Polskie Radio
Section05
Nasz komentarz

"Komentarz dnia": wybory na Białorusi, Stanisław Gawłowski, prowokacja LGBT

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Wojciech Wybranowski i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"). Publicyści dyskutowali m.in. o relacjach Białorusi z Rosją i Unią Europejską, a także o Stanisławie Gawłowskim i jego kandydaturze na szefa senackiej komisji ds. klimatu i zablokowaniu furgonetki fundacji "Pro - Prawo do Życia" przez aktywistów LGBT.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Wojciech Wybranowski Nasz komentarz Białoruś Rosja Unia Europejska Stanisław Gawłowski LGBT

Prof. Paruch: Łukaszenka będzie się rozprawiał ze wszystkimi, którzy zagrażają jego władzy

- O zachowaniach prezydenta Aleksandra Łukaszenki decydują dwie przesłanki. Po pierwsze będzie się rozprawiał ze wszystkimi, którzy zagrażają jego władzy. Przesłanka druga, którą sam ujawnił to, że założył, że wydarzenia na Białorusi są inspirowane z zewnątrz - mówił w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Waldemar Paruch.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Krzysztof Świątek Białoruś

"Komentarz dnia": wybory na Białorusi, LGBT i Radio Nowy Świat

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa"). Publicyści dyskutowali m.in. o wyborach i protestach na Białorusi w kontekście Polski, Unii Europejskiej i Rosji, a także o rezygnacji prezesa Radia Nowy Świat, który naraził się aktywistom LGBT.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Bogumił Łoziński LGBT Białoruś Rosja

Dr Żukowski o protestach LGBT: radykalna ekspresja środowisk mniejszościowych

 - To co obserwujemy w tej chwili chociażby w centrum Warszawy, to raczej radykalna ekspresja środowisk zdecydowanie mniejszościowych, czego doskonałym dowodem są wypowiedzi części polityków wyraźnie liberalnych, którzy próbują się od tego dystansować - mówił w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia politolog i socjolog dr Tomasz Żukowski. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Żukowski Nasz komentarz POLSKA wybory prezydenckie 2020 LGBT

Sawicki: w sprawie Białorusi Polska popełniła błędy na początku lat 90.

- Polska popełniła błędy na początku lat 90., wtedy, kiedy i Białoruś, i Ukraina ogłosiły niepodległość. Gdybyśmy bardziej zaangażowali się w demokratyzację Ukrainy i Białorusi, dzisiaj te kraje byłyby po stronie państw demokratycznych, a nie pod wpływem Rosji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Białoruś wybory na Białorusi Polityka zagraniczna Polski Marek Sawicki Piotr Gociek

"Komentarz dnia": tęczowe flagi na zaprzysiężeniu prezydenta

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Agaton Koziński ("Polska The Times") oraz Cezary Krysztopa ("Tygodnik Solidarność"). Publicyści komentowali m.in. tęczowe barwy, w których posłowie Lewicy wystąpili wczoraj podczas Zgromadzenia Narodowego oraz orędzie wygłoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę podczas uroczystego zaprzysiężenia. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Andrzej Duda Paweł Lisicki wybory prezydenckie opozycja

Prof. Michał Kleiber: widać, że opozycja raczej nie zmieni swojego postępowania

- Myślałem, że po wyborach prezydenckich dojdzie do uspokojenia, taka była zresztą narracja polityków opozycji, to niestety się nie dzieje. To zwiastun tego, co będzie nas czekało w najbliższym czasie, przez trzy i pół roku. Opozycja raczej nie zmieni swojego postępowania - powiedział były prezes Polskiej Akademii Nauk w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Piotr Gociek