Polskie Radio
Section05
bieganie

Bojkot przeszkodził w zdobyciu medalu. Mamiński: nawet ze srebra byłbym zadowolony

Polscy olimpijczycy nie ukrywają rozczarowania z powodu przełożenia igrzysk w Tokio, jednak ich poprzednicy z powodów politycznych w ogóle nie wystartowali podczas zawodów w 1984 roku. Jednym z nich był Bogusław Mamiński, utytułowany biegacz średnio- i długodystansowy. - Mogłem marzyć przynajmniej o medalu - powiedział w rozmowie z Cezarym Gurjewem. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka bieganie Bieg 3000 m z przeszkodami

Dr Spraweczka: ruszaj się dla zdrowia, nie dla medali

- Teraz, w tym dziwnym czasie izolacji, moim celem jest utrzymanie aktywności fizycznej. Żeby nie siąść i całkiem nic nie robić - mówi Marta Sprawka, lekarka, biegaczka. - Miałam w tym roku cel sportowy: triathlon, ale on się nie odbędzie. Teraz chciałabym motywować innych, by się ruszali, dbali o aktywność fizyczną, bo nie uprawiamy sportów dla medali, a dla zdrowia - podkreśla. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Karina Terzoni bieganie STYL ŻYCIA medycyna

"Sen o Warszawie" dla biegaczy. 15. Półmaraton ze startem w Czwórce

Na najwyższym budynku w Warszawie pojawił się napis "Biegacze, tęsknimy za Wami" - podpis FMW, czyli Fundacji "Maraton Warszawski". Włączamy się w tę wyjątkową relację z biegaczami. W sobotę w Czwórce o 20.35, godzinie startu maratonu, zabrzmiał "Sen o Warszawie", piosenka, która tradycjnie otwierałaby 15. Półmaraton Warszawski. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka bieganie maratony STYL ŻYCIA Ula Kaczyńska Patryk Kuniszewicz