Polskie Radio
Section05
Dorota Kania

Jacek Liziniewicz o najnowszym sondażu: Prawo i Sprawiedliwość nadal prowadzi

Jak napisano na łamach "Rzeczpospolitej", PiS utrzymałoby pozycję lidera, nawet gdyby Solidarna Polska startowała osobno. Wyniki najnowszego sondażu skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej", Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej oraz Michał Piękoś z "Trybuny".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Jacek Liziniewicz POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Solidarna Polska koalicja obywatelska lewica społeczeństwo

Niemcy blokują polskie inwestycje? Gróbarczyk: rząd Meklemburgii wspierał Gazprom

Polska zmaga się z działaniami niemieckich landów, które blokują istotne inwestycje infrastrukturalne. Brandenburgia sprzeciwia się odbudowie ostróg regulujących Odrę, powołując się na ochronę środowiska, z kolei Meklemburgia blokuje budowę terminala kontenerowego w Świnoujściu. W Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk przypomniał, że rząd Meklemburgii wspierał Rosję i Gazprom w ochronie gazociągu Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Marek Gróbarczyk POLSKA polityka GOSPODARKA infrastruktura Niemcy Świnoujście Odra

Wiceszef MSWiA bije na alarm: służby rosyjskie uaktywniają się w obszarach dezinformacji

- W zasadzie od momentu wybuchu rosyjskiej pełnowymiarowej wojny na Ukrainie to już jest kolejne przedłużenie stopni alarmowych CRP - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, który skomentował kwestie związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maciej Wąsik Dorota Kania POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby i bezpieczeństwo cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo rcb dezinformacja fake news

Molestowanie w lubuskim WORD. Prof. Domański: PO powinna przyznać się do błędu

- Platforma Obywatelska, w gruncie rzeczy, na początku dużo robiła, by sprawę zagmatwać i by dalej uchodziła za partię najbardziej demokratyczną - powiedział w Polskim Radiu prof. Henryk Domański, socjolog z PAN, pytany o reakcję polityków opozycji na aferę w lubuskim WORD. Jego zdaniem PO PO powinna uznać swój błąd, jednak "tego nie zrobiła i to oddziałuje negatywnie na PO".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Henryk Domański regiony lubuskie molestowanie seksualne

Soboń: polska gospodarka ma solidne fundamenty. Wszystko, co złe, przyszło z zewnątrz

- Gdyby nie nałożenie się na siebie trzech dużych szoków gospodarczych, czyli: epidemii, ograniczenia podaży surowców, a potem wojny, to polska gospodarka nie byłaby dziś tak targana tymi złymi czynnikami, przede wszystkim inflacją - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister finansów Artur Soboń. - Polska gospodarka ma solidne, stabilne fundamenty, wskaźniki makroekonomiczne mamy na stabilnym poziomie, a wszystko, co złe, przyszło z zewnątrz - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Artur Soboń Ministerstwo Finansów gospodarka polska

Jarosław Sellin o atakach na prezesa PiS: Donald Tusk stworzył armię nienawistników

- Dostrzegam jednostronne, wypracowane już przez kilkanaście lat tworzenie armii nienawistników przez główną partię opozycyjną, na której czele stoi Donald Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin POLSKA polityka Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość emocje wybory zjednoczona prawica społeczeństwo Dorota Kania opozycja Platforma Obywatelska mowa nienawiści PiS wielkopolskie

"Te nagrania i są zaskoczeniem i nie są". Arkadiusz Rogowski o materiale TVP o "Gazecie Wyborczej"

- Zobaczyliśmy, a właściwe usłyszeliśmy Agorę od kuchni, to jakie zasady tam panują, jakie są priorytety i po raz kolejny zobaczyliśmy, że to ostrze nakierowane jest w zasadzie w jedną stronę - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Rogowski, redaktor naczelny "Gazety Codziennej Nowiny". Gościem audycji był także dr hab. Sebastian Gajewski (Centrum im. Adama Smitha).
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Wyborcza media POLSKA polityka Dorota Kania dziennikarstwo społeczeństwo Daniel Obajtek Polskie Radio 24

Atak zwolenników opozycji w Kórniku. "Politycy reprezentujący takie zachowania, zasługują na infamię"

Emocje obecne na polskiej scenie politycznej, które obserwowaliśmy między innymi podczas sobotniego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Kórnika, skomentowali w Polskim Radiu 24 Wojciech Konieczny z Polskiej Partii Socjalistycznej oraz Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica opozycja emocje społeczeństwo wybory

Agora kazała tropić Obajtka. Dr Kawęcki: chodzi o to, by wprowadzać zamieszanie

- To próba powodowania tego, by te problemy, nazwijmy to, natury gospodarczej - w tym przypadku chodzi o ceny benzyny, ale także kwestie związane z węglem - stały się najważniejszymi problemami politycznymi - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog, komentując doniesienia TVP Info ws. tropienia Daniela Obajtka przez redakcję "Gazety Wyborczej". - Chodzi o to, by grać nimi i wprowadzać zamieszanie w tym zakresie - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dorota Kania Gazeta Wyborcza Daniel Obajtek media

Solidarność gazowa w UE. Złotowski: nie jesteśmy za tym, by Polsce coś nakazywać

- Możemy wykazać solidarność energetyczną, ale dlatego, że jesteśmy solidarni, a nie dlatego, że to ma wynikać z przepisów unijnych - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Kosma Złotowski, odpowiadając na pytania o solidarność energetyczną w Unii Europejskiej. - Przed rozpoczęciem wojny nasze stanowisko w ogóle nie było brane pod uwagę - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Polska w Unii Europejskiej Dorota Kania Kosma Złotowski energetyka gaz wojna na Ukrainie Unia Europejska Komisja Europejska infografika

Piotr Woyciechowski o kulisach powołania Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

- Pretekstem ustawy wprowadzającym ABW i AW była możliwość czystki personalnej, jaką zresztą Zbigniew Siemiątkowski i Andrzej Barcikowski dokonali na funkcjonariuszach z naboru solidarnościowego, zostali oni wypluci z tej organizacji - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania historia Polski edukacja POLSKA

Krytyka CPK. Liziniewicz: mieszkańcy regionu podburzani są za pomocą absurdalnych argumentów

- Argumenty są często absurdalne (...) Zieloni odkryli kumaka i pachnicę dębową w jakiejś alei i opierając się o te dwa gatunki, stwierdzili, że mamy tam do czynienia z puszczą reliktową - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Marek Wróbel (prezes Fundacji Republikańskiej) i Miłosz Lodowski (publicysta).      
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Dorota Kania centralny port komunikacyjny

Dr Andrzej Anusz: Donald Tusk wszedł w radykalną narrację

- Tusk chce spolaryzować polskie społeczeństwo, w ramach opozycji wyrasta na najbardziej radykalnego polityka, uważa, że to spowoduje, że Platforma Obywatelska będzie najsilniejszą partią opozycji i narzuci ton innym ugrupowaniom - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz (Instytut Józefa Piłsudskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Sejm Platforma Obywatelska Donald Tusk wybory w Polsce polityka Dorota Kania

Zbrodnie wojenne na Ukrainie. Woś: w naszych więzieniach znajdzie się miejsce dla ludobójców

- W tej chwili już nikt nie ma wątpliwości - ONZ i inne organizacje jednoznacznie wskazują na skalę tych zbrodni (na Ukrainie - przyp. red.). (...) Putin to zbrodniarz wojenny, który powinien być osądzony jak zbrodniarze faszystowscy, hitlerowscy w Norymberdze - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wojna 2022 Ukraina wojna na Ukrainie Rosja Władimir Putin Ministerstwo Sprawiedliwości Dorota Kania Michał Woś

Abramsy w Polsce. Mariusz Błaszczak: konsekwentnie wzmacniamy polskie siły zbrojne

- Zadaniem polskich władz jest wzmocnienie sił zbrojnych i ulokowanie ich we wschodniej części kraju. Za czasów rządów koalicji PO-PSL jednostki wojskowe na wschodzie kraju były likwidowane, to m.in. 1 Dywizja Zmechanizowana, brygada w Lublinie, batalion w Siedlcach, pułk w Suwałkach - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Dorota Kania Rosja wojna na Ukrainie Ukraina Mariusz Błaszczak

Nowa broń w rękach Rosjan? Prof. Gielerak: chmura radioaktywna może się przemieszczać przez setki kilometrów

- Bardziej niż broni chemicznej bałbym się skażenia promieniotwórczego na bazie izotopów znajdujących się w ukraińskich elektrowniach jądrowych, oczywiście pod przykrywką prowokacji, twierdzenia, że jest to wina Ukraińców - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Dorota Kania wojna na Ukrainie Czarnobyl Ukraina Rosja wojna 2022 ŚWIAT Europa