Polskie Radio
Section05
TV Republika

Strzały do pracowników TV Republika. Policja zatrzymała kolejną osobę

Policjanci z Woli zatrzymali 15-latka w sprawie strzałów oddanych w kierunku pracownicy TV Republika. - Został mu określony czyn dotyczący narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - podała rzeczniczka wolskiej policji nadkom. Marta Sulowska. Wcześniej policjanci zatrzymali 35-latka, który został przesłuchany w charakterze świadka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa policja Tomasz Sakiewicz TV Republika

Strzały pod TV Republika. Poseł PiS: jeśli były motywowane nienawiścią polityczną, to jesteśmy w złej sytuacji

- To bardzo niepokojące. Trzeba oczywiście dokładnie zbadać tę sprawę - jaki był motyw osoby, która strzelała. Jeśli była to nienawiść z powodów politycznych czy medialnych, to jesteśmy naprawdę w złym momencie, w złej sytuacji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Gawron. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA TV Republika

Strzały przed siedzibą TV Republika. Zaatakowano pracownicę stacji

W poniedziałek wczesnym popołudniem ostrzelano pracownicę TV Republika. Kobiecie nic się nie stało, służby już pracują nad sprawą - przekazał redaktor naczelny stacji Tomasz Sakiewicz. - Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że od rana w poniedziałek ktoś celował do osób wychodzących z siedziby stacji - relacjonował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja policja polska TV Republika Tomasz Sakiewicz Warszawa Mazowsze przemoc przestępczość media dziennikarze dziennikarstwo

Jubileusz Telewizji Republika. Premier Morawiecki: stacja ta była wyłomem na drodze do powrotu wolności słowa

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Telewizji Republika 10-lecia istnienia. Gala rocznicowa odbywa się w Warszawie z udziałem m.in. szefa rządu, ministrów, polityków PiS i pracowników stacji.
Zobacz więcej na temat:  TV Republika media dziennikarstwo Mateusz Morawiecki Adam Glapiński Elżbieta Witek Jan Pietrzak Przemysław Czarnek IPN Karol Nawrocki Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

"Ucieka przed odpowiedzialnością karną"? TV Republika o działaniach Zbigniewa Stonogi

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wobec Zbigniewa Stonogi europejski nakaz aresztowania. Mężczyzna najprawdopodobniej przebywa w Norwegii. Zarzuca się mu oszustwa podczas prowadzenia działalności charytatywnej i pranie pieniędzy w latach 2015-2017. W programie "Koniec Systemu" w Telewizji Republika przytoczono relacje dotyczące kolejnych pokrzywdzonych przez Stonogę osób.
Zobacz więcej na temat:  Europa Norwegia Zbigniew Stonoga TV Republika Dorota Kania sądownictwo prokuratura POLSKA

Siedem lat TV Republika. Jarosław Kaczyński: niech dalej śle piękne, ideowe przesłanie

Życzenia do pracowników stacji skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Niech kolejne 7 lat będzie dla Telewizji Republika nadzwyczajnie tłustymi, wypełnionymi sukcesami latami" - napisał w liście do redaktor naczelnej Doroty Kani. Wystąpienie podczas gali online miał premier Mateusz Morawiecki. Nagrody TV Republika otrzymali m.in. prezydent Andrzej Duda, minister zdrowia Łukasz Szumowski i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media TV Republika Jarosław Kaczyński Andrzej Duda Mateusz Morawiecki