Polskie Radio
Section05
Instytut Transportu Samochodowego

Majówka ze skonfiskowanym samochodem? Sprawdź, czy możesz prowadzić

Długi weekend majowy za pasem, a wraz z nim kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowców. Kontrole na drogach są w tym roku jeszcze gorętszym tematem. Wszystko przez nowe przepisy, które pozwalają na konfiskatę auta pijanym kierowcom. Dla tych, którzy nie dysponują swoimi alkomatami, a chcą odpowiedzialnie wsiadać za kółko - z pomocą przychodzą alkomaty w przestrzeni publicznej. Czy Alkosłupki staną się symbolem rosnącej świadomości społecznej i troski o bezpieczeństwo na drogach?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców samochody kierowcy pijani kierowcy alkomat bezpieczeństwo na drodze drogi

Zbliża się majówka. Rzecznik ITS: pod względem bezpieczeństwa nie różni się od pozostałych weekendów

Pod względem bezpieczeństwa na drogach majówka nie różni się od pozostałych weekendów, a średnia liczba wypadków i ofiar jest nawet niższa od średnich wartości dla wszystkich weekendów w latach 2018-2023 - przekazał rzecznik Instytutu Transportu Samochodowego Mikołaj Krupiński.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców majówka podróże transport kierowcy samochody bezpieczeństwo na drodze urlop

Czy kierowca, który ukończył 65 lat, może prowadzić samochód? Ekspert: powinien decydować stan zdrowia

Czy kierowcy powyżej 65. roku życia powinni częściej przechodzić badania lekarskie niż młodsze osoby? - Wiek nie powinien być podstawowym kryterium, czy możemy prowadzić samochód, czy nie, tylko powinien to być stan zdrowia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anna Zielińska z Instytutu Transportu Samochodowego. Jakie czynniki wpływają na bezpieczną jazdę autem?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Anna Zielińska senior samochody bezpieczeństwo