Polskie Radio
Section05

muzyka tradycyjna

Jesień na polu / Осінь на полі

W dzisiejszej audycji Piotr Dorosz opowie o różnych pracach polowych. Rozmawialiśmy już o żniwach, ale to była tylko jedna z "polnych aktywności". Czy najważniejsza? Niezupełnie. Żniwa były bardzo ważne, bo to od plonów zależał dobrobyt mieszkańców wsi, ale tak naprawdę były one tylko wynikiem wszystkich innych działań na polu, które do żniw prowadziły.
Zobacz więcej na temat:  wieś folklor folk kultura ludowa tradycja muzyka ludowa Ukraina

Niezwykła wieś Przystałowice

Tych „niezwykłych wsi” podczas podróży i badań Andrzeja Bieńkowskiego ujawniło się kilka. Ich niezwykłość polegała na wyjątkowym zagęszczeniu wyjątkowego talentu muzykantów. Do takich wsi można było wracać dziesiątki razy i zawsze wyjeżdżało się z godzinami nagrań nowych melodii i opowieści o dawnym muzykanckim życiu. Tym razem zawitaliśmy wraz z Andrzejem Bieńkowskim w Przystałowicach Małych.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa Andrzej Bieńkowski wieś

◎ Centrum Mundi - XII - Дуальна природа модулярної музики. Розмова з Ігорем Ялівцем, засновником проекту Gamardah Fungus

EuclideanField - Forest. Трішки про "Божественну комедію" Данте. Паралельні реальності і суб'єктивність сприйняття. A.Kostyukov — p^mac. Розмова з Ігорем Ялівцем про природні мотиви в його творчості та творчості проекту Gamardah Fungus. Між індустріальністю Дніпра та природніми мотивами. Прогрес та модульні синтезатори. Gamardah Fungus - Tiny Portraits.
Zobacz więcej na temat:  українська культура muzyka elektroniczna muzyka współczesna

Co daje nam edukacja muzyczna?

Dlaczego warto namawiać do edukacji muzycznej zarówno dzieci, jak i dorosłych? Znane jest powiedzenie, że "muzyka łagodzi obyczaje". Dzięki niej możemy również rozwijać swoje umiejętności i odkrywać nowe, interesujące nas rzeczy. 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz Muzyka dla rodzica Muzyka dla dzieci muzyka ludowa muzyka klasyczna muzyka rozrywkowa szkoła szkoła podstawowa edukacja flet perkusja chór orkiestra dzieci młodzież nauczyciel muzyki nauczyciel