Polskie Radio
Section05
egzamin gimnazjalny

MEN i CKE zapewniają o pełnej gotowości ws. egzaminów

Jutro rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne, przystapi do nich 350 tysięcy uczniów. Napiszą sprawdzian z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna zapewniają, że szkoły są przygotowane do przeprowadzenia egzaminu, mimo, że w niektórych szkołach część nauczycieli strajkuje. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk nauczycieli egzamin gimnazjalny CKE Ministerstwo Edukacji Narodowej

Szef ZNP: w strajku uczestniczy ok. 600 tys. nauczycieli

- Nawet jeżeli przyjmiemy wersję bardzo ograniczoną, to w strajku uczestniczy ok. 600 tys. nauczycieli - powiedział we wtorek prezes ZNP Sławomir Broniarz. Dodał, że oczekuje włączenia się do negocjacji premiera Mateusza Morawieckiego. Szef ZNP podkreślił, że przybywa szkół i placówek, które dołączyły do strajku. Poinformował, że do godziny 10.00 uczestniczy w nim 74,29 proc. placówek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk nauczycieli Sławomir Broniarz edukacja egzamin gimnazjalny

Rzeczniczka rządu zapewnia: egzaminy odbędą się w terminie

- MEN pracuje nad tym, by egzaminy w szkołach się odbyły i zapewniam, że one odbędą się w terminie - powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Jak zaznaczyła, dorośli mogą protestować i nie zgadzać się w wielu kwestiach, ale dzieci mają terminy egzaminów, do których muszą przystąpić.
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel Ministerstwo Edukacji Narodowej Joanna Kopcińska POLSKA egzamin gimnazjalny społeczeństwo