X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Władysław Kosiniak-Kamysz

W. Kosiniak-Kamysz: nie wyobrażam sobie koalicji z lewicą

- Szanujemy poglądy partii Razem, Wiosny, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ich liderów, ich członków. Podchodzimy do nich z szacunkiem i to nas różni od radykałów z prawej strony, ale ja nie wyobrażam sobie, żebyśmy do parlamentu polskiego mogli wspólnie startować z jednej listy wyborczej z lewicą - powiedział szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Kosiniak-Kamysz PSL lewica i demokraci

Nasz prezydent, wasz premier. Rysuje się koalicja PO-PSL

Sojusz Platformy z PSL i osobno blok lewicowy - to scenariusz, który zaczyna się rysować jako prawdopodobny na jesienne wybory.  - Konsekwencją strategicznego aliansu PO-PSL byłoby odrzucenie lewicy, która byłaby skazana na utworzenie własnego bloku - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska PSL wybory parlamentarne Grzegorz Schetyna Władysław Kosiniak-Kamysz

Sondaż: M. Morawiecki na czele, ból głowy G. Schetyny

Na pytanie, kto powinien zostać szefem rządu po jesiennych wyborach, aż 38,5 proc. respodentów wskazało obecnego premiera. Na drugim miejscu Władysław Kosiniak-Kamysz, który otrzymał 6,6 proc. Ostatnie miejsce na podium zajął G. Schetyna z zaledwie 4,2 proc., natomiast 35,6 proc. badanych nie wiedziało, kogo wskazać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce sondaż Mateusz Morawiecki Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Schetyna

G. Schetyna: PSL jest dla KO partnerem pierwszego wyboru

- Nie wyobrażam sobie, żeby Polskie Stronnictwo Ludowe mogło iść samodzielnie do wyborów, przeciwko innym partiom opozycyjnym - powiedział Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej. Dodał, że dla powstającej Koalicji Obywatelskiej "PSL jest partnerem pierwszego wyboru".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Władysław Kosiniak-Kamysz wybory

J. Meysztowicz: szef PSL byłby prezydentem wszystkich Polaków

- Jest kilku polityków, np. Władysław Kosiniak-Kamysz, o którym będzie można powiedzieć, że jest prezydentem wszystkich Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej, pytany o to, kto mógłby zastąpić Donalda Tuska jako kandydata w wyborach prezydenckich. - Żadne decyzje jeszcze nie zapadły - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Meysztowicz polityka wybory parlamentarne Platforma Obywatelska Nowoczesna koalicja obywatelska wybory prezydenckie Władysław Kosiniak-Kamysz

G. Schetyna: zjednoczona opozycja może wygrać wybory

- Jestem zwolennikiem jednego bloku opozycyjnego ze wspólnym programem i przekonaniem, że możemy wygrać jesienne wybory - powiedział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Oznajmił również, że jest w tej sprawie umówiony na rozmowę z szefem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe opozycja kampania wyborcza

Jerzy Mosoń: to PSL może być języczkiem u wagi

- Do wyborów jesiennych nie ma już za bardzo miejsca na nowe inicjatywy, które mogłyby zdobywać głosy. Nie wierzę w to, co powstaje po Konfederacji, w to, co chcą stworzyć Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec - stwierdziła w Polskim Radiu 24 dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego). Gośćmi audycji byli także Jerzy Mosoń ("Polish Market", fundacja FIBRE) oraz Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA debata Donald Tusk komisja śledcza vat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Marek Jakubiak Liroy Kukiz'15

M. Sawicki: próbuje się wypchnąć PSL z politycznego centrum

– Cały czas próbuje się wypchnąć Polskie Stronnictwo Ludowe z centrum sceny politycznej na lewo. My się wypchnąć nie damy – powiedział Marek Sawicki z PSL. – Kwestię ewentualnych koalicji będziemy rozważać po wyborach, a nie przed nimi – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe PSL koalicja Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce Władysław Kosiniak-Kamysz polityka

Lider PSL: opozycja w jednym bloku nie ma szans wygrać z PiS

- Szansa na wygranie wyborów parlamentarnych z PiS jest tylko w dwóch blokach: lewicowo-liberalnym i centrowo-chrześcijańskim. My składamy jasną propozycję dla Polaków: Koalicja Polska, czyli gromadzenie wokół PSL wszystkich środowisk, które podpisują się ideowo pod naszym programem - oznajmił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL wybory w Polsce Władysław Kosiniak-Kamysz koalicja Platforma Obywatelska Nowoczesna Grzegorz Schetyna Katarzyna Lubnauer

Szef PSL: Donald Tusk bardziej zmobilizował wyborców PiS

– Wydaje mi się, że Donald Tusk bardziej zmobilizował wyborców po stronie Prawa i Sprawiedliwości niż po naszej stronie. To nie jest ocena negatywna, tylko prawdziwa tego zdarzenia, które miało miejsce – powiedział na antenie radiowej Trójki Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Europejska wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Donald Tusk Waldemar Pawlak POLSKA

Marek Sawicki (PSL): poprawia się przywództwo w PSL

-  Musimy odzyskać tych wyborców, co od nas odeszli, a może zyskać nowych. Budujemy Koalicję Polską, ale nie przeciwko PiS, a na rzecz. Pół roku temu mówiłem, że samo anty-PiS nie wystarczy do wygrania wyborów - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Antoni Trzmiel polityka Donald Tusk Koalicja Europejska Władysław Kosiniak-Kamysz

Spory w PSL: W. Pawlak chce centroprawicy bez PiS

- Wyborcom trzeba zaoferować blok centroprawicowy, w którym ma mieścić się PSL - proponuje były szef ludowców Waldemar Pawlak. W jego ocenie "PiS jest zupełnie gdzie indziej". Marek Sawicki domaga się zaś od Władysława Kosiniaka-Kamysza, by brał bardziej aktywny udział w toczącej się debacie publicznej. To dalszy ciąg dyskusji o tym, jaką strategię ma przyjąć Polskie Stronnictwo Ludowe po wyborach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Władysław Kosiniak-Kamysz polityka wybory w Polsce Polskie Stronnictwo Ludowe Marek Sawicki Waldemar Pawlak

"Debata poranka". PSL proponuje własną koalicję

Polskie Stronnictwo Ludowe zainicjowało powstanie bloku partii, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe". O tym, co ten krok oznacza dla polskiej polityki mówili: Adam Borowski ("Gazeta Polska"), dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) i Jarosław Wydra (Radio Warszawa).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Kosiniak-Kamysz PSL Polskie Stronnictwo Ludowe rekonstrukcja rządu