Polskie Radio
Section05
Zbigniew Stonoga

Prokuratura: kolejny Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa Stonogi

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie na wniosek prokuratora wydał w piątek kolejny Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa Stonogi. Postanowienie zapadło w toku postępowania Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie dotyczącego wyłudzania podatku VAT w wysokości 2 mln zł i usiłowania wyłudzenia 5 mln zł poprzez pozorowanie obrotu nieruchomościami - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Stonoga służby i bezpieczeństwo prokuratura

NASZ WYWIAD Były oficer CBŚ: jest cała masa spraw, gdzie w różnym kontekście padało nazwisko Stonoga

- To jest element cyrku, indolencji i paranoi naszego wymiaru sprawiedliwości. Sąd nie uwzględnia wniosku prokuratury o areszt, choć wiadomo było, że Zbigniew Stonoga najprawdopodobniej ucieknie, bo to jest normalna taktyka działania tego typu osób - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl były oficer CBŚ Jacek Wrona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Stonoga prokuratura

TYLKO U NAS Znieważenia, oszustwa, przywłaszczenia. Długa lista przestępstw Zbigniewa Stonogi

- Zbigniew S. jest podejrzany o przywłaszczenie pieniędzy darczyńców w kwocie 253 tys. Przestępstwo zostało popełnione w warunkach recydywy. To kolejne z licznych przestępstw popełnionych przez Zbigniew S. na przestrzeni ostatnich co najmniej 20 lat - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bielik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Stonoga prokuratura

TYLKO U NAS ENA dla Stonogi obejmuje 15 zarzutów. Wiemy, kiedy prokuratura planuje przekazać dokumenty Norwegom

- Zbigniewowi S. zarzuty zostały uzupełnione w listopadzie. Aktualne postanowienie obejmuje 15 zarzutów - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie Piotr Marko. Nasz dziennikarz nieoficjalnie ustalił też, że prokuratura planuje przekazać Europejskiego Nakazu Aresztowania Zbigniewa Stonogi Ministerstwu Sprawiedliwości Norwegii w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Zbigniew Stonoga

"Ucieka przed odpowiedzialnością karną"? TV Republika o działaniach Zbigniewa Stonogi

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wobec Zbigniewa Stonogi europejski nakaz aresztowania. Mężczyzna najprawdopodobniej przebywa w Norwegii. Zarzuca się mu oszustwa podczas prowadzenia działalności charytatywnej i pranie pieniędzy w latach 2015-2017. W programie "Koniec Systemu" w Telewizji Republika przytoczono relacje dotyczące kolejnych pokrzywdzonych przez Stonogę osób.
Zobacz więcej na temat:  Europa Norwegia Zbigniew Stonoga TV Republika Dorota Kania sądownictwo prokuratura POLSKA