Polskie Radio
Section05
Anna Zalewska

Ustawa wiatrakowa wyłączona z prac Sejmu. Zalewska: ta sprawa wróci ze zdwojoną siłą

Posłowie zdecydowali, że Sejm będzie dalej pracował tylko nad jednym projektem ustawy, dotyczącym zamrożenia cen energii w przyszłym roku. Do połączonych komisji sejmowych został skierowany po pierwszym czytaniu na sali obrad projekt autorstwa Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050. Przewiduje on zamrożenie cen na prąd, gaz i ciepło do końca czerwca 2024 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Marek Suski Anna Zalewska

Unijni politycy za zmianami traktatów. Eurodeputowana PiS: skandaliczne propozycje

W tym tygodniu doszło do absolutnie skandalicznego głosowania nad zmianami unijnych traktatów. To są zmiany, które zapominają o tym, że UE składa się z niepodległych krajów członkowskich, które same o sobie decydują - powiedziała eurodeputowana Anna Zalewska z PiS, odnosząc się do środowej rezolucji Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  polityka Unia Europejska ŚWIAT Europa Prawo i Sprawiedliwość Anna Zalewska

"Czarny dzień dla europejskiej demokracji", "akcja łamania kręgosłupów". Europosłowie PiS komentują decyzję PE

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości na konferencji w Strasburgu skrytykowali przyjęte przez PE sprawozdanie ws. zmiany unijnych traktatów. - Niewielką ilością głosów, ale jednak został uruchomiony proces zagrażający suwerenności Polski i innych państw członkowskich, skazując je na łaskę i niełaskę europejskiej oligarchii, czyli niedemokratycznych instytucji europejskich oraz dużych, silnych państw, przede wszystkim Francji i Niemiec - powiedział Ryszard Legutko. Wtórowali mu inni eurodeputowani PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Europarlament Ryszard Legutko Patryk Jaki Beata Kempa Jacek Saryusz-Wolski Anna Zalewska Beata Szydło Strasburg Bruksela

PR24 Tusk deklaruje, że jest przeciwny zmianom w traktatach UE. Zalewska: to gra, jego europosłowie już to poparli

- Donald Tusk złożył deklarację, że będzie przeciwko nowym traktatom. W rzeczywistości rozpoczął on grę, którą proponuje Polakom. Natomiast jego europosłowie już wcześniej zagłosowali za takimi zmianami. Bo przed debatą i przed komisją konstytucyjną, wypowiedziały się w tej sprawie poszczególne komisje Europarlamentu - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Anna Zalewska Polska w Unii Europejskiej polityka Donald Tusk

PSL przeciwne federalizacji UE? Zalewska odpowiedziała Jarubasowi. Przypomniała głosowanie w PE

"Doceniam pana deklarację sprzeciwu wobec federalizacji UE, ale pamiętam nasze wspólne głosowania" - pisze europoseł PiS Anna Zalewska w odpowiedzi na słowa eurodeputowanego Adama Jarubasa. Polityk PSL zadeklarował, że jego partia jest przeciwna zmianom w traktatach Unii Europejskiej. Eurokraci niedawno przyjęli raport w tej sprawie. "Za" głosowało m.in. PSL.
Zobacz więcej na temat:  Anna Zalewska Polska w Unii Europejskiej ŚWIAT Bruksela Belgia Europa

Zmiany w traktatach unijnych. "Europa Ojczyzn" czy federalizacja i ograniczenie suwerenności?

Komisja Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego przyjęła sprawozdanie zalecające zmianę unijnych traktatów. Zapowiadane zmiany, jeśli zostaną wprowadzone, zaprzeczają idei przyświecającej twórcom wspólnoty, która zakładała budowę "Europy Ojczyzn" opartej na współpracy gospodarczej. Obecnie wśród europejskich polityków przeważają głosy za federalizacją Europy. Politycy Prawa i Sprawiedliwości ostrzegają, że zmiany doprowadzą Polskę wraz z pozostałymi państwami członkowskimi do utraty suwerenności i odebrania im podstawowych praw zagwarantowanych w procesie akcesyjnym. Wśród polityków opozycji zdania są podzielone i brakuje jednoznacznego stanowiska. 
Zobacz więcej na temat:  Europa POLSKA Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Jacek Saryusz-Wolski Bruksela Donald Tusk Grzegorz Napieralski Anna Zalewska Małgorzata Paprocka Prawo i Sprawiedliwość

PR24 "To gorzej niż federalizacja Europy". Anna Zalewska o zmianach w unijnych traktatach

- Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica już wyraziły tu pozytywną opinię (…). Znając spolegliwość Donalda Tuska w stosunku do UE, to, że zawsze był jej zakładnikiem, przed nami jest bardzo niebezpieczny czas - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł Anna Zalewska (PiS), komentując prace nad zmianą unijnych traktatów. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Piotr Nisztor Anna Zalewska

Szczyt Rady Europejskiej. Zalewska: wolność i suwerenność krajów członkowskich UE są śmiertelnie zagrożone

- Wolność Unii Europejskiej, ale też wolność i suwerenność poszczególnych krajów członkowskich są w tej chwili śmiertelnie zagrożone. Dlatego szczyt Rady Europejskiej w Hiszpanii jest tak bardzo ważny - podkreśliła w Polskim Radiu 24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Anna Zalewska Unia Europejska Hiszpania migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Polskie Radio 24 Dorota Kania

Kuriozalny wyrok w Gdańsku. Członek "Iustitii" nakazał europoseł PiS przeprosić Pomaskę

Członek skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów "Iustitia", sędzia Piotr Pancer z Sądu Okręgowego w Gdańsku nakazał przeprosić Agnieszkę Pomaskę przez eurodeputowaną Annę Zalewską. Sędzia uznał ponadto, że skoro program PO zakłada walkę z "hejtem", to pani poseł Pomaska w żadnym "hejcie" uczestniczyć nie mogła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Anna Zalewska Agnieszka Pomaska sądownictwo

PR24 "Nie można ufać KE, nie będzie zwolnień dla Polski". Anna Zalewska przestrzega przed paktem migracyjnym

- Zwolnienia będą dotyczyły Włoch, Niemiec i Szwecji, gdzie już teraz znajduje się bardzo wielu imigrantów. Nie ma dla Polski pomocy w kwestii uchodźców z Ukrainy, nie będzie też w kwestii nielegalnych imigrantów - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie imigracja Unia Europejska ŚWIAT Europa kryzys migracyjny 2023 Anna Zalewska

Kryzys migracyjny w Europie. Europoseł Zalewska punktuje fiasko niemieckiej polityki

- Przypomnę słynne napisy na dworcach niemieckich, witające nielegalnych imigrantów. To jest cała polityka niemieckiej lewicy ze wsparciem CDU, a w Parlamencie Europejskim ze wsparciem EPP - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Anna Zalewska, nawiązując do polityki migracyjnej Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Anna Zalewska Paweł Zieliński migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Niemcy Olaf Scholz CDU Unia Europejska Europarlament Parlament Europejski Komisja Europejska Włochy Rzym Berlin

PR24 Zalewska apeluje do opozycji po słowach Webera: niech zadeklarują, że prowadzą samodzielną politykę

- Uchwała przeciw ingerencji w polskie wybory jest konieczna. Zobaczymy, w jaki sposób zareagują ci, których nazywamy prawymi rękami albo oddziałami europejskiej grupy EPP, niech zadeklarują, że prowadzą samodzielną politykę - powiedziała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska oceniając propozycję podjęcia przez Sejm uchwały-sprzeciwu wobec ingerencji w proces wyborczy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Zalewska Jerzy Jachowicz wybory w Polsce Polska w Unii Europejskiej opozycja

PR24 Skarga na Niemcy do KE. Anna Zalewska: cierpliwość polskiego rządu się skończyła

- Komisja Europejska będzie musiała przeanalizować polską skargę, tym bardziej że obowiązuje dyrektywa odpadowa, a jesteśmy krajem, który dobrze tę dyrektywę wdraża, szczególnie w ostatnich czasach - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska, pytana o skargę Polski do Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Zalewska śmieci Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej odpady ochrona środowiska