Polskie Radio
Section05
Stadion Narodowy

POLSKIE RADIO 24 Szpital na Stadionie Narodowym. "Jeśli nie będzie miejsc w innych placówkach, przyjmiemy pacjentów w ciężkim stanie"

- Jeżeli wzrost zakażeń będzie bardzo duży i nie będzie miejsc w szpitalach wyspecjalizowanych dla pacjentów w bardzo ciężkim stanie, to my oczywiście pod względem sprzętowym i osobowym jesteśmy na to przygotowani - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Hampel, chirurg, który koordynuje prace w szpitalu na Stadionie Narodowym. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce pandemia Dorota Kania Stadion Narodowy

Dyrektor szpitala na PGE Narodowym: nie mamy problemu z personelem

- Grafik pracy lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałych pracowników jest zapełniony na najbliższy miesiąc - poinformował odpowiedzialny za powstanie i działanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym dr Artur Zaczyński. Podkreślił, że zatrudniając lekarzy, pielęgniarki i salowe, nie chce "kanibalizować personelu". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy służba zdrowia

Rozbudowa szpitala na Stadionie Narodowym. Nawet 250 łóżek w ciągu tygodnia

- W tej chwili w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym dostępne jest pierwsze 300 łóżek; chcemy w przeciągu tygodnia oddać kolejne ćwierć tysiąca łóżek, następnie szpital będzie rozbudowywany do wielkości między 1100 a 1200 łóżek - powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szpital Stadion Narodowy Michał Dworczyk Koronawirus w Polsce epidemia COVID-19

Medyczny most powietrzny. Drony będą latać między szpitalem na Stadionie Narodowym a kliniką MSWiA

Pomiędzy szpitalem tymczasowym na PGE Narodowym a Centralnym Szpitalem Klinicznym CSK MSWiA ma powstać dronowy system transportowy (DTS), działający na zasadzie medycznego mostu powietrznego. Drony transportowe, stanowiące trzon systemu, na wyznaczonej wcześniej podniebnej trasie między szpitalami, będą przewozić m.in. próbki wymazowe i krew do badań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce szpital Stadion Narodowy drony COVID-19

Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym. Dr Zaczyński: są tam wszystkie narzędzia diagnostyczne

- To obiekt bardzo nowoczesny. Jesteśmy wyposażeni we wszystkie narzędzia diagnostyczne, które stosuje się w przypadkach koronawirusa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Szpital powinien zacząć przyjmować pacjentów jeszcze w tym tygodniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce choroby zakaźne Stadion Narodowy Sygnały Dnia społeczeństwo

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Dziś ma przyjąć pierwszych pacjentów

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w Warszawie ma dziś przyjąć pierwszych pacjentów. Mówił o tym w TVP Info szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Przypomniał on, że przed tygodniem szpital został przekazany lekarzom. Wczoraj sprawdzono wszystkie procedury, a dziś do szpitala mają trafić pierwsi chorzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy

Reprezentacja poszuka nowego "domu". Boniek: zdrowie Polaków na pierwszym miejscu

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zasugerował w mediach społecznościowych, że reprezentacja Polski nie rozpocznie eliminacji mistrzostw świata w marcu przyszłego roku na PGE Narodowym w Warszawie. Ma to związek z przekształceniem stadionu w tymczasowy szpital dla pacjentów z koronawirusem. "Zdrowie Polaków jest na pierwszym miejscu" - napisał Boniek na Twitterze. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Katar 2022 koronawirus Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy

"Została wykonana olbrzymia praca logistyczna". Szef KPRM o szpitalu na Stadionie Narodowym

- Szpital tymczasowy na stadionie PGE Narodowy będzie miał docelowo 1,2 tys. łóżek, w tym sto łóżek OIOM-owych. W pierwszym etapie uruchamiamy 300, w perspektywie tygodnia dojdziemy do 500 łóżek. Została wykonana olbrzymia praca logistyczna - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Stadion Narodowy szpital społeczeństwo zdrowie Michał Dworczyk kancelaria premiera infografika POLSKA

Budowa szpitala na PGE Narodowym. Trwają prace nad lądowiskiem dla śmigłowców LPR

- W ramach przygotowania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym trwają prace m.in. nad zlokalizowaniem zapasowego lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ustala ponadto miejsce lądowania dronów transportujących próbki biologiczne - poinformował wiceszef MSWiA Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  Stadion Narodowy POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji COVID-19 Koronawirus w Polsce

Dyrektor szpitala powstającego na Stadionie Narodowym: prace trwają 24h na dobę

Tymczasowy szpital dla osób zakażonych koronawirusem, który powstaje na stołecznym PGE Narodowym, będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów już w przyszłym tygodniu. Prezydent Andrzej Duda, który odwiedził to miejsce, przypomniał, że podobne szpitale zostaną przygotowane w miastach w całej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Stadion Narodowy Andrzej Duda Koronawirus w Polsce