Polskie Radio
Section05
Kamil Jasieński

Metallica w Polsce. Jak brzmienie grupy zmieniało się na przestrzeni lat?

To prawdziwa gratka dla fanów mocnego uderzenia. Metallica zagra w Warszawie dwa koncerty. Jak zapowiada James Hetfield i ekipa, każdy z koncertów będzie inny, a żaden numer się nie powtórzy. - Metallica to był jeden z największych szoków muzycznych w moim życiu - mówi Leszek Gnoiński, dziennikarz muzyczny, który opowiada o fenomenie grupy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Metallica koncert Stadion Narodowy MUZYKA

Co nas śmieszy? Stand-up - jak się zmieniał na przestrzeni lat

"Popołudniówa" to nowa letnia audycji Czwórki. W pierwszym jej odcinku w naszym studiu pojawił się Maciek Adamczyk. Rozmawialiśmy, jak wygląda obecnie stand-up i jak się zmieniał na przestrzeni lat. - Wcześniej stand-up był zjawiskiem niszowym, obecnie wielu komików zaczyna się nim zajmować i coraz więcej z nich jeździ ze swoimi programami po Polsce - mówił w Czwórce.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Stand Up

Alternatywne źródła białka. Po które z nich warto sięgnąć?

Węglowodany, białka i tłuszcze to trzy makroskładniki, które są nam niezbędne do życia. Jednak białko jest tym składnikiem, który najtrudniej dostarczyć. Jego wzorcem jest białko jaja kurzego, ale alternatywne źródła białka możemy z powodzeniem wprowadzać do naszej diety. Podpowiadamy jak i które najlepiej. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka dieta proteinowa dieta zdrowie Radosław Bogusz Jakub Woźniak mięso białko odżywianie