Polskie Radio
Section05

Dorota Kania

PR24 Gramatyka o zmianach w traktatach UE: wieloma z tych propozycji Polska powinna być zainteresowana

- Podpisanie umowy międzynarodowej, jaką była UE, spowodowało oddanie części suwerenności na rzecz organizmu ponadpaństwowego, m.in. zadecydowaliśmy o wspólnej walucie, otwarciu ruchu granicznego czy rezygnacji z ceł (…). Widzę w tym wyłącznie korzyści, choć są elementy czasami bardziej, a czasami mniej uciążliwe dla normalnych ludzi - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Gramatyka (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska 2050 Michał Gramatyka Polska w Unii Europejskiej

PR24 "Konkretne argumenty". Czarnek o Dekalogu Polskich Spraw Morawieckiego

- Twierdzę, że w tym Sejmie, jeśli spojrzy się na poszczególnych posłów, a nie ugrupowania, z których pochodzą, to znacząca większość z nich to osoby związane z tradycją narodową, wolnościową i chrześcijańskim systemem wartości - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Przemysław Czarnek

PR24 "Przedsięwzięcie zorganizowane przez PO". Prof. Domański o odrzuceniu kandydatury Witek

- Formacji opozycyjnej, a przede wszystkim Platformie Obywatelskiej chyba od samego początku zależy na zademonstrowaniu władzy, pokazaniu, że nie będą się patyczkować i od samego początku nastąpią pewne spersonalizowane rozliczenia, za którymi pójdą rozliczenia innych instytucji - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Henryk Domański (PAN).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Elżbieta Witek Henryk Domański

PR24 "Lekceważenie wyborców". Beata Szydło o braku poparcia dla kandydatury Elżbiety Witek

- Politycy, którzy chcą przejąć władzę w Polsce, na każdym kroku podkreślają, że będą rządzić demokratycznie, że chcą bardzo wysokich standardów w polityce (…). Piękne słowa marszałka Hołowni wytrzymały zaledwie kilkanaście minut. Większość, która dominuje w parlamencie, pokazała, jakie to będą standardy - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Szydło (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Elżbieta Witek Beata Szydło

PR24 "Znaczące wpływy do budżetu". Gróbarczyk o inwestycjach w polskie porty

- Rozpoczęłyśmy ogromny proces inwestycyjny, zarówno, jeśli chodzi o gospodarkę morską, jak i rzeczne drogi śródlądowe. Realizacje te przyniosły skutek w postaci zwielokrotnienia przeładunków w polskich portach - mówił w Polskim Radiu 24  Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Marek Gróbarczyk Świnoujście żegluga śródlądowa infrastruktura

PR24 "Nie chcą, by zadawać im trudne pytania". Prof. Legutko o propozycjach opozycji ws. mediów publicznych

- UE to nie jest instytucja, która toleruje inny punkt widzenia niż własny, trzeba się liczyć z tym, że ataki na media, które mogą nastąpić, będą się odbywały z jaskrawym gwałceniem prawa. Są takie oczekiwania, mówi się wprost, że te działania będą przyjmowane z satysfakcją - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 media publiczne media telewizja publiczna Ryszard Legutko

Marcin Porzucek i Urszula Pasławska gośćmi Doroty Kani

W niedzielnych wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 35,39 procent głosów - wynika z danych PKW po uwzględnieniu danych z 99,96 procent obwodów głosowania. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która uzyskała 30,68 procent głosów. Na kolejnych miejscach są: Trzecia Droga, Nowa Lewica oraz Konfederacja, zdobywając odpowiednio: 14,41, 8,61 i 7,16 procent głosów. O wstępnych wynikach wyborów dyskutowali w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek (PiS), Urszula Pasławska (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023

PR24 "Jeżeli chcemy uniknąć chaosu, PiS powinno rządzić dalej". Lichocka o wynikach wyborów

- Oni chcą zafundować Polakom gigantyczny chaos prawny, związany z każdą dziedziną funkcjonowania państwa, dlatego będzie bardzo wskazane, jeżeli prezydent Duda, zgodnie ze swoimi prerogatywami i obyczajem politycznym, powierzy misję formowania rządu zwycięskiemu ugrupowaniu - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Joanna Lichocka

Jan Mosiński i Marek Dyduch gośćmi Doroty Kani

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że po przeliczeniu głosów w jednej czwartej obwodów (25,34 procent obwodów), PiS otrzymał 40,17 procent z oddanych tam głosów. KO - 26,26 procent, Trzecia Droga - 13,97 procent, Lewica - 8,06 procent, a Konfederacja - 7,41 procent. O wstępnych wynikach wyborów dyskutowali w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS) i Marek Dyduch (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jan Mosiński wybory 2023

Anna Milczanowska i Urszula Nowogórska gośćmi Doroty Kani

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że po przeliczeniu głosów w jednej czwartej obwodów (25,34 procent obwodów), PiS otrzymał 40,17 procent z oddanych tam głosów. KO - 26,26 procent, Trzecia Droga - 13,97 procent, Lewica - 8,06 procent, a Konfederacja - 7,41 procent. O wstępnych wynikach wyborów dyskutowali w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska (PIS) i Urszula Nowogórska (PSL - Trzecia Droga).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023

PR24 Komu prezydent powierzy misję stworzenia rządu? Minister Paprocka: czekamy na oficjalne wyniki

- Czekamy na oficjalne wyniki wyborów, przy tak ogromnej frekwencji każda zmiana wyniku przekłada się na dużą liczbę mandatów - podkreśliła na antenie Polskiego Radia 24 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Paprocka. Jak wskazała, dopiero wtedy będą podejmowane decyzje w sprawie powołania rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce prezydent kancelaria prezydenta konstytucja Rząd RP wybory 2023 Andrzej Duda