Polskie Radio
Section05
bieganie

Ochrona przeciwsłoneczna w trakcie treningu. Jak powinniśmy zabezpieczyć skórę?

Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może wywołać niekorzystne zmiany na skórze. Z tego powodu, zwłaszcza w trakcie treningu na świeżym powietrzu, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię naszego ciała. Umożliwiają to specjalne kremy, które jednak nie zapewnią nam całkowitej ochrony.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski bieganie trening siłowy zdrowie promieniowanie

Anna Kiełbasińska: zawodowy sport różni się od rekreacji nie tylko wynikami, ale też poświęceniem i bólem

"Login: Aktywni" to audycja, w której optymizm idzie w parze z aktywnością fizyczną. Rozmawiamy z ludźmi, którzy są sportowcami i równolegle robią rzeczy nieoczywiste, albo z reprezentantami ciekawych zawodów, o których nikt by nie pomyślał, że mogą zajmować się sportem. Szukamy sposobów, jak do codzienności włączyć elementy wyższej kultury fizycznej.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Urbanowicz Anna Kiełbasińska STYL ŻYCIA bieganie Lekkoatletyka zdrowie aktywność Trójka

W kraju i za granicą odbyła się 11. edycja biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

W biegu w ponad 350 miejscach w Polsce i za granicą wzięło udział ogółem około 100 tysięcy uczestników. Celem inicjatywy jest upamiętnienie bohaterów antykomunistycznego ruchu oporu w związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci bieganie Bieg Tropem Wilczym Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biegi "Tropem Wilczym" odbyły się w całym kraju. Udział wzięło około 100 tys. osób

Około 100 tysięcy osób wzięło udział w odbywających się dziś Biegach "Tropem Wilczym", których celem jest upamiętnienie bohaterów antykomunistycznego ruchu oporu w związku z niedawnym Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Biegi zorganizowano w ponad 350 miejscach w Polsce i za granicą.
Zobacz więcej na temat:  bieganie POLSKA Żołnierze Wyklęci historia Polski pomoc społeczeństwo

Biegiem uczczą bohaterów podziemia antykomunistycznego. W ponad 350 miejscach ruszą biegi "Tropem Wilczym"

W ponad 350 miejscach w Polsce i za granicą odbędą się dziś (5.03) biegi Tropem Wilczym. Celem inicjatywy, która świętuje jubileusz 10-lecia, jest upamiętnienie bohaterów antykomunistycznego powstania, w ramach obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci bieganie pomoc historia Polski POLSKA społeczeństwo

Aktywność fizyczna a bicie rekordów. O czym należy pamiętać?

Polka, Dominika Stelmach, została nową rekordzistką świata w biegu dwunastogodzinnym. Przebiegła ponad 152 km. - Do takiego rekordu trzeba się odpowiednio przygotować - zauważa w Programie 1 Polskiego Radia internistka, Anna Plucik-Mrożek. Gdzie są granice ludzkiego ciała i jaka jest w tym rola psychiki, motywacji i metody małych kroczków? 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek zdrowie bieganie rekordy aktywność fizyczna