Polskie Radio
Section05
akcja znicz

Trwają wzmożone kontrole w związku z wyjazdami na cmentarze. Na czym polega akcja "Znicz" 2023?

38 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 46 zostało rannych. To bilans wczorajszego dnia na drogach. Policja nadal prowadzi akcję wzmożonych kontroli w związku z wyjazdami na cmentarze. O aktualnej sytuacji na drogach w Trójce mówił nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. 
Zobacz więcej na temat:  kierowcy akcja znicz policja policja polska Trójka Piotr Firan Radosław Nałęcz

KGP: w okresie Wszystkich Świętych na drogach doszło do ponad 330 wypadków, w których zginęło 31 osób

Policjanci podsumowali zdarzenia drogowe w okresie Wszystkich Świętych. Od piątku do wtorku doszło do 334 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 373 zostały ranne. W trakcie działań policjanci zatrzymali ponad 1,9 tys. kierowców na tzw. podwójnym gazie.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo policja akcja znicz cmentarz Polskie Radio Kierowców POLSKA Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy wypadek

Cmentarne łupy złodziei. Jak nie dać się okraść?

Wybierając się na cmentarze, miej oczy dookoła głowy! – apelują policjanci. Podczas odwiedzin grobów najbliższych możemy łatwo stracić torebkę, telefon, dokumenty lub klucze. Jak ustrzec się przed kradzieżami? Mundurowi przestrzegają i radzą, żeby pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wszystkich Świętych cmentarz akcja znicz policja Piotr Łodej bezpieczeństwo Drogówka

Wszystkich Świętych i Zaduszki. O czym pamiętać na drodze?

Przed nami dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. To czas, kiedy odwiedzamy groby najbliższych. Często wiąże się to z długimi podróżami samochodem. - Ważna jest hierarchia poleceń, znaków i sygnałów drogowych, w której to policjant znajduje się na pierwszym miejscu - przypomina w Programie 1 Polskiego Radia mł. asp. Mariusz Bazylak z Komendy Stołecznej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Wszystkich Świętych Zaduszki bezpieczeństwo na drodze akcja znicz kierowca

Setki nietrzeźwych kierowców, kilkanaście ofiar śmiertelnych. Policja podsumowuje weekend na drogach

Jak poinformowała Komenda Główna Policji, w niedzielę doszło do 61 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób, a 77 zostało rannych. Funkcjonariusze tego dnia zatrzymali 343 nietrzeźwych kierowców. Od piątku w wypadkach zginęło 18 osób. Zatrzymanych zostało 834 nietrzeźwych kierowców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo akcja znicz policja wypadek policja polska

Wszystkich Świętych 2021 - bezpieczni w drodze

Obchodzimy dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Większość z nas spędzi ją w samochodzie, podróżując między cmentarzami, na których pochowani są nasi bliscy zmarli. Na ulicy spotkamy zaparkowane zwykle w garażach auta, a na poboczach pieszych, którzy nie mają głowy myśleć o odblaskach i zasadach ruchu. Jak bezpiecznie przetrwać dzisiejsze święto?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kierowca kierowcy Wszystkich Świętych policja polska policja akcja znicz służby i bezpieczeństwo drogi regiony samochody samochód motoryzacja Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

Nerwy w konserwy!

Drogi w ten weekend są zakorkowane zdecydowanie bardziej niż zwykle. Podirytowanie, pośpiech i potrzeba odwiedzenia wielu miejsc w krótkim czasie mogą doprowadzić do wielu stresujących sytuacji i niepotrzebnych nerwów. Jak tego uniknąć?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kierowca kierowcy Wszystkich Świętych policja polska policja akcja znicz służby i bezpieczeństwo drogi regiony samochody samochód motoryzacja Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców