Polskie Radio
Section05
Dorota Kania

"Dla tych środków nie ma alternatywy". Joanna Borowiak o Krajowym Planie Odbudowy

- Totalnej opozycji zależy na tym, żeby w Polsce było jak najgorzej. PO doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie poprze Krajowego Planu Odbudowy, to będzie miało to skutek w całej UE - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (PiS). W audycji wziął udział również Bogusław Wontor (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 pandemia Unia Europejska fundusze unijne parlament w Polsce opozycja zjednoczona prawica Dorota Kania polityka Polska w Unii Europejskiej

Krajowy Plan Odbudowy. Krzysztof Lipiec: środki z pewnością trafią do samorządów

- W tej chwili nie chodzi o to, jak Fundusz Odbudowy będzie dystrybuowany w Polsce, rzecz dotyczy umowy międzynarodowej, którą muszą ratyfikować wszystkie państwa członkowskie, by UE mogła zaciągnąć kredyty i uruchomić środki na odbudowę - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (PiS). W audycji wziął również udział Jarosław Rzepa (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA zjednoczona prawica polityka PiS Dorota Kania Krajowy Plan Odbudowy

Jarosław Sellin: instytucje, które zechcą upowszechniać dorobek Krzysztofa Krawczyka, mogą liczyć na granty

- Krzysztof Krawczyk odszedł, ale pozostały z nami jego piosenki. To kawał polskiej kultury łączącej wspólnotę, niezależnie od pokolenia. Przeboje tego artysty nucone są przez miliony Polaków - powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Jarosław Sellin Krzysztof Krawczyk polska piosenka

Prof. Barbara Strzałkowska: ostatnie dni Chrystusa na ziemi to najdokładniej opisane fragmenty Ewangelii

- Przeżywamy najważniejsze dni Triduum, w których upamiętnia się to, co dla chrześcijan jest w centrum historii zbawienia - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 prof. Barbara Strzałkowska, biblistka, teolog, Instytut Nauk Teologicznych Wydziału Teologicznego UKSW. - To, co jest opisem Ostatniej Wieczerzy, męki Pana Jezusa, jego śmierci i zmartwychwstania, to ta część wszystkich czterech Ewangelii kanonicznych, która opisana jest najdokładniej - zaznaczyła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo wiara aktualności katolickie Kościół katolicki Wielkanoc Dorota Kania Polskie Radio 24

"Problem tworzy środowisko totalnej opozycji". Joanna Lichocka o sprawie Soku z Buraka

- To jest bardzo ważna sprawa dla polskiej debaty publicznej. To, że nie jesteśmy w stanie normalnie rozmawiać między sobą, że jest tyle nienawiści, że jest tak ostry podział między Polakami, to jest naprawdę poważny problem naszej wspólnoty - mówiła w Polskim Radiu 24 o hejcie w debacie publicznej i sprawie Soku z Buraka Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Senat Roman Giertych Joanna Lichocka Dorota Kania SokzBuraka polityka

Czarnek: senacka większość jest krucha, uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu jest możliwe

- Dowody przedstawione we wniosku są na tyle mocne, że może dojść do tego, iż senatorowie zdecydują się na uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu. Chciałbym, żeby ta sprawa toczyła się dalej, bo to, co słyszymy o postawie pana marszałka z przeszłości, budzi bardzo poważne wątpliwości - powiedział Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Dorota Kania Tomasz Grodzki Senat

"Medialnie się broni". Mateusz Kosiński o atakach na Daniela Obajtka

- Mamy do czynienia z w miarę ciekawą linią obrony. Odpowiedzi Daniela Obajtka brzmią wiarygodnie, on zapowiada pozwy. (...) Oczywiście, jeśli dojdzie do procesów sądowych i Daniel Obajtek je wygra, to będzie mógł użyć tego argumentu, że to był atak polityczny, który miał go zdyskredytować - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność". Gościem "Debaty poranka" był także publicysta "Rzeczpospolitej" Tomasz Pietryga.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania POLSKA polityka

Mija 10 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Dr Targalski: ten konflikt dalej będzie się tlił

- Rosja chciałaby zakończyć ten konflikt, ale pod warunkiem, że sama będzie kontrolowała Syrię, a to nie jest w tej chwili możliwe. Sytuacja zależy zarówno od stosunków rosyjsko-irańskich, ale także od tego, jak dalej potoczą się sprawy na linii USA - Iran. Mimo zapowiedzi Joe Bidena o porozumieniu z Iranem w tej chwili nic nie wskazuje na to, by do niego doszło. Obie strony pokazują politykę siły - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Dorota Kania Jerzy Targalski Rosja Syria Iran

"Cyniczna postawa opozycji". Michał Dworczyk o krytyce funkcjonowania szpitali tymczasowych

- Mamy do czynienia właśnie z postawą niezwykle cyniczną i wyrachowaną albo po prostu kompletnym brakiem wiedzy, w jaki sposób funkcjonuje służba zdrowia i szpitale - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Dworczyk szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień, odnosząc się do uwag opozycji krytykującej sposób funkcjonowania szpitali tymczasowych.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia COVID-19 Michał Dworczyk Dorota Kania

"Uderzyliśmy w miliardowe interesy". Daniel Obajtek o przyczynach ataków medialnych

Budujemy koncern, który będzie dywersyfikował dostawy, dywersyfikuje dostawy ropy, który będzie rezygnował z pewnego kanału pośredników. To jest uderzenie w bardzo duże interesy, to są interesy miliardowe. (...) Zyski ten koncern ma w ciągu pięciu lat wynoszące ok. 26 mld zł. Przypomnę, że w ciągu pięciu lat Platformy zysk wynosił 1,7 mld zł. Przerywa się pewne interesy, pewne grupy wpływów - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Daniel Obajtek POLSKA GOSPODARKA PKN Orlen Orlen energetyka

"Próba zastraszania". Marek Suski o procesach wytaczanych dziennikarzom

- Zdumiewające jest, że portal, który jest utrzymywany z obcego kapitału, tak bardzo próbuje wpływać na sytuację w Polsce, a w przypadku krytyki tego, co się tam znajduje, (…) wytacza się procesy, m.in. dziennikarzom. Jednocześnie żąda się horrendalnie wysokich, kilkutysięcznych nawiązek, co można uznać za próbę zastraszania i zamykania ust krytykom - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA media podatki polityka Samuel Pereira Dorota Kania Marek Suski