Polskie Radio
Section05
muzyczne podróże

Kasia Klich o swoim najnowszym albumie dla dzieci i powrocie na scenę: "Całe życie uczę się nowych rzeczy"

- Teraz jestem na etapie programów do obróbki grafiki, zaczęłam też montować teledyski. To wszystko jest bardzo inspirujące i daję wielką satysfakcję, bo produkt który oddaję w ręce odbiorców jest mój od początku do końca - powiedziała o swoim najnowszym albumie piosenkarka Kasia Klich w audycji "Muzyczne Podróże" w Polskim Radiu Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Ambasador Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci instrumenty muzyczne piosenki dla dzieci

Jajka w kropki, piegowate trele... Katarzyna Stoparczyk i ptasie wesele!

- Piegowate koncerty, to znacznie więcej niż najpiękniejsza na świcie muzyka klasyczna. Ona pomaga nie tylko tym którzy jej słuchają, ale także tym potrzebującym. I tak jakiś czas temu dzieci ze szpitala mogły dzięki niemu wyjechać na wakacje. A więc jeśli można zrobić coś tak wspaniałego, to warto brać w tym udział - przekonywała Katarzyna Stoparczyk, gość Izy Żukowskiej w audycji "Muzyczne Podróże" w Polskim Radiu Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Ambasador Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci instrumenty muzyczne Katarzyna Stoparczyk

Konkurs "Zaszalej z Moniuszką. Moniuszko w toku" trwa!

- Najważniejsze, abyśmy nie tylko upamiętniali wielkiego kompozytora, ale też ukazywali Stanisława Moniuszkę w dziecięcym świetle. Warto Moniuszkę nieść w przyszłość, młode pokolenie ma swoją perspektywę jego odbioru. To zderzenie, perspektywy koturnowej czy nauczycielskiej z dziecięcą, daje bardzo ciekawe, nieoczywiste owoce - mówiła Monika Szulc, koordynatorka i inicjatorka konkursu. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Sojka Stanisław Moniuszko muzyka klasyczna radio dla dzieci

Dlaczego warto grać na perkusji? Zapraszamy do Szkoły Muzycznej I stopnia

Dlaczego warto dołączyć do grona Placówek Ambasadorskich Polskiego Radia Dzieciom? A choćby po to, aby promować zdolnych uczniów i ich niezwykłych nauczycieli, którzy z oddaniem i wielką pasją prowadzą uzdolnione dzieci po muzycznych szlakach. Zapraszamy Szkoły Muzycznej I stopnia przy ul. Niepołomickiej w Warszawie oraz na spotkanie z Heleną i jej nauczycielką Agnieszką Maślanką.
Zobacz więcej na temat:  Ambasador Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci instrumenty muzyczne trąbka

Skąd bierze się wiatr? Odpowiedzi szukają znani dzieciom Kulfon i Monika

Dlaczego wieje wiatr? Najczęściej zastanawiamy się nad tym w chłodne dni, ale przecież wieje on prawie cały czas, tyle że z różną intensywnością. Skąd się bierze wiatr i gdzie na świecie wieje najmocniej? W sobotniej audycji "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" w Polskim Radiu Dzieciom poszukamy odpowiedzi na te pytania. Start audycji dla dzieci o godzinie 13.00. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci Kulfon i Monika

Placówki Ambasadorskie PR Dzieciom. Wizyta w Szkole Muzycznej I stopnia

Przedszkola, szkoły podstawowe i muzyczne, a w każdej placówce uczniowie, których talentami warto się pochwalić! Polskie Radio Dzieciom odkrywa je na swojej antenie i prezentuje w czasie roku szkolnego, a także w ferie i wakacje. Podczas ostatniej wizyty odwiedziliśmy Szkołę Muzyczną I stopnia przy ul. Niepołomickiej w Warszawie, gdzie trwała właśnie próba szkolnej orkiestry? Dlaczego warto dołączyć do grona Placówek Ambasadorskich Polskiego Radia Dzieciom i czyje talenty odkrywaliśmy podczas ostatniej wizyty z mikrofonem? Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Ambasador Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci gitara klarnet instrumenty muzyczne

Muzyczne placówki ambasadorskie - szkolny koncert kolęd i pastorałek

Polskie Radio Dzieciom odwiedziło Warszawską Szkołę Muzyczną, gdzie odbył się uroczysty koncert śpiewania kolęd i pastorałek. Na miejscu była Julia Rozbiecka, reporterka stacji, która przysłuchiwała grze na instrumentach, a także śpiewanym przez dzieci kolędom. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów koncertu i rozmów z dziećmi.
Zobacz więcej na temat:  Ambasador Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci kolędy Święta Bożego Narodzenia

Muzyka w słuchowiskach. Adam Wojtyszko: dzięki niej słowa zyskują nowy wymiar

- Nie doceniamy muzyki, ale gdy dzieje się coś ważnego, chcemy, aby ona była, czy jest to przyjęcie urodzinowe, ślub czy inna ważna uroczystość. Niedobrze, gdy traktujemy muzykę tylko jako coś zabawowego, rozrywkowego, bo ona porusza emocje, a wszystko, co oddziałuje na emocje, jest bardzo ważne - mówił w audycji "Muzyczne podróże" Adam Wojtyszko, reżyser słuchowiska "EKO UFO".
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci DAB+ radio bez reklam Daria Druzgała

Eurowizja Junior. Maja Krzyżewska w Polskim Radiu Dzieciom!

- Kiedy zgłaszałam się na castingi programu "Szansa na sukces", na nic się nie nastawiałam, stwierdziłyśmy z mamą, że po prostu tam pojedziemy, będzie to fajna przygoda, jak się uda, to będzie super, jak nie, to nic, spróbujemy za rok. A dla mnie największym plusem było to, że miałam spotkać się z moją przyjaciółką z programu "The Voice Kids". Podchodziłam do tego na luzie - mówiła Maja Krzyżewska, która rozmawiała z Martą Powałowską.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci eurowizja junior Maja Krzyżewska

"Muzyczne podróże". Diana Krall - pierwsza dama smooth jazzu

Wspaniały głos, wielki talent pianistyczny, wyczucie smaku oraz cudowne piosenki, stylistycznie balansujące pomiędzy smooth jazzem, eleganckim popem oraz bossa novą – oto wielki skrót dorobku Diany Krall. Nie sposób wymienić wszystkich zaszczytów i osiągnięć kanadyjskiej artystki, prywatnie od lat małżonki legendarnego Elvisa Costello i matki bliźniaków. Jej płyty sprzedały się w ponad 15 mln egzemplarzy. W swoim dorobku ma kilka nagród Grammy i szereg innych wyróżnień.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci DAB+ radio bez reklam Diana Krall