Polskie Radio
Section05
metro

Problemy na budowie metra i cztery lata opóźnienia. Trzaskowski idzie w zaparte: jestem dobrej myśli

Na początku czerwca informowaliśmy o konflikcie między warszawskim ratuszem a wykonawcą budowy odcinka linii metra na Bemowie, oczekującym na podpisanie przez władze stolicy aneksu do umowy. Okazuje się, że to nie koniec problemów związanych z tą inwestycją, albowiem nadal nie pozyskano prywatnej betoniarni - na jej terenie ma powstać stacja techniczna. Termin ukończenia budowy odcinka został już przesunięty o cztery lata, tymczasem Rafał Trzaskowski przekonuje, że "jest dobrej myśli".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t regiony t Warszawa t Mazowsze t mazowieckie t Rafał Trzaskowski t inwestycje t budowa t budowa metra t

Ksawery Jasieński. Jeden z najsłynniejszych głosów Polskiego Radia

– Na ostatnim roku studiów podczas ćwiczeń gimnastycznych spadłem i trzasnął mi kręgosłup. Trafiłem do szpitala, czekałem chyba z miesiąc na gips. I czytałem moim towarzyszom niedoli książkę. Bardzo im się to spodobało – zaczął Ksawery Jasieński swoją opowieść o tym, jak stał się lektorem radiowym. Ten wybitny lektor i spiker Polskiego Radia oraz Telewizji, a także głos warszawskiego metra, kończy 13 września 92 lata!
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio t wspomnienie t Warszawa t stan wojenny t

Warszawskie metro bez przetargu przedłuża umowę na reklamy. Czy stolica straciła miliony złotych?

Nie będzie przetargu obejmującego wynajem powierzchni reklamowych na przystankach metra, o co apelowały media. Firma Ströer Polska przedłużyła kontrakt z przewoźnikiem na podstawie dotychczasowych zapisów. To oznacza, że warszawski przewoźnik nie sprawdził sytuacji na rynku i mógł stracić miliony. Metro nie ma nic sobie do zarzucenia i przekonuje, że waloryzowało kwoty w umowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t Warszawa t inwestycje t Rafał Trzaskowski t mazowieckie t regiony t

TYLKO U NAS Warszawskie metro mogło stracić aż 11,5 mln zł. Rafała Trzaskowskiego przed utratą pieniędzy ostrzegły media

Metro Warszawskie mogło stracić aż 11,5 mln zł na najmie reklam w wagonach podziemnej kolejki. Przewoźnik nie wykluczał przedłużenia umowy z dotychczasowym najemcą powierzchni reklamowych i po starych stawkach. Po publikacjach w mediach o zagrożeniu ewentualną niegospodarnością w metrze Rafał Trzaskowski nakazał przeprowadzić audyt i ogłosić nowy konkurs.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t Warszawa t Rafał Trzaskowski t mazowieckie t regiony t

ALERT RCB Antyterroryści będą ćwiczyć w Warszawie. Scenariusza nie znają nawet funkcjonariusze

- Funkcjonariusze, którzy wezmą udział w ćwiczeniach "Wolf-Ram-23" nie znają scenariusza - poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że ćwiczenia rozpoczną się w poniedziałek około godziny 19 na dwóch stacjach metra: Stare Bielany na pierwszej linii oraz Stadion Narodowy na drugiej nitce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t policja t służby i bezpieczeństwo t regiony t Warszawa t mazowieckie t terroryzm t ćwiczenia t rcb t

Reklamoza w warszawskim metrze. Urzędnicy Trzaskowskiego milczą ws. umów

- Brak przetargu na dzierżawę miejsc reklamowych w metrze to duża strata dla budżetu stolicy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Maciej Binkowski. Radny z klubu PiS dodaje, że "warto wpuścić konkurencję". Tymczasem władze metra, które podlegają ratuszowi w stolicy, nie zdradzają swoich decyzji ws. przedłużenia intratnych umów na obsługę reklam. Jakby tego było mało, reklamy w metrze stają się tak nieznośne dla przechodniów, że reaguje na nie sam rzecznik praw obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski t RPO t Warszawa t reklama t