Polskie Radio
Section05
immunitet

"Gdyby sprawą zajął się Senat, uchylenie immunitetu byłoby możliwe". Prof. Paruch o sprawie Grodzkiego

- Gdyby sprawa Tomasza Grodzkiego była poddana głosowaniu w Senacie, wysoce prawdopodobne byłoby uchylenie immunitetu marszałka. Wiele wskazuje na to, że marszałek bardzo boi się przesłuchania w prokuraturze i potencjalnego postawienia przed niezawisłym sądem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Senat polityka Tomasz Grodzki immunitet prokuratura Platforma Obywatelska

tylko u nas "Są równi i równiejsi". Politycy krytykują decyzję władz Senatu ws. immunitetu marszałka Grodzkiego

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz podjął decyzję o pozostawieniu wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu bez dalszego biegu. - To pokazuje jak opozycja traktuje wyborców - komentuje dla portalu PolskieRadio24.pl poseł PiS Jan Mosiński. - Zwykła przyzwoitość nakazywałaby odbyć głosowanie - dodaje przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat immunitet Marek Pęk POLSKA

"Rozpaczliwa próba obrony". Jarosław Krajewski o prezesie NIK

- To sądy w Rzeczpospolitej Polskiej są od tego, żeby oceniać, czy ktoś jest winny, czy niewinny. Zdecydowanie lepiej by się stało dla budowania powagi państwa i troski o wizerunek Najwyższej Izby Kontroli, gdyby pan Marian Banaś nie chował się za immunitetem, kiedy prokuratura chce mu postawić zarzuty - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Krajewski Adrian Klarenbach POLSKA polityka PiS Najwyższa Izba Kontroli NIK Marian Banaś Prokuratura Krajowa immunitet

Media: Tusk chce, żeby Grodzki zrzekł się immunitetu. Marszałek woli jednak stracić stanowisko

"Tomaszowi Grodzkiemu grozi utrata stanowiska marszałka Senatu po tym, jak lider PO Donald Tusk zażądał od niego, by zrzekł się immunitetu" - pisze w czwartek "Wprost". Według tygodnika Tomasz Grodzki odmówił, w związku z czym trwają rozmowy o ewentualnych następcach marszałka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Tomasz Grodzki marszałek senatu prokuratura immunitet sądownictwo Senat Platforma Obywatelska partie polityczne

Karczewski o opozycji i ustawie dot. nielegalnych migrantów

- Senatorowie, tej większości senackiej, zagłosują przeciwko ustawie (o nielegalnym przekraczaniu granic - przyp. red.). Bardzo dziwię się, jestem zaskoczony, zdumiony i można powiedzieć, że bardzo zniesmaczony, bo to świadczy o klasie politycznej - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS, były marszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki immunitet granica Białoruś Stanisław Karczewski Magdalena Ogórek

wPolityce.pl: poznaliśmy treść wniosku o uchylenie immunitetu Banasia

"Zarzuty, które Prokuratura Regionalna w Białymstoku chce postawić Marianowi Banasiowi dotyczą 2015 roku, a materiały przez nią przygotowane są bardzo poważne" - pisze portal wPolityce.pl, który dotarł do pełnej treści wniosku o uchylenie immunitetu prezesowi NIK, jaki Prokuratura Krajowa przesłała do Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka immunitet Marian Banaś NIK Najwyższa Izba Kontroli

Opozycja nie zamierza uchylać immunitetu prezesowi NIK. Poseł PiS: szczyt hipokryzji

Opozycja, która wnioskowała o wszczęcie śledztwa ws. prezesa NIK Mariana Banasia, teraz występuje w jego obronie. Jej politycy zapowiadają, że będą głosować przeciw uchyleniu immunitetu prezesowi NIK, o co wnioskuje prokuratura. - To jest szczyt hipokryzji - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Jan Mosiński. 
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli immunitet PiS koalicja obywatelska