X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Łukasz Adamski

Amerykański patriotyzm w najnowszym filmie Clinta Eastwooda

W Polsce ukazał się najnowszy film Clinta Eastwooda, "15:17 do Paryża". Obraz nie był prezentowany w naszych kinach, więc jego pojawienie się w dystrybucji na DVD ucieszyło fanów reżysera m.in. nagradzanego Oscarem "Bez przebaczenia". W audycji "Wieczór filmowy Adamskiego" pozycji nie ocenił jednak dobrze Michał Oleszczyk, krytyk filmowy. - To jest film bardzo słaby – powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  FILM Łukasz Adamski Michał Oleszczyk kino dvd Polskie Radio 24

TYLKO U NAS "Rosja nie odda Donbasu, póki jest tak wiele dla niej wart"

W porozumieniach mińskich jest zapisane miedzy wierszami, że krew ukraińskiego żołnierza będzie się lała, póki Ukraina nie zmieni prawa -  mówił Daniel Szeligowski (PISM). Tymczasem Rosja chce, by Ukraina zmieniła przepisy tak, by było to dla Kijowa kamieniem u szyi. Na całej Ukrainie są groby żołnierzy, niemal codziennie giną ukraińscy wojskowi, w niedzielę zginął 19-letni wojskowy - mówił Ołeksij Makejew, dyrektor Departamentu Politycznego MSZ Ukrainy. Trwa dyskusja, jak pomóc ludności Donbasu, jak zapewnić jej dostęp do obiektywnej informacji, ale strategii wciąż nie ma - mówili eksperci.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja TYLKO U NAS Krym Łukasz Adamski OSW

"To było świadectwo najwyższej próby człowieczeństwa"

Do kancelarii premiera wpłynął list podpisany przez 50 polskich Sprawiedliwych, uhonorowanych za ratowanie Żydów przez Instytut Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie. Jego sygnatariusze apelują w nim do władz Polski i Izraela o powrót na drogę dialogu i pojednania. Premier Mateusz Morawiecki podziękował Sprawiedliwym wśród Narodów Świata za rękę wyciągniętą do zgody i poszukiwania kompromisu. O liście Sprawiedliwych i spotkaniu z szefem rządu mówił w audycji Gorący Temat Łukasz Adamski z tygodnika „Sieci Prawdy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Holokaust IPN Izrael II wojna światowa sprawiedliwi wśród narodów świata Łukasz Adamski

"Sankcje USA wobec Rosji są skuteczne i budzą obawy"

Eksperci spodziewają się, że przy okazji ogłoszenia nowych sankcji przez USA, Biały Dom opublikuje też dwa raporty o antyrosyjskiej wymowie. Czy w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich w Rosji, jest to próba wpłynięcia na wewnętrzne sprawy tego kraju? Gośćmi audycji 7 Dni Wschód byli: Łukasz Adamski, zastępca dyrektora Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Maciej Zaniewicz z portalu eastbook.pl
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina USA Donald Trump Władimir Putin sankcje USA sankcje Łukasz Adamski

Przedterminowe wybory? "Może być taka pokusa”

Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował, że jego ugrupowanie chce rządzić do końca kadencji. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów był pytany o medialne spekulacje dotyczące ewentualnego przeprowadzenia przyspieszonych wyborów. – Nie wierzę, by Jarosław Kaczyński zdecydował się na taki krok, pomimo pokusy, którą może mieć – ocenił Łukasz Adamski z tygodnika „Sieci Prawdy”.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce Sejm Łukasz Adamski Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne

Film „Song to song” i twórczość Terrence’a Mallicka

Choć swoimi filmami wywarł ogromny wpływ na amerykańskie kino, to od wielkiego i szumnego Hollywood trzyma się z daleka. Terrence Mallick jest laureatem nagród w Cannes, Berlinie, a także Wenecji. Do polskich kin weszła najnowsza produkcja twórcy nominowanego do Oscarów i Złotych Globów. W „Rozpruwaczu kulturalnym” rozmowa o filmie „Song to song” i twórczości amerykańskiego reżysera.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Kletowski Łukasz Adamski

KOD chce odejścia swojego lidera. "Ma dość tej twarzy"

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji wezwał Mateusza Kijowskiego do rezygnacji z funkcji przewodniczącego. – To jest szekspirowski dramat KOD. Wyrósł przy liderze, który się skompromitował swoim wizerunkiem, człowieka niepoważnego, karykaturalnej postaci – mówił w audycji Punkt Widzenia Łukasz Adamski (W Sieci).
Zobacz więcej na temat:  polityka Mateusz Kijowski KOD Łukasz Adamski Władysław Frasyniuk Ryszard Petru Jarosław Kaczyński

Dr Łukasz Adamski o dewastacji pomnika w Hucie Pianiackiej

- Podobnie jak szef ukraińskiego IPN uważam, że to prowokacja. Jeżeli się przeanalizuję historię niszczenia cennych dla Polaków i Ukraińców pamiątek lub grobów to można wnioskować, że nie zrobiła to żadna z ukraińskich grup nacjonalistycznych - mówił o zdewastowaniu pomnika pamięci w Hucie Pianiackiej dr Łukasz Admski (Centrum Polsko Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia)
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Wołyń Rosja Dariusz Rosiak Łukasz Adamski

Wyjście z kryzysu. Postulaty Grzegorza Schetyny

Uznanie posiedzenia Sejmu, które odbyło się w Sali Kolumnowej za nielegalne, powrót dziennikarzy do parlamentu na dotychczasowych zasadach, rezygnacja marszałka Marka Kuchcińskiego, spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim pod auspicjami prezydenta. To cztery postulaty, które przedstawił Grzegorz Schetyna Andrzejowi Dudzie podczas niedzielnej rozmowy. Skomentowali je na naszej antenie publicyści: Marcin Makowski, Łukasz Adamski, Adrian Stankowski, Wojciech Wybranowski i Rafał Dudkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Sejm prezydent media dziennikarze dziennikarstwo sejm pr24 Łukasz Adamski Adrian Stankowski