Polskie Radio
Section05
Wojciech Murdzek

Ochrona zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych. Sejmowe komisje za przyjęciem nowelizacji ustawy

Sejmowe komisje rekomendowały przyjęcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych. Nowela ma dostosować polskie przepisy w tym zakresie do unijnej dyrektywy i m.in. zapobiegać zbędnemu bólowi czy cierpieniu zwierząt wykorzystywanych w badaniach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zwierzęta ochrona zwierząt Sejm Wojciech Murdzek Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Mam wspaniałą współpracę z ministrem Murdzkiem". Przemysław Czarnek liczy na jej kontynuację

Mam wspaniałą, idealną można powiedzieć współpracę z panem ministrem i jeśli tylko takie będą decyzje pana premiera i pana ministra, to z chęcią dalej będę z nim współpracował – tak minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się do rezygnacji Wojciecha Murdzka z funkcji wiceministra resortu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek Wojciech Murdzek Ministerstwo Edukacji i Nauki zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie Jarosława Gowina

Wojciech Murdzek: powinniśmy patrzeć szerzej i być dumni z osiągnięć polskich naukowców

- Oni w wymiarze międzynarodowym nie ustępują swoim koleżankom i kolegom z całego świata - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Zobacz więcej na temat:  szkolnictwo wyższe Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwo Edukacji Narodowej Wojciech Murdzek Sygnały Dnia POLSKA Przemysław Czarnek edukacja społeczeństwo Krzysztof Świątek

Minister nauki i szkolnictwa wyższego: możliwe, że rok akademicki rozpocznie się w normalnym trybie

- W związku z nowymi terminami egzaminów maturalnych modyfikacji ulegnie proces rekrutacji do szkół wyższych - powiedział w piątek minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. Dodał także, iż możliwe jest, by rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojciech Murdzek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Koronawirus w Polsce