Polskie Radio
Section05
Teatr Kamienica

"Najszczęśliwszy dzień" - monodram inspirowany życiem Elżbiety Czyżewskiej [WIDEO]

Tuż przed premierą monodramu "Najszczęśliwszy dzień", inspirowanego życiem Elżbiety Czyżewskiej, studio Czwórki odwiedziła Barbara Garstka. - To spektakl muzyczny, w którym wykonam m.in. piosenki śpiewane przez Elżbietę Czyżewską - opowiadała aktorka. - Wierzę, że będzie to fajna przygoda. Chcę widzów posadzić na tej karuzeli, żeby kręcili się razem ze mną.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Elżbieta Czyżewska monodram Teatr Kamienica Barbara Garstka spektakl TEATR

"Emilian Kamiński. Reżyser marzeń" - wyjątkowa książka na 15-lecie Teatru Kamienica

- Rozpoczynając tę rozmowę usłyszałam od pana Emiliana: "pytaj o wszystko, najwyżej nie odpowiem". Odpowiedział na wszystkie pytania, przy autoryzacji z niczego nie zrezygnował. Chciałam, aby to była rozmowa bliska i przyjacielska, dałam się ponieść chwili i tego co między nami w tym czasie się wytworzyło - mówiła w Dwójce Patrycja Pawlik, autorka książki "Emilian Kamiński. Reżyser marzeń".
Zobacz więcej na temat:  Emilian Kamiński Teatr Kamienica Jakub Kukla Dwójka justyna sieńczyłło TEATR aktor aktorstwo aktorzy Patrycja Pawlik

Justyna Sieńczyłło: walczymy o Teatr Kamienica, dzieło życia mojego męża

- Poświęciliśmy z mężem 20 lat życia, swoje oszczędności, żeby stworzyć najbardziej warszawski teatr w Warszawie. Walczymy o wszystko. Walczymy o to, by mógł istnieć dalej - mówiła w audycji "Wybieram Dwójkę" Justyna Sieńczyłło, dyrektor naczelna i artystyczna Teatru Kamienica. Prywatna warszawska scena obchodzi w tym roku 15-lecie działalności.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Kamienica Emilian Kamiński justyna sieńczyłło Jakub Kukla KULTURA Dwójka Warszawa jubileusz Teatru Kamienica

Emilian Kamiński we wspomnieniach: wybitny aktor, niezwykły człowiek

– Emilian był niezwykle kolorowym człowiekiem, anegdociarzem, pamiętał bardzo dużo. Strasznie się cieszę, że są zachowane te jego opowieści – mówiła "W antrakcie" Justyna Sieńczyłło, wdowa po Emilianie Kamińskim. W audycji słuchaliśmy nie tylko wspomnień rodziny, ale i fragmentów archiwalnych rozmów z aktorem. 
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Emilian Kamiński KULTURA TEATR Teatr Kamienica

15 lat Teatru Kamienica. Justyna Sieńczyłło: największym wsparciem są widzowie

 - Obiecuję, że dzieło życia moje i mojego męża nie zostanie za nic zaprzepaszczone - zapewnia Justyna Sieńczyłło. Znana ze scen teatralnych i musicalowych oraz seriali aktorka od stycznia 2023 r. pełni funkcję dyrektora Teatru Kamienica w Warszawie. Założona przez artystkę i jej męża, Emiliana Kamińskiego, instytucja, w tym roku obchodzi 15-lecie działalności.
Zobacz więcej na temat:  justyna sieńczyłło aktorzy Emilian Kamiński Joanna Ficińska aktorstwo Teatr Kamienica jubileusz jubileusz Teatru Kamienica