Polskie Radio
Section05
Dorota Kania

"Czas skończyć z hipokryzją". Prof. Krasnodębski o stanowisku Niemiec ws. Nord Streamu 2

- Myślę, że będzie duży nacisk, by wprowadzić nowe sankcje, ale także, by takie kraje jak Niemcy, Francja czy Austria skończyły z ukrytą prorosyjską polityką - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski o sprawie Aleksieja Nawalnego.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Aleksiej Nawalny Rosja Donald Tusk Zdzisław Krasnodębski Unia Europejska Dorota Kania Nord Stream 2 Niemcy

Szczepienia na WUM poza kolejnością. Anna Kwiecień: tego nie da się wytłumaczyć

- Zachowanie rektora jest skandaliczne. Od początku wychodząc i stając przed kamerami i opinią publiczną kłamał. Nadużył zaufania całego społeczeństwa, a szczególnie swoich pracowników. Dzwonienie do celebrytów, właścicieli mediów, firm, kawiarni, a brak telefonu do pani salowej, do pani pielęgniarki, do kilku tysięcy pracowników medycznych, którzy tego dnia nie zostali zaszczepieni, tylko do 200 innych osób to jest skandal - powiedziała Anna Kwiecień, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem Polskiego Radia 24 był także Mieczysław Kasprzak z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo Sejm Dorota Kania PSL-Koalicja Polska PSL szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19

"Polacy mają prawo do zróżnicowanej informacji". Maciej Małecki o zakupie Polski Press przez Orlen

- Dzisiaj opozycja bardziej ceni niemiecką flagę nad polskimi mediami niż biało-czerwonego orła polskiego Orlenu. Było czymś normalnym, że lwia część mediów regionalnych znajduje się w rękach niemieckich, a czymś złym ich przejście do polskiego kapitału - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio polityka PKN Orlen media prasa drukowana POLSKA Dorota Kania

Jan Mosiński: szczepienie się przeciwko COVID-19 to postawa patriotyzmu

- Szczepionka daje szansę przezwyciężyć koronawirusa, dać odpór trzeciej fali pandemii. Miliony Polaków powiedzą tak: "zaszczepimy się, bo jest to też pewnego rodzaju postawa patriotyzmu jednego wobec drugiego" - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński Władysław Teofil Bartoszewski Dorota Kania POLSKA polityka Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepionka szczepienia pandemia

Wybory prezydenckie w USA. Dr Targalski: główną rolę odegrały fałszerstwa Demokratów

- Mogło dojść do prób zaangażowania się Chin i Rosji w przebieg wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, jednak główną rolę odegrały fałszerstwa Demokratów, co do tego nie ma wątpliwości - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, politolog i specjalista ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Dorota Kania Jerzy Targalski wybory prezydenckie w USA prezydenci USA hakerzy Ameryka Północna

Kukiz’15 dołączy do Zjednoczonej Prawicy? Sobolewski: temu, kto się uśmiecha do nas, odpowiadamy uśmiechem

- Jeśli są jakieś punkty programu, które pan Paweł Kukiz i jego parlamentarzyści chcieliby realizować w ramach Zjednoczonej Prawicy, a są takie sygnały, mogę to potwierdzić, to nie widzimy do tego przeszkód, jeśli te punkty są zbieżne z założeniami dobrej zmiany - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Krzysztof Sobolewski zjednoczona prawica Kukiz'15 PSL

"Od tarć w koalicji do rozpadu rządu jest daleko". Kobeszko o nastrojach w Zjednoczonej Prawicy

- Widzimy tarcia w koalicji. Do tezy, że spowodują one w najbliższym czasie rozpad rządu, jest jeszcze daleko - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także publicysta Miłosz Lodowski i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Dorota Kania zjednoczona prawica Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość PiS

"Plotka, która ma wywołać napięcie wewnątrz koalicji". Ziobro o dymisji Kowalskiego

- Nie bierzemy pod uwagę sytuacji, w której członek Solidarnej Polski, który składa wniosek w ramach działań statutowych mógłby być z tego powodu karany w ramach funkcjonowanie koalicji rządowej - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej POLSKA Solidarna Polska Zbigniew Ziobro Dorota Kania polityka

Rezolucja PE ws. aborcji w Polsce. Prof. Legutko: celem jest obalenie rządu i destabilizacja Polski

- Od samego początku, od zwycięstwa wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku celem jest obalenie rządu polskiego i destabilizacja sytuacji politycznej w kraju. To jest cel, który od samego początku jest realizowany - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, komentując rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą aborcji w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska ŚWIAT Europa Ryszard Legutko Dorota Kania aborcja PiS Rząd RP

"Polska staje w obronie suwerenności wszystkich krajów UE". Publicyści o wecie ws. budżetu

- Polski rząd jest konsekwentny i spójny w swoim stanowisku, ale nadal jest otwarty na rozmowy i negocjacje. Porozumienie i kompromis leżą w interesie całej Unii Europejskiej - wskazywał w Polskim Radiu 24 Hubert Kowalski ("Gazeta Polska"). W "Debacie Poranka" uczestniczyli także Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Europa POLSKA Węgry Polskie Radio 24 Dorota Kania

Przydacz: propozycje Niemiec niebezpieczne i niezgodne z traktatami UE

- Zaproponowane przez Niemcy rozporządzenie doprowadziłoby do sytuacji, w której jakieś bliżej nieokreślone ciała mogłyby arbitralnie decydować o alokowaniu środków w danym państwie. To byłoby niebezpieczne i niezgodne z traktatami Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Europa Polskie Radio 24 Dorota Kania