Polskie Radio
Section05
immunitet

Scheuring-Wielgus i Nitras bez immunitetów. Ponad 230 głosów "za" w obu przypadkach

Sejm uchylił immunitet poseł Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Wnioskował o to Komendant Główny Policji. Ponadto immunitet został uchylony również Sławomirowi Nitrasowi (KO). Możliwości pociągnięcia posła do odpowiedzialności karnej domagał się oskarżyciel prywatny Marek Palarczyk. To były działacz Kukiz'15, którego Nitras oskarżył o chodzenie po Sejmie w koszulce z rasistowskimi napisami.
Zobacz więcej na temat:  immunitet POLSKA polityka Sejm

Głosowanie ws. immunitetu Nitrasa. Kwiecień: zadziałała fałszywa lojalność

- W tym wszystkim nie chodziło o to, aby jutro wydać wyrok na Sławomira Nitrasa, ale aby stanął on przed sądem, który dopiero orzekłby, czy dopuścił się on tego czynu - o czym mówi prokuratura, która postawiła zarzuty na wniosek pani Arent - czy też nie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). Gościem audycji była również Gabriela Lenartowicz (PO).
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA Sławomir Nitras polityka immunitet

Dr Biskup o obrońcach marszałka Grodzkiego: mentalność plemienna

- Jest to kolejny kamyczek do ogródka marszałka Grodzkiego, za którym jak wiemy ciągną się również różne inne wątpliwości. Prawdopodobnie, im będzie bliżej wyborów, tym ta wypowiedź będzie mu częściej wypominana, co oczywiście będzie szkodzić także Platformie Obywatelskiej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup, politolog Uniwersytetu Warszawskiego.   
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat PiS Marek Pęk TYLKO U NAS immunitet

TYLKO U NAS Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Poseł PiS: ewidentnie naruszyła prawo

Wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus może stracić immunitet poselski. 23 lutego sejmowa komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie jej do odpowiedzialności karnej. Złożył go Komendant Główny Policji. Jego zdaniem poseł Nowej Lewicy popełniła wykroczenie podczas akcji protestacyjnej "Baby Shoes Remember".  
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Smoliński lewica Nowa Lewica Joanna Scheuring-Wielgus polityka immunitet POLSKA

TYLKO U NAS Banaś straci immunitet? Smoliński: mamy już wystarczającą wiedzę, aby podjąć decyzję

Wraca sprawa uchylenia immunitetu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. We wtorek nad wnioskiem prokuratury dotyczącym tej kwestii pochyli się sejmowa komisja regulaminowa. - Mamy już wystarczającą wiedzę, aby podjąć decyzję - mówi portalowi PolskieRadio24.pl jej przewodniczący Kazimierz Smoliński z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Sejm prokuratura Najwyższa Izba Kontroli immunitet POLSKA polityka

TYLKO U NAS Sprawa uchylenia immunitetu Banasia. Smoliński: mam nadzieję, że jutro odbędzie się głosowanie

Jutro sejmowa komisja regulaminowa zajmie się sprawą dotyczącą uchylenia immunitetu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Z wnioskiem wystąpiła prokuratura. Obecnemu szefowi NIK śledczy postawić chcą kilkanaście zarzutów, m.in. o podanie nieprawdy w dziesięciu oświadczeniach majątkowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli Kazimierz Smoliński Sejm polityka immunitet

"Tchórzliwie chowa się za immunitetem". Karczewski o sprawie marszałka Senatu

Jak ocenił senator PiS, były marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, "marszałek Tomasz Grodzki tchórzliwie chowa się za immunitetem już blisko 300 dni". - Miał wystarczająco dużo czasu, żeby podjąć męską decyzję - wskazał, odnosząc się do wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi izby wyższej.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki immunitet Prokuratura Generalna Senat POLSKA polityka Zbigniew Ziobro

Krzysztof Ziemiec: jeśli Tomasz Grodzki byłby człowiekiem honoru, sam złożyłby immunitet

- Gdybyśmy żyli w świecie idealnym, to rzeczywiście sprawa jest bulwersująca, dotyczy bardzo ważnej osoby w państwie i powinna zostać bardzo szybko wyjaśniona. Jeśli marszałek Tomasz Grodzki byłby człowiekiem honoru, sam złożyłby taki immunitet i poddał się osądowi, ale wiemy, że świata idealnego nie ma - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Ziemiec z TVP. Gościem debaty dnia był też Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Krzysztof Świątek Krzysztof Ziemiec polityka immunitet Senat Tomasz Grodzki Prokuratura Generalna

Uchylenie immunitetu marszałka Senatu. Jest kolejny wniosek Prokuratora Generalnego

Prokurator Generalny skierował do Senatu kolejny wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka izby Tomasza Grodzkiego. Jak napisano w komunikacie prokuratury, poprzedni wniosek został niezasadnie pozostawiony bez biegu przez wicemarszałka Bogdana Borusewicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tomasz Grodzki Zbigniew Ziobro immunitet Senat Prokuratura Generalna korupcja

"To kłopot dla polskiego parlamentaryzmu". Ryszard Terlecki o immunitecie Tomasza Grodzkiego

Jak uważa wicemarszałek Sejmu oraz szef klubu PiS Ryszard Terlecki kłopotem dla polskiego parlamentu jest to, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki nie zrezygnował z immunitetu. Problemem jest również to, że nie wyjaśnił sytuacji, która go dotyczy. Jak powiedział wicemarszałek Sejmu jest "to przykre, ale niezaskakujące".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA immunitet Tomasz Grodzki Ryszard Terlecki sądownictwo PiS prokuratura