawa

Szpital Narodowy znów działa. Wiceszef MSWiA: po raz drugi wspomagamy system ochrony zdrowia

Otwarty jest już Szpital Narodowy w Warszawie, który swoją działalność zawiesił w maju br. Pierwsi pacjenci mają być przyjęci jeszcze dziś. - Osiągnęliśmy pełną gotowość, mamy kadrę i sprzęt - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo COVID-19 Koronawirus w Polsce sars-cov-2 szpital Stadion Narodowy pandemia

Twierdza PGE Narodowy. Polacy mogą podtrzymać świetną serię

Osiemnaście zwycięstw, dziewięć remisów i dwie porażki, przy czym od ostatniej minęło już ponad siedem i pół roku - to bilans piłkarskiej reprezentacji Polski na stołecznym stadionie PGE Narodowym, który od października dodatkowo nosi imię legendarnego trener Kazimierza Górskiego. Bramki: 73-24 na korzyść Biało-Czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski reprezentacja Węgier Katar 2022 Piłka nożna SPORT Stadion Narodowy

Szpital na Narodowym może znowu zacząć działać. Szef MZ podał termin

- Jeżeli będziemy mieli do czynienia z najgorszym scenariuszem, to w perspektywie dwóch tygodni szpital covidowy na Stadionie Narodowym zostanie uruchomiony - poinformował w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa szpital Stadion Narodowy COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce sars-cov-2 pandemia Adam Niedzielski społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia

PGE Narodowy "ostatnim bastionem walki z COVID-19". Rzecznik: w razie potrzeby udostępnimy go w kilka dni

- Szpital na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony jako ostatnia placówka tymczasowa dla pacjentów z COVID-19 - poinformował Michał Proszowski rzecznik prasowy PGE Narodowego. - Jeżeli będzie taka potrzeba, to jesteśmy w stanie w ciągu kilku dni ponownie udostępnić szpital tymczasowy medykom Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy służba zdrowia społeczeństwo infografika

Legendarny trener patronem Stadionu Narodowego. Premier: Kazimierz Górski dawał Polakom nadzieję w trudnych latach

- Był człowiekiem ogromnej skromności, a zarazem ogromnych ambicji. To bardzo piękne połączenie. Jednocześnie też, chyba ze skromności, nie dodawał, że był człowiekiem urodzonym do zwycięstw - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości nadania stadionowi PGE Narodowemu imienia Kazimierza Górskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki Kazimierz Górski Piłka nożna Stadion Narodowy

Twierdza PGE Narodowy. Polacy mogą podtrzymać świetną serię

Osiemnaście zwycięstw, dziewięć remisów i dwie porażki, przy czym od ostatniej minęło już ponad siedem i pół roku  to bilans piłkarskiej reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Bramki: 68-24 na korzyść Biało-Czerwonych. W sobotę zapewne poprawią te statystyki, gdyż grają z najsłabszym w rankingu FIFA San Marino.
Zobacz więcej na temat:  Katar 2022 reprezentacja Polski SPORT Stadion Narodowy Piłka nożna