Polskie Radio
Section05
statystyka

O ile wzrosły ceny nowych samochodów?

Rynek motoryzacyjny zmaga się z wieloma problemami. Trudności związane z dostępem do półprzewodników oraz przerwane łańcuchy dostaw to tylko jedna strona globalnego kryzysu w branży samochodowej. Wszystkie zmiany ostatecznie widoczne są w jednym: cenie pojazdu. Jak zmieniały się one w ostatnich latach?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rynek półprzewodniki łańcuch dostaw sprzedaż handel statystyka

Wsparcie dla ofiar katastrof drogowych. Jak walczyć z powypadkową traumą?

Udział w wypadku to trauma zarówno dla ofiar, jak i ich rodzin. Potrzebna jest wtedy wielospecjalistyczna pomoc: psychologiczna, finansowa, jak i prawna. W jaki sposób radzić sobie z własną głową? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze wypadek śmierć statystyka regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo psychologia rodzina społeczeństwo psychiatria prawo

Rekordowy lipiec w PKP Intercity. Polacy ruszyli pociągami na wakacje

Tegoroczny lipiec był kolejnym rekordowym miesiącem pod względem liczby pasażerów przewiezionych przez PKP Intercity. Z usług przewoźnika skorzystało blisko 6,5 mln pasażerów, co oznacza, że był to miesiąc z najwyższą frekwencją w historii przewoźnika - poinformowało PKP Intercity we wtorkowym komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport publiczny PKP Intercity statystyka społeczeństwo podróże

USA: w ubiegłym roku na drogach zginęło prawie 43 tysiące osób

W ubiegłym roku na amerykańskich drogach zginęło 42 915 osób, czyli ok. 118 każdego dnia. To wstępne dane, ale jeśli się potwierdzą, będą oznaczały, że 2021 rok był najtragiczniejszy na amerykańskich drogach od 16 lat.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Stany Zjednoczone USA Nowy Jork Polskie Radio wypadek samochód statystyka społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Na motocyklach giną głównie młodzi

Blisko połowa motocyklistów i motorowerzystów, którzy w ubiegłym roku zginęli na polskich drogach to osoby w wieku poniżej 34 lat. 95 proc. ofiar śmiertelnych i 87 proc. rannych w wypadkach tych pojazdów to młodzi mężczyźni - wynika z danych przekazanych przez Instytut Transportu Samochodowego.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio samochody samochód kierowca kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi prawo policja policja polska statystyka wypadek społeczeństwo motocykl POLSKA

Narodowy spis powszechny. Prezydent: dane pozwolą na określenie zmian jakości i poziomu życia w Polsce

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, według ostatniego spisu powszechnego w Polsce mieszka 38 179 800 osób. Podczas konferencji inaugurującej III Kongres Demograficzny prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że "dane ze spisu powszechnego będą obrazowały rzeczywisty stan naszego społeczeństwa i pozwolą na określenie zmian jakości i poziomu życia w Polsce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo gus Główny Urząd Statystyczny Narodowy Spis Powszechny statystyka