Polskie Radio
Section05
Ewa Szkurłat

Miłosne manewry jeleni w Gorcach. Reportaż "Rykowisko" Ewy Szkurłat [POSŁUCHAJ]

Gorce to pasmo górskie leżące w Beskidach Zachodnich. To też miejsce, gdzie na rykowisko schodzi się najwięcej jeleni. W tym parku narodowym mają spokój i mogą bezpiecznie oddawać się amorom. Obserwują je myśliwi i pracownicy parku, którzy na różne sposoby próbują wabić opętane hormonami zwierzęta. A o godowych zwyczajach jeleni opowiadają bohaterowie reportażu Ewy Szkurłat.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Ewa Szkurłat przyroda pr poleca Gorce

Dzień Radia i "Magia głosu". Reportaż Ewy Michałowskiej [POSŁUCHAJ]

11 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Radia. Z tej okazji zachęcamy do wysłuchania reportażu Ewy Michałowskiej - reportażystki Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, która odeszła od nas rok temu. Nasza radiowa koleżanka była laureatką wielu nagród, w tym Złotego Mikrofonu. "Magia głosu" to reportaż sprzed dwóch lat, opowiadający o ważnych postaciach rozgłośni.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ewa Szkurłat Ewa Michałowska pr poleca

Portret uzdolnionej artystki - Estery Wityńskiej. Reportaż "Esemerem" [POSŁUCHAJ]

Estera Wityńska naukę muzyki rozpoczęła w wieku lat trzech od lekcji gry na fortepianie, jednak ogromna fascynacja brzmieniem wiolonczeli doprowadziła do podjęcia nauki na dwóch instrumentach. Jej dyplom w szkole muzycznej zapadł w pamięć i pedagogom szkoły muzycznej, i uczniom. W reportażu przypominamy dźwiękowy portret uzdolnionej artystki, której talent jest w stanie zakrzywić czasoprzestrzeń i rzeczywistość. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż MUZYKA muzyka klasyczna Ewa Szkurłat pr poleca reportaż w Jedynce

"Esemerem" - reportaż Ewy Szkurłat o wybitnej artystce Esterze Wityńskiej

Estera Wityńska naukę muzyki rozpoczęła w wieku lat trzech od lekcji gry na fortepianie, jednak ogromna fascynacja brzmieniem wiolonczeli doprowadziła do podjęcia nauki na dwóch instrumentach. Jej dyplom w szkole muzycznej zapadł w pamięć i pedagogom szkoły muzycznej, i uczniom. W reportażu przypomnijmy dźwiękowy portret uzdolnionej artystki, której talent jest w stanie zakrzywić czasoprzestrzeń i rzeczywistość. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż muzyka klasyczna Ewa Szkurłat

"Zygmunt, czyli sub una campana" - reportaż Ewy Szkurłat i Anny Łoś (Radio Kraków)

"A słyszałżeś kiedy, z wieży jak dźwięczy i śpiewa On?" – zapytał Stańczyk Dziennikarza w dramacie Stanisława Wyspiańskiego "Wesele". Dzwon Zygmunt jest paramentem liturgicznym, zegarem naszej historii, niemym świadkiem triumfu i klęski, inspiratorem malarzy i poetów, instrumentem muzycznym wzbudzającym pozytywne wibracje.
Zobacz więcej na temat:  Ewa Szkurłat Anna Łoś Kraków Wawel

Reportaż o Zygmuncie – dzwonie królów i każdego z nas [POSŁUCHAJ]

"A słyszałżeś kiedy, z wieży jak dźwięczy i śpiewa On?" – zapytał Stańczyk Dziennikarza w dramacie Stanisława Wyspiańskiego "Wesele". Dzwon Zygmunt jest paramentem liturgicznym, zegarem naszej historii, niemym świadkiem triumfu i klęski, inspiratorem malarzy i poetów, instrumentem muzycznym wzbudzającym pozytywne wibracje.
Zobacz więcej na temat:  Ewa Szkurłat Anna Łoś Kraków Trójka reportaż Wawel

"Zostawił dwie róże". Reportaż o Bronisławie Kwiatkowskim [POSŁUCHAJ]

Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych generał Bronisław Kwiatkowski był jedną z 96 ofiar katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M w Smoleńsku. W reportażu "Zostawił dwie róże" poświęconym pamięci Bronisława Kwiatkowskiego opowiadają o nim jego żona oraz dwie córki. Autorka reportażu – Ewa Szkurłat z Radia Kraków – spotkała się z nimi dwa lata po tragicznej śmierci generała.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka Barbara Marcinik katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Ewa Szkurłat społeczeństwo Katyń zbrodnia katyńska