Polskie Radio
Section05
centralny port komunikacyjny

Spór o Centralny Port Komunikacyjny. Wyzwanie technologiczne i nie tylko...

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Według planów CPK ma zostać uruchomiony w 2028 roku wraz z węzłem kolejowym i odcinkiem Kolei Dużych Prędkości Warszawa - Łódź.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Marcin Jagiełowicz centralny port komunikacyjny cpk Warszawa kolej transport lotnisko port lotniczy

Pełnomocnik rządu ds. CPK: w kwietniu wnioski z audytu

- Przygotowuję rekomendacje dla premiera, żeby mógł się zapoznać z tym, z czym zetknęliśmy się, wchodząc do spółki Centralny Port Komunikacyjny. Istotne jest dziś to, że nawet zewnętrzni doradcy potrafili powiedzieć, że projekt CPK nie miał prawa się wydarzyć w takiej skali i w takim sposobie prowadzenie inwestycji - mówił w Polskim Radiu 24 pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek.
Zobacz więcej na temat:  centralny port komunikacyjny lotnisko lotnictwo Maciej Lasek GOSPODARKA

Polacy najzamożniejsi w historii? Tak dobrze jeszcze nie było

Nigdy Polakom nie żyło się tak dobrze jak teraz. Nigdy w historii nie byliśmy tak blisko Zachodu pod względem poziomu dochodu i poziomu jakości życia - oświadczył w wywiadzie udzielonym "Super Expressowi" prof. Marcin Piątkowski. Ekonomista obawia się, czy uda nam się dogonić najbogatsze gospodarki na świecie, bo za mało w siebie inwestujemy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny inwestycji infrastrukturalne UE rozwój bogactwo Przekop Mierzei Wiślanej porty