Polskie Radio
Section05
Łukasz Adamski

PR24 "Pierwszy dzień mojego życia" w kinach. Piotr Gociek: konfekcja, ale na bardzo dobrym poziomie

- Mamy, z jednej strony, poczucie, że to jest konfekcja, ale też, że to konfekcja na bardzo dobrym poziomie - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek o "Pierwszym dniu mojego życia", nowym filmie Paolo Genovese. - Ten film naprawdę coś daje, porusza pewne struny - dodawał z kolei Łukasz Adamski. W "Nakręconych" o najciekawszych premierach małego i dużego ekranu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Piotr Gociek Łukasz Adamski

"Ma swój rytm i klimat" Adamski o filmie "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia"

- Spodziewałem się, że będzie to pójście w stronę dzisiejszego Disneylandu, który wypruwa do granic możliwości wszystkie franczyzy i kończy się to w sposób żałosny, ale dostałem dobrą zabawę. Gdy zobaczyłem, że Indiana Jones będzie znowu walczył z nazistami, pomyślałam, że jest to gra bezpiecznymi kartami, ale to wszystko składa się w całość (…) to ma swój rytm i klimat - mówił Łukasz Adamski, który z Piotrem Goćkiem omawiał nowości filmowe.
Zobacz więcej na temat:  FILM Łukasz Adamski Piotr Gociek USA kino KULTURA Polskie Radio 24

"100 proc. Andersona w Wesie": Adamski i Gociek o kolorowym świecie "Asteroid City"

- Ta cała rewia kolorów, surrealizm, absurdalizm. Ja wciąż to kupuję - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski o nowym filmie Wesa Andersona "Asteorid City". - Wolę wybierać między dziełami, które są efektem pracy twórców bezkompromisowo realizujących swoją wizję (...) niż żyć w świecie, w którym wszysko jest na siłę uśredniane - stwierdział z kolei Piotr Gociek.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Piotr Gociek Łukasz Adamski Wes Anderson

Mądre, zabawne i bardzo prowokacyjne – mówi o komedii "Mój sąsiad Adolf" Łukasz Adamski

Na ekrany polskich kin wszedł film "Mój sąsiad Adolf". To bardzo nietypowa komedia o dwóch sąsiadach, ich tajemnicach i przetwarzaniu traumy. Jest w tym filmie, poza nazwiskiem głównego bohatera, wyraźny ślad polski, gdyż zdjęcia zrealizował Radosław Ładczuk, a muzykę napisał Łukasz Targosz.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Holokaust komedia Tomasz Miara Łukasz Adamski Trójka Żydzi Adolf Hitler

"Jeżeli przekraczamy granice absurdu, wszystko jest dozwolone". Gociek o nowej części "Szybkich i wściekłych’"

- Twórcy w pewnym momencie postanowili zrobić zupełny "odjazd" (…). To nie jest na granicy autoparodii, jak seria "Krzyk", ale stworzyli świat, w którym nie oszukują widzów, nie mówią, że to będzie kolejna cześć Jamesa Bonda, oni po prostu się bawią - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski, który z Piotrem Goćkiem omawiał nowości filmowe.
Zobacz więcej na temat:  FILM Łukasz Adamski Piotr Gociek USA kino KULTURA Polskie Radio 24

PR24 Piotr Gociek: "Air" to opowieść o pogoni za marzeniem. Bardzo amerykański film

- "Air" właśnie dlatego jest udanym filmem, że prezentuje taki bardzo specyficzny, bardzo amerykański podgatunek kina, czyli opowieść o pogoni za marzeniem i sukcesie takiego under-doga - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Audycję "Nakręceni - Magazyn premier filmowych" współprowadził Łukasz Adamski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA FILM serial Piotr Gociek Łukasz Adamski

PR24 Film "Syn". Gociek: wielkiej satysfakcji ta opowieść nie przynosi

W najnowszym odcinku audycji "Nakręceni" Piotr Gociek i Łukasz Adamski zajęli się filmem "Syn", następną częścią z serii po "Ojcu" z 2020 roku, który został mocno doceniony podczas 93. ceremonii rozdania Oscarów. "Syn" nie cieszył się aż takim uznaniem. W przygotowaniu ma być także "Matka" - trzeci film z serii. Piotr Gociek i Łukasz Adamski omówili także seriale - "Rdza" w produkcji amerykańskiej i nowość w produkcji TVP - "Polowanie na ćmy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA FILM kino Piotr Gociek Łukasz Adamski

Łukasz Adamski o sytuacji w Kijowie: Rosjanie wypuścili drony, które lecą nad południową Ukrainą

- W tym momencie, w którym rozmawiamy, Rosjanie wypuścili drony, które lecą nad południową Ukrainą. Jeśli zostaną zestrzelone przez ukraińską obronę przeciwlotniczą, to mogą wyrządzić kolejne szkody ukraińskiemu systemowi energetycznemu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Adamski.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa serwis wschodni wojna 2022 Łukasz Adamski Kijów Ukraina Rosja

Zbrodnia na ekranie, czyli filmy i seriale kryminalne

Filmy i seriale kryminalne czy sensacyjne cieszyły się dużą popularnością od zarania kinematografii: pierwszą ekranizację "Sherlocka Holmesa" nakręcono w 1906 roku! Na przestrzeni lat zmieniał się oczywiście sposób realizacji i opowiadania samej historii: dzisiaj rekordy popularności biją seriale niegdyś uważane za "rozrywkę pośledniejszego sortu".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM serial kryminał Sherlock Holmes Katarzyna Cygler Ryszard Jaźwiński Łukasz Adamski

"Bohater" w świecie reżimu. Gociek: mamy okazję spojrzeć na irańskie społeczeństwo od środka

- Film "Bohater" to dzieło Asghara Farhadiego. Rzecz dla nas niesamowita: w czasie kiedy media donoszą o nieustających starciach w Iranie młodych ludzi ze strażnikami rewolucji, mamy dzięki temu filmowi okazję, żeby choć trochę od środka zajrzeć na irańskie społeczeństwo - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Łukasz Adamski Piotr Gociek telewizja