Polskie Radio
Section05
Stadion Narodowy

Szpital Narodowy znów działa. Wiceszef MSWiA: po raz drugi wspomagamy system ochrony zdrowia

Otwarty jest już Szpital Narodowy w Warszawie, który swoją działalność zawiesił w maju br. Pierwsi pacjenci mają być przyjęci jeszcze dziś. - Osiągnęliśmy pełną gotowość, mamy kadrę i sprzęt - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo COVID-19 Koronawirus w Polsce sars-cov-2 szpital Stadion Narodowy pandemia

Twierdza PGE Narodowy. Polacy mogą podtrzymać świetną serię

Osiemnaście zwycięstw, dziewięć remisów i dwie porażki, przy czym od ostatniej minęło już ponad siedem i pół roku - to bilans piłkarskiej reprezentacji Polski na stołecznym stadionie PGE Narodowym, który od października dodatkowo nosi imię legendarnego trener Kazimierza Górskiego. Bramki: 73-24 na korzyść Biało-Czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski reprezentacja Węgier Katar 2022 Piłka nożna SPORT Stadion Narodowy

Szpital na Narodowym może znowu zacząć działać. Szef MZ podał termin

- Jeżeli będziemy mieli do czynienia z najgorszym scenariuszem, to w perspektywie dwóch tygodni szpital covidowy na Stadionie Narodowym zostanie uruchomiony - poinformował w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa szpital Stadion Narodowy COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce sars-cov-2 pandemia Adam Niedzielski społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia

PGE Narodowy "ostatnim bastionem walki z COVID-19". Rzecznik: w razie potrzeby udostępnimy go w kilka dni

- Szpital na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony jako ostatnia placówka tymczasowa dla pacjentów z COVID-19 - poinformował Michał Proszowski rzecznik prasowy PGE Narodowego. - Jeżeli będzie taka potrzeba, to jesteśmy w stanie w ciągu kilku dni ponownie udostępnić szpital tymczasowy medykom Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy służba zdrowia społeczeństwo infografika

Legendarny trener patronem Stadionu Narodowego. Premier: Kazimierz Górski dawał Polakom nadzieję w trudnych latach

- Był człowiekiem ogromnej skromności, a zarazem ogromnych ambicji. To bardzo piękne połączenie. Jednocześnie też, chyba ze skromności, nie dodawał, że był człowiekiem urodzonym do zwycięstw - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości nadania stadionowi PGE Narodowemu imienia Kazimierza Górskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki Kazimierz Górski Piłka nożna Stadion Narodowy

Twierdza PGE Narodowy. Polacy mogą podtrzymać świetną serię

Osiemnaście zwycięstw, dziewięć remisów i dwie porażki, przy czym od ostatniej minęło już ponad siedem i pół roku  to bilans piłkarskiej reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Bramki: 68-24 na korzyść Biało-Czerwonych. W sobotę zapewne poprawią te statystyki, gdyż grają z najsłabszym w rankingu FIFA San Marino.
Zobacz więcej na temat:  Katar 2022 reprezentacja Polski SPORT Stadion Narodowy Piłka nożna

Legenda doceniona. Narodowy będzie miał patrona

10 października podczas Święta Piłki Nożnej, wybitny polski trener piłki nożnej Kazimierz Górski zostanie oficjalnym patronem PGE Narodowego. Osoby, które w tym dniu odwiedzą arenę, będą miały okazję zobaczyć m.in. mecz pokazowy rozegrany przez kadrowiczów Jerzego Engela oraz polskich parlamentarzystów. Na wydarzenie zaprasza PGE Polska Grupa Energetyczna i operator stadionu PGE Narodowy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Stadion Narodowy Kazimierz Górski