Polskie Radio
Section05
Aleksiej Nawalny

Rosyjska policja wtargnęła do mieszkań i biur adwokatów Nawalnego. Działacz dowiedział się o tym na rozprawie

W Rosji reżimowa policja wtargnęła do mieszkań i biur adwokatów lidera opozycji Aleksieja Nawalnego. Jak podały rosyjskie media niezależne, rewizje są związane z "rzekomą działalnością ekstremistyczną". Aleksiej Nawalny, który złożył odwołanie od wyroku 19 lat kolonii karnej, podczas rozprawy dowiedział się, że adwokat nie przybędzie, bo trwa u niego przeszukanie - przekazali jego współpracownicy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina serwis wschodni wojna 2023 wojna na Ukrainie Rosja armia broń Aleksiej Nawalny

Nawalny spędzi rok w karcerze. Według reżimu opozycjonista nie poddaje się "resocjalizacji"

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny spędzi rok w karcerze. Taką decyzję podjęła reżimowa komisja działająca w kolonii karnej w Włodzimierzu. We wtorek sąd apelacyjny odrzucił skargę polityka na wyrok sądu niższej instancji, który skazał go na 19 lat pozbawienia wolności za rzekomą działalność ekstremistyczną.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja reżim represje Aleksiej Nawalny więźniowie polityczni

Katastrofa samolotu Prigożyna. Oschły i formalny komentarz Putina

Jeden z liderów rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny ocenił, że katastrofa samolotu Jewgienija Prigożyna była zamachem terrorystycznym, którego dopuścił się Władmir Putin. Z kolei sam przywódca Rosji Władimir Putin złożył kondolencje rodzinom ofiar i zaapelował, by czekać na wyniki badań tego wypadku. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Władimir Putin Jewgienij Prigożyn Grupa Wagnera Aleksiej Nawalny

MSZ potępia wyrok dla Nawalnego. "Degradacja praw człowieka w Rosji"

Skazanie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego przez sąd jest kolejnym przykładem degradacji praw człowieka w Rosji; MSZ RP stanowczo potępia ten wyrok oraz wyraża głębokie zaniepokojenie dalszym pogorszeniem się sytuacji praw człowieka w Rosji - oświadczył w piątek resort spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Moskwa Władimir Putin Aleksiej Nawalny Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Europa