Polskie Radio
Section05
Krzysztof Grzybowski

POLSKIE RADIO 24 Wielopoziomowe wpływy Kremla w Polsce. "Jest kilka kategorii"

- Rosja nie boi się Niemiec, Polski czy Francji, bo jesteśmy pojedynczo za mali, aby się im przeciwstawić, natomiast jest bardzo przeciwna solidarności europejskiej. Wszyscy ci, którzy występują przeciwko tej wspólnocie, mogą opowiadać, że nienawidzą Rosjan, ale oni realizują ten sam cel, który ma Putin - mówił w Polskim Radiu 24 Wacław Radziwinowicz - dziennikarz, publicysta, były korespondent Gazety Wyborczej w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna 2024 Białoruś Krzysztof Grzybowski Wacław Radziwinowicz

POLSKIE RADIO 24 Kucharska-Dziedzic: TK może chcieć uchronić Kaczyńskiego przed blamażem

- Jeśli jutro pojawi się zabezpieczenie Trybunału Konstytucyjnego, będzie to pokazywało pewien rodzaj strachu po stronie Prawa i Sprawiedliwości. Trybunał Konstytucyjny podejmuje decyzje, jakich podejmować nie powinien, nie jest sądem - mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Kucharska-Dziedzic (Lewica), członek komisji ds. wyborów kopertowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski Anita Kucharska-Dziedzic lewica komisja śledcza

POLSKIE RADIO 24 "Szczególny przypadek" Tomasza S. Wójcik o karierze byłego sędziego

- Jako polityk nie mogę sprawdzać sędziego, wobec tego mój podpis był czysto automatyczny, to nie była żadna merytoryczna decyzja - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Suwerennej Polski i był wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, tłumacząc udzielenie Tomaszowi S. zgody na dostęp do informacji niejawnych. - Takich pism, kierowanych do mnie, były tysiące - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Michał Wójcik

POLSKIE RADIO 24 Spór na posiedzeniu KRS, poszło o Tomasza S. Kwiatkowski wyjaśnia

- Chcieliśmy wiedzieć, jakie opinie przygotował zdrajca i być może agent Tomasz S. Wywołało to bardzo emocjonalne reakcje - mówił w Polskim Radiu 24 senator KO Krzysztof Kwiatkowski, mówiąc o spięciu na posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa. Mówił też, jaki jest pomysł Senatu na reformę tej Rady.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Krzysztof Grzybowski Krzysztof Kwiatkowski sądownictwo Krajowa Rada Sądownictwa

"Tylko szczerze". Czy alkohol powinien być sprzedawany na stacjach benzynowych? Jaki prezent wybrać na komunię świętą?

W radiowej Jedynce ruszamy z nową audycją "Tylko szczerze". Roman Czejarek i Krzysztof Grzybowski będą rozmawiać w poniedziałek, 6 maja, z ekspertami i słuchaczami o tym, czy alkohol powinien być sprzedawany na stacjach. Zastanowimy się także, jaki prezent wybrać na komunię świętą.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Krzysztof Grzybowski społeczeństwo alkohol

Polskie Radio 24 Nie padnij ofiarą majówkowego przestępstwa. Kilka rad policjanta

Dziś pierwszy dzień majówki, choć niektórzy swój długi weekend rozpoczęli już kilka dni temu. W Polskim Radiu 24 nadkom. Piotr Świstak z Komendy Głównej Policji mówił o tym, jak zabezpieczyć swój majątek, wyjeżdżając gdzieś na dłużej, a także jak bezpiecznie wypoczywać oraz jechać i wracać z przerwy majowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo Krzysztof Grzybowski majówka długi weekend Polskie Radio 24

Komisja ds. afery Orlenu? Makowiecki: gdzie są te pieniądze

- Nie jest powiedziane, że nie powstanie komisja ds. Orlenu, może się okazać, że tam też byli głęboko "umoczeni" politycy. Trudno sobie wyobrazić, żeby prezes Obajtek samodzielnie dokonał takich transakcji, z takimi nadużyciami finansowymi. Pytanie jest jeszcze jedno: gdzie są te pieniądze, kto z nich korzysta - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Makowiecki, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Daniel Obajtek Orlen bezpieczeństwo energetyczne paliwa PKN Orlen Krzysztof Grzybowski

Listy wyborcze PiS. Będą rotacje?

- Będziemy szli do wyborów europejskich z entuzjazmem. Kolejny raz spróbujemy pokazać Polakom, że Prawo i Sprawiedliwość jest ugrupowaniem, które robi to, co mówi - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Agata Wojtyszek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka wybory w Polsce POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego Polska w Unii Europejskiej Jarosław Kaczyński Daniel Obajtek Jacek Kurski Parlament Europejski

POLSKIE RADIO 24 Wybory do PE. Dolniak: musimy odbudować swoją pozycję

- Bez względu na to, czy na danym stanowisku będzie "pan Kowalski" czy "pani Nowak" - założone przez rząd zadania będą realizowane. Obiecaliśmy to wyborcom - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Barbara Dolniak, nawiązując do zapowiedzianej przez premiera Donalda Tuska rekonstrukcji rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Barbara Dolniak koalicja obywatelska Platforma Obywatelska wybory w Polsce Rząd Donalda Tuska wybory do Parlamentu Europejskiego rekonstrukcja rządu Polska w Unii Europejskiej Krzysztof Grzybowski