Polskie Radio
Section05
Kamil Jasieński

Ritter Butzke Showcase w Niebie - berlińska impreza w Warszawie

To prawdziwa gratka dla fanów muzyki elektronicznej. Wieczorem w stołecznym klubie Niebo można będzie się poczuć jak na najlepszej imprezie w Berlinie. - Zapraszamy na Ritter Butzke Showcase. Kultowy niemiecki klub przeniesie się na ten weekend do Warszawy - mówią organizatorki imprezy Lulu Malina i Wiktoria Moskwa. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Czwórki.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka klub muzyczny MUZYKA muzyka elektroniczna impreza klubowa Kamil Jasieński

Dzień Ziemi. Wróćmy do natury, zadbajmy o swój dobrostan

- Jednym z większych problemów dziś jest to, że trochę się oderwaliśmy od natury. Zapomnieliśmy, że tak naprawdę jesteśmy po prostu jej częścią, ona jest podstawą naszego życia - mówi Szymon Bujalski, twórca profilu "Dziennikarz dla klimatu". Przypomina też, że kontakt z naturą potrzebny nam jest każdego dnia, nie tylko w Dniu Ziemi, 22 kwietnia. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Ziemia Kamil Jasieński klimat kryzys klimatyczny ekologia katastrofa ekologiczna przyroda natura

Debaty znów w Czwórce. Pierwsza poświęcona literaturze young adult

- Literatura young adult to lustro, w którym odbija się to, czym żyją dziś nastolatki. To ważne zjawisko, któremu przyjrzymy się uważniej - mówi dyrektorka-redaktorka naczelna Czwórki Justyna Dżbik-Kluge, która razem z dziennikarzem Jakubem Jamrozkiem poprowadzi debatę "Young adult - literackie disco polo czy klucz do czytelniczych serc?".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka debata literatura young adult KSIĄŻKA Justyna Dżbik-Kluge Jakub Jamrozek Kamil Jasieński

Slash, legendarny gitarzysta Guns N’ Roses, na koncercie w Polsce

W Katowicach na jedynym koncercie w Polsce wystąpi Slash, gitarzysta Guns N’ Roses, ikona rocka i drugi gitarzysta świata według magazynu "Time". Artysta wraz z Mylesem Kennedym i zespołem The Conspirators wystąpi w ramach trasy koncertowej "The River Is Rising - Rest Of The World Tour ’24". O Slashu, jego solowych projektach oraz reaktywacji Guns N’ Roses opowiada Robert Filipowski, dziennikarz muzyczny.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Rock Slash Katowice koncert Kamil Jasieński