Polskie Radio
Section05
opozycja

Piotr Duda: chcą zakładać "Nową Solidarność"? Niech nazwą się "Nowa Czajka"

- Solidarność była, jest i będzie ta sama: dumna, z wartościami chrześcijańskimi i nauką społeczną Kościoła. Proponuję tym wszystkim, którzy mówią, że będą zakładać "Nową Solidarność", by się nazwali "nowa Czajka", byłoby lepiej i na czasie - powiedział w Gdańsku szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Duda Solidarność Rafał Trzaskowski opozycja polityka POLSKA

Jesień czasem ważnych decyzji w obozie rządzącym i po stronie opozycji

Przed nami pierwsza jesień od trzech lat podczas której nie będzie toczyć się kampania wyborcza. Nie oznacza to, że nie zabraknie politycznych emocji. Najbliższe miesiące będą czasem ważnych decyzji, zarówno po stronie obozu rządzącego, m.in. za sprawą rekonstrukcji rządu czy ofensywy programowej, jak i opozycji. KO wybierze np. nowego szefa klubu parlamentarnego. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość rząd Jarosław Kaczyński Platforma Obywatelska opozycja rekonstrukcja rządu

"Jestem sceptyczny". Karnkowski o pomyśle Trzaskowskiego na Nową Solidarność

- Pomysłem na ruch Rafała Trzaskowskiego może być stworzenie czegoś w rodzaju dawnego KOD-u, tylko że pod auspicjami PO. Lider, mimo iż lubi mówić o pozytywnej energii i entuzjazmie, nie ma chęci, by coś naprawdę z tym zrobić - mówił w Polskim Radiu 24, dr Krzysztof Karnkowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka opozycja zjednoczona prawica szkoła rok szkolny samorząd Ministerstwo Edukacji Narodowej Platforma Obywatelska