Polskie Radio
Section05
Zieleniec

"Z głową w górach" - odwiedzamy Zieleniec. Warto tu przyjechać, zwłaszcza zimą

Śnieg leży tu nawet 150 dni w roku, a unikalny w skali kraju mikroklimat stwarza wyjątkowe warunki atmosferyczne. Mowa o Zieleńcu, części Dusznik-Zdroju, położonego na wschodnim zboczu Gór Orlickich, gdzie czeka na nas nie tylko piękna, biała aura, ale też różnorodne atrakcje, nie tylko dla najmłodszych. 
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe góry Zieleniec stoki narciarskie społeczeństwo Polskie Radio Maciej Walecki Agnieszka Kunikowska

"Z głową w górach" w Zieleńcu. Chopin i raj dla narciarzy

W ramach akcji "Z głową w górach", po Zakopanem i Karpaczu, dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia odwiedzili Zieleniec będący częścią Dusznik-Zdroju. Podczas audycji "Jedyne takie miejsce" mówiliśmy m.in. o tamtejszych trasach zjazdowych i wyciągach, o tym, jak zadbać o formę przed wejściem na stok, o narciarstwie biegowym i snowboardzie, ale też o wyjątkowym Muzeum Papiernictwa. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Zieleniec Ferie zimowe zima narty Fryderyk Chopin papier Duszniki-Zdrój

"Z głową w górach". Anna Will i "Muzyczna Jedynka" prosto z Zieleńca [POSŁUCHAJ]

Zieleniec to kolejny punkt na zimowej trasie Polskiego Radia. W "Muzycznej Jedynce" było bardzo eklektycznie: zaczęliśmy od rozmowy z Pawłem Turem na temat jego nowej piosenki utrzymanej w klimacie klubowym. Później zaś rozmawialiśmy o Festiwalu Chopinowskim.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will muzyka rozrywkowa Zieleniec Fryderyk Chopin Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju muzyka klasyczna