Polskie Radio
Section05
Nasz komentarz

"Komentarz dnia" o posiedzeniu Sejmu

Dariusz Grzędziński ("Superekspres") i Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna) o sugestii Grzegorza Schetyny, że w przypadku przełożenia terminu wyborów prezydenckich całą procedurę powinno zacząć się od nowa. Rodzi to pytania, czy Platforma Obywatelska chciałaby pozbyć się Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Oceniają też postawę opozycji wobec propozycji tarczy antykryzysowej.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Antoni Trzmiel miłosz manasterski

Dr Biskup: posłowie, jak każdy z nas, obawiają się o swoje zdrowie

- Posłowie, jak każdy z nas, obawiają się o swoje zdrowie. Szczególnie jeśli ktoś ma różne inne czynniki, które mogą sprzyjać zakażeniu, czy ciężkiemu przebiegowi koronawirusa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Bartłomiej Biskup, odnosząc się do planowanego na dziś posiedzenia Sejmu. Miało ono odbyć się w trybie zdalnym, ale nie zgodzili się na to politycy PO i Konfederacji. Część posłów nie zamierza pojawić się na Wiejskiej i - jak informują media - przesyła usprawiedliwienia. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka koronawirus Bartłomiej Biskup

Spór o pracę Sejmu. Prof. Mieczysław Ryba: nie wiem, co KO chce osiągnąć

- To jest tak, jak w grze. Czasem ktoś się kiwa i kiwa, aż w pewnym momencie w drugą stronę zaczyna biec. Nie chodzi o to, by się kiwać, tylko o to, by gole zdobywać. Jeśli to jest gra ze strony opozycji, to do własnej bramki. Nie wiem, co opozycja, szczególnie Borys Budka, chce osiągnąć, wchodząc w taki spór. W tej chwili Polacy oczekują bardzo szybkich działań - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Mieczysław Ryba.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Jankowski Sejm polityka Nasz komentarz POLSKA

"Komentarz dnia": ograniczenia w przemieszczaniu się, wybory, tłok w autobusach

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Cezary Krysztopa ("Tygodnik Solidarność") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się, wyborach prezydenckich i tłoku w warszawskiej komunikacji miejskiej spowodowanym wprowadzeniem sobotniego rozkładu jazdy.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kożuszek Nasz komentarz Cezary Krysztopa Koronawirus w Polsce

Prof. Henryk Domański: w dalszym ciągu dystanse między kandydatami na urząd Prezydenta RP są stabilne

W związku z panującą pandemią koronawirusa na świecie gość "Komentarza poranka" w "Sygnałach dnia" mówił o pomyśle wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce oraz przesunięciu wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 roku.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 Władysław Kosiniak-Kamysz Andrzej Duda Piotr Gociek

Dr Andrzej Anusz o kwarantannie: w walce z epidemią jest kluczowa

 - W sensie psychologicznym na pewno będziemy mieć kryzysy. Dwa tygodnie w izolacji mogą powodować, że część osób będzie się buntowała. Należy się z tym liczyć, ale w sytuacji, w której jesteśmy - obserwując, co dzieje się na świecie - widać, że kwestia kwarantanny ma kluczowe znaczenie w walce z epidemią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 koronawirus Katarzyna Gójska

Walka z koronawirusem. Prof. Marcin Drąg: enzym jest bardzo dobrym celem w poszukiwaniu leków

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej z zespołu prof. Marcina Drąga zbadali enzym, który może okazać się kluczowy w walce z koronawirusem SARS-CoV-2. - Okazało się, z enzym jest bardzo dobrym celem w poszukiwaniu leków. Jeszcze dwa tygodnie temu nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak bardzo on jest ważny - mówi w "Sygnałach Dnia" prof. Marcin Drąg. 
Zobacz więcej na temat:  NAUKA koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie badanie Katarzyna Gójska Nasz komentarz POLSKA

"Komentarz Dnia": Lech Wałęsa, gospodarka, samorządy

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jakub Pacan ("Tysol.pl") i Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie"). Publicyści dyskutowali m.in. o Lechu Wałęsie, który nie jest w stanie utrzymać się za 6 tysięcy złotych emerytury prezydenckiej, a także o polskiej gospodarce, tarczy antykryzysowej oraz podejściu samorządów do pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Adrian Klarenbach Adrian Stankowski Lech Wałęsa Koronawirus w Polsce

"Komentarz Dnia" o pakiecie pomocowym dla gospodarki

W środę (18.03) odbyła się Rada Gabinetowa poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Goście Programu 1 Polskiego Radia, publicyści: Karol Gac ("Do Rzeczy") i Marek Król ("Sieci") dyskutowali nt. możliwości wsparcia przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu epidemii. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz koronawirus Koronawirus w Polsce Piotr Gociek Karol Gac