Polskie Radio
Section05
bieganie

Wakacje – świetny czas, aby podbudować swoją formę fizyczną. Jak to zrobić?

Praca, studia bądź domowe obowiązki: przyczyn mniej aktywnego stylu życia można znaleźć sporo. Według danych OECD Polska jest w czołówce zestawienia krajów UE, gdzie pracuje się największą liczbę godzin. A statystyki pokazują także, że w krajach, w których poświęca się więcej czasu na pracę, aktywność fizyczna mieszkańców spada. Co więc robić, aby np. wykorzystać wakacyjny czas i mimo wszystko spróbować odzyskać choć trochę formę, a może i wdrożyć się jednak do stałych treningów?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie ruch praca aktywność fizyczna trening siłowy frisbee Bartosz Bielecki Robert Grzędowski Karol Gnat Trójka

Poland Business Run: największa biegowa impreza charytatywna w Polsce

12. edycja Poland Business Run, największej biegowej imprezy charytatywnej w Polsce, odbędzie się 3 września. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, zapisać się online i uiścić opłatę startową. Bieg odbędzie się w dwóch formułach: na miejscu w Krakowie bądź wirtualnej z aplikacją i kolejny raz zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacji i po mastektomii.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie pomoc niepełnosprawność Krzysztof Łoniewski Trójka

Ochrona przeciwsłoneczna w trakcie treningu. Jak powinniśmy zabezpieczyć skórę?

Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może wywołać niekorzystne zmiany na skórze. Z tego powodu, zwłaszcza w trakcie treningu na świeżym powietrzu, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię naszego ciała. Umożliwiają to specjalne kremy, które jednak nie zapewnią nam całkowitej ochrony.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski bieganie trening siłowy zdrowie promieniowanie

Anna Kiełbasińska: zawodowy sport różni się od rekreacji nie tylko wynikami, ale też poświęceniem i bólem

"Login: Aktywni" to audycja, w której optymizm idzie w parze z aktywnością fizyczną. Rozmawiamy z ludźmi, którzy są sportowcami i równolegle robią rzeczy nieoczywiste, albo z reprezentantami ciekawych zawodów, o których nikt by nie pomyślał, że mogą zajmować się sportem. Szukamy sposobów, jak do codzienności włączyć elementy wyższej kultury fizycznej.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Urbanowicz Anna Kiełbasińska STYL ŻYCIA bieganie Lekkoatletyka zdrowie aktywność Trójka

W kraju i za granicą odbyła się 11. edycja biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

W biegu w ponad 350 miejscach w Polsce i za granicą wzięło udział ogółem około 100 tysięcy uczestników. Celem inicjatywy jest upamiętnienie bohaterów antykomunistycznego ruchu oporu w związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci bieganie Bieg Tropem Wilczym Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biegi "Tropem Wilczym" odbyły się w całym kraju. Udział wzięło około 100 tys. osób

Około 100 tysięcy osób wzięło udział w odbywających się dziś Biegach "Tropem Wilczym", których celem jest upamiętnienie bohaterów antykomunistycznego ruchu oporu w związku z niedawnym Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Biegi zorganizowano w ponad 350 miejscach w Polsce i za granicą.
Zobacz więcej na temat:  bieganie POLSKA Żołnierze Wyklęci historia Polski pomoc społeczeństwo