Polskie Radio
Section05
Malwina Kiepiel

Dawid Dziarkowski o aktorstwie i swojej karierze: Ten zawód... to często jest zawód

Dawid Dziarkowski wciąż jeszcze jest aktorem Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ale także aktorem filmowym, telewizyjnym i dubbingowym oraz kabareciarzem. W ostatnich latach dużą popularność przyniosły mu krótkie filmiki, rolki, publikowane w internecie. Przyznaje, że to zdecydowanie wpłynęło na jego karierę i życie zawodowe.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz TEATR KULTURA dawid dziarkowski kabaret

Jerzy Wasowski - samouk, radiowiec, geniusz. Wspomnienie legendy Kabaretu Starszych Panów

Jerzy Wasowski - wybitny kompozytor, człowiek Polskiego Radia, osoba, która ceniła pracę w budynku przy ul. Myśliwieckiej, a do tego legenda Kabaretu Starszych Panów. To właśnie jego postaci poświęcona była audycja "W antrakcie". Zapraszamy do wysłuchania wspomnień i opowiadań o artyście.
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Jerzy Wasowski Kabaret Starszych Panów Jeremi Przybora KULTURA Trójka

Cezary Żak: gra w filmie jest łatwiejsza, teatr to ciągły egzamin

– W filmie się gra przede wszystkim scena po scenie. Można ją powtórzyć, nie ma takiego napięcia. Nie ma naprzeciw 500 osób, które słuchają, patrzą, analizują, czekają na potknięcia lub sukcesy. W teatrze rzeczywiście codziennie się zdaje egzamin – przyznaje Cezary Żak, opowiadając o napięciu, jakie towarzyszy mu wciąż na deskach teatralnych.
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Cezary Żak TEATR KULTURA

Henryk Talar: Marzyłem o aktorstwie i rzeczy się spełniły

- Wiele rzeczy mi się w życiu spełniło i wiele też nie. Ostatnio przypomniało mi się, jak starszy kolega ze szkoły aktorskiej zapytał mnie: "I ty chcesz być aktorem? To chyba w lalkach się spełnisz". Pytam go więc: "Dlaczego?". "Och, gdybyś miał pół metra więcej…" - mówił Henryk Talar w audycji "W antrakcie". 
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Henryk Talar Trójka TEATR aktorstwo Teatr Polskiego Radia

Kamilla Baar: w końcu mogę czerpać z tego, co naprawdę czuję i jaka naprawdę jestem

Jak co tydzień dwie pasjonatki sztuki scenicznej, Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. Tym razem ich gościem była Kamilla Baar, utalentowana i wszechstronna aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, przez szereg lat związana z Teatrem Narodowym, a od niedawna z offowym Teatrem WARSawy.
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Kamilla Baar KULTURA TEATR SZTUKA

"Na rauszu" w reżyserii Marcina Hycnara. Spektakl, który pozwala każdemu zobaczyć co innego

– Trochę mamy takie doświadczenia, że w zależności od tego, kto ten spektakl ogląda i jakie sam ma doświadczenia związane z tematem około alkoholowym i okołokryzysowym, to troszkę inaczej postrzega sens – mówi jeden z aktorów grających w spektaklu. Gośćmi audycji "W antrakcie" byli: Marcin Hycnar, w potrójnej roli reżysera, narratora i aktora, oraz Adam Krawczuk i Marcin Perchuć, których także możemy zobaczyć w "Na rauszu". 
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Trójka KULTURA Marcin Hycnar TEATR marcin perchuć

Marta Ścisłowicz: aktorstwo mnie napędza, to zamknięte koło

- Aktorstwo mnie napędza. To trochę takie zamknięte koło: praca mnie napędza, ale czasem do pracy też trzeba się jakoś napędzić. Bardzo to jednak lubię i cieszę się, że coś, co jest moją pasją, stało się moim sposobem na życie - opowiada Marta Ścisłowicz. Aktorka, którą gościliśmy w audycji, często gra bohaterki otoczone mgłą tajemnicy i obdarzone bujną, chwilami wręcz histeryczną osobowością.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magda Kuydowicz Malwina Kiepiel aktorstwo aktorzy KULTURA

Marta Burdynowicz: cieszę się, że stres towarzyszy mi cały czas

Jak co tydzień dwie pasjonatki sztuki scenicznej, Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. W ostatniej audycji roku 2023 ich gościem była Marta Burdynowicz: aktorka musicalowych hitów, w tym "SIX" w Teatrze Syrena, doskonale znana także jako zwyciężczyni jednego z talent show.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Marta Burdynowicz TEATR KULTURA musical Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz

Do teatru w sylwestra? Oczywiście! Sprawdź, gdzie i jakie spektakle można obejrzeć

W ostatnim przed Bożym Narodzeniem wydaniu audycji "W antrakcie" Malwina Kiepiel i Magdalena Kuydowicz zadbały o wyjątkowy, świąteczny klimat. Były życzenia dla słuchaczy od gwiazdy polskiej sceny teatralnej, nie zabrakło też kolędowania w wykonaniu studentek Akademii Teatralnej. Ponadto prowadzące przygotowały coś ekstra dla dużych i małych wielbicieli teatru: ofertę teatralną na święta i sylwestra.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA TEATR musical spektakl sylwester Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Trójka

Emilian Kamiński we wspomnieniach: wybitny aktor, niezwykły człowiek

– Emilian był niezwykle kolorowym człowiekiem, anegdociarzem, pamiętał bardzo dużo. Strasznie się cieszę, że są zachowane te jego opowieści – mówiła "W antrakcie" Justyna Sieńczyłło, wdowa po Emilianie Kamińskim. W audycji słuchaliśmy nie tylko wspomnień rodziny, ale i fragmentów archiwalnych rozmów z aktorem. 
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Emilian Kamiński KULTURA TEATR Teatr Kamienica

Krzysztof Zanussi w Trójce: w polskim teatrze zawsze znajdowałem coś, co szalenie mnie ekscytowało

Krzysztof Zanussi jest reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym. Ma na swoim koncie również spektakle teatralne, reżyserowane głównie za granicą. Podczas 31. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE w Toruniu odebrał Nagrodę za Całokształt Twórczości dla Reżysera. 
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Krzysztof Zanussi Trójka KULTURA TEATR

Michał Lamża: nigdy nie miałem wątpliwości i zawsze byłem wierny muzyce

Jaką rolę odgrywają w teatrze muzyka i dźwięk: są bytem oddzielnym czy może całkowicie zintegrowanym i podporządkowanym tekstowi i temu, co się dzieje na scenie? O tym właśnie w rozmowie z Malwiną Kiepiel i Magdą Kuydowicz opowiadał kompozytor, multiinstrumentalista i producent muzyczny, Michał Lamża.
Zobacz więcej na temat:  Trójka TEATR Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz KULTURA MUZYKA kompozytor komponowanie FILM

"Chodząca historia teatru". Wspomnienie Macieja Damięckiego

W wieku 79 lat zmarł aktor filmowy i teatralny Maciej Damięcki. Publiczności dał się poznać m.in. za sprawą ról w filmach "Stawka większa niż życie", "Szatan z siódmej klasy", "Kolumbowie", "Chłopi", "Rozmowy kontrolowane" oraz takich serialach jak "Plebania" czy "M jak miłość". Był także związany z Teatrem Polskiego Radia. W audycji "W antrakcie" aktora wspominały osoby, które współpracowały z nim na scenie teatralnej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Maciej Damięcki KULTURA aktorstwo Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz