Polskie Radio
Section05
Zbigniew Kuźmiuk

"Oczekiwanie Tuska zostało spełnione". Kuźmiuk o komisji ds. rosyjskich wpływów

- Nie wiem, co się stało przez kilka miesięcy, że Donald Tusk kwestionuje komisję - że niby jest skierowana przeciwko niemu. Nie tylko chciał, żądał od PiS jej powołania. Obszarem prac komisji objęliśmy także nasze rządy. Nie powinno być żadnych podejrzeń w tym względzie - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm POLSKA komisja śledcza Rosja Donald Tusk Zbigniew Kuźmiuk

Polityka leśna KE. Kuźmiuk: działania Komisji są inspirowane przez niesłychanie skrajne grupy

Podczaj poniedziałkowej konferencji na temat polskich lasów minister Anna Moskwa zwróciła uwagę na deklarowany przez unijnych komisarzy brak świadomości odnośnie nowej inicjatywy w sprawie lasów krajów członkowskich. Zbigniew Kuźmiuk podkreślił, że obecne działania Komisji Ochrony Środowiska w tej sprawie są inspirowane przez grupy "niesłychanie skrajne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lasy Państwowe Anna Moskwa Unia Europejska Komisja Europejska Zbigniew Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk krytycznie o przyjęciu "Fit for 55": wszyscy za to zapłacimy

Rozwiązania zawarte w pakiecie "Fit for 55" uderzą po kieszeni każdego zwykłego Europejczyka - ocenił europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. - Mam nadzieję, że wybory do Parlamentu Europejskiego i w poszczególnych krajach, gdzie zmieniają się władze, doprowadzą do tego, że przyjdzie jakieś otrzeźwienie - mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Zbigniew Kuźmiuk Fit for 55 środowisko Unia Europejska ekologia ŚWIAT Europa

UE chce przedłużenia bezcłowego importu z Ukrainy. Kuźmiuk: próbujemy sformować mniejszość blokującą

- Polska chce stworzyć w Unii Europejskiej mniejszość, która mogłaby zablokować przedstawioną przez Komisję Europejską propozycję przedłużenia bezcłowego importu zboża z Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zboże Ukraina wojna na Ukrainie Stanisław Janecki Zbigniew Kuźmiuk rolnictwo Unia Europejska

"Potężne uderzenie w politykę unijną". Europoseł PiS o wizycie Macrona w Pekinie

- Mam nadzieję, że Macron na najbliższym szczycie RE zostanie rozliczony. Być może Pani von Der Leyen miała być przyzwoitką w tej wizycie, ale Chińczycy potraktowali ją tak strasznie, że rozumiem, że i ona nie będzie chronić tego, co robił w Pekinie Macron - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany PiS. - Działanie Macrona to potężne uderzenie w politykę unijną - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Kuźmiuk POLSKA zboże rolnictwo wieś rolnicy Emmanuel Macron Francja Pekin Unia Europejska Komisja Europejska

Zbigniew Kuźmiuk: Rosja wciąż działa na unijnym rynku zboża

- Próbujemy organizować mniejszość blokującą, złożoną z krajów przyfrontowych. To jest przynajmniej 5 krajów, które zamieszkuje 35 proc. ludności UE. Niestety pozostałe kraje nie są tym zainteresowane, bo dla nich tanie zboże jest niezwykle korzystne. Na tym rynku działa także Rosja - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Kuźmiuk POLSKA zboże rolnictwo wieś rolnicy Unia Europejska

Zbigniew Kuźmiuk: w czasie rządów Tuska zniknęło ponad 300 mld zł. To cały budżet państwa

- Często jesteśmy oskarżani o różnego rodzaj niecne postępki, o defraudację czy kradzież publicznych pieniędzy. Celuje w tym Donald Tusk. Ale w czasie jego rządów zniknął jeden budżet państwa z tamtych czasów. Na to są twarde dowody. To ponad 300 mld zł. Takie są ustalenia sejmowej komisji śledczej - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Kuźmiuk Polskie Radio 24 Donald Tusk wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska polityka POLSKA

Poruszające wspomnienie pani Genowefy. Pokazała, jak Niemcy rabowali Polskę. "Niech teraz oddadzą"

Podczas niedzielnego spotkania w Radomiu z europosłami Dominikiem Tarczyńskim i Zbigniewem Kuźmiukiem głos zabrała pani Genowefa, która przeżyła drugą wojnę światową i osobiście pamięta niemieckie okrucieństwo. Seniorka w poruszającym wspomnieniu podkreśliła, że Niemcy powinni wypłacić reparacje za swoje zbrodnie i zniszczenia.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Kuźmiuk Prawo i Sprawiedliwość PiS Radom mazowieckie POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy Dominik Tarczyński

"Przyszłość to Polska". Kuźmiuk: w czasach PO-PSL wiek emerytalny podnoszono

- Obniżenie wieku emerytalnego - było kolejnym krokiem, który wprowadziliśmy. Kiedy rządziło PO-PSL, wiek emerytalny podnoszono. Tak dbano o dobro obywateli. Teraz też widać, co dzieje się we Francji, kiedy chcą podnieść wiek emerytalny - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Radomia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Zapraszamy do oglądania transmisji.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Kuźmiuk Prawo i Sprawiedliwość PiS Radom mazowieckie polityka POLSKA

Przyjaciel Putina finansował kampanię Evy Kaili. Zbigniew Kuźmiuk: grecka europoseł inicjowała ataki na Polskę

- Jedna z pierwszych wypowiedzi Evy Kaili w 2016 roku, po przejęciu władzy w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość, była właśnie taka, że żądała od Komisji Europejskiej uruchomienia wobec naszego kraju procedury z art. 7. Nie miała pojęcia, co się w Polsce dzieje, działała z inspiracji polskich europosłów, a być może także swojego promotora wywodzącego się z Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Zbigniew Kuźmiuk, komentując informacje dot. afery korupcyjnej w PE.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Dorota Kania Zbigniew Kuźmiuk Parlament Europejski korupcja

"Pojawiają się pomysły przyprawiające o palpitację". Europoseł PiS przestrzega przed zakusami UE

- Komisja Europejska nie radzi sobie z wieloma różnymi sprawami, a korzystając z tego, co się stało w związku z COVID-19 i wojną, chciałaby centralizować władzę i przejmować kolejne kompetencje - stwierdził europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, komentując zakusy na przejęcie kontroli nad lasami przez unijne instytucje. - Bardzo często pojawiają się pomysły, które przyprawiają o palpitację serca - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Zbigniew Kuźmiuk Parlament Europejski las przyroda ochrona środowiska

"Logiczne rozumowanie podpowiada rosyjski ślad". Zbigniew Kuźmiuk o Katargate

- Skoro tak rozpychać się w europarlamencie mogły Katar czy służby specjalne Maroka, to z jeszcze większym rozmachem w Europie działają służby rosyjskie i lobbyści rosyjscy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, komentując aferę korupcyjną w Parlamencie Europejskim. - Amerykanie ujawnili, że od 2014 roku Rosja wydała na te cele w Europie Zachodniej 300 mln dolarów. Te pieniądze ktoś wziął, one się po Europie rozeszły - przypomniał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Kuźmiuk Parlament Europejski Europarlament Katarzyna Gójska korupcja

Afera korupcyjna w PE. Kuźmiuk: te same osoby były prowodyrami ataków na Polskę

- Ludzie, na których rachunki przelewane były setki tysięcy euro, a być może nawet miliony - bo są pytania do Panamy o kwotę ok. 60 mln dolarów - i jednocześnie szykanowali już wszystko jedno, czy Polskę, czy jakikolwiek kraj unijny, to tego rodzaju ludzie powinni po prostu zwyczajnie zniknąć z polityki - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, komentując aferę korupcyjną w Parlamencie Europejskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Zbigniew Kuźmiuk ŚWIAT Europa Unia Europejska korupcja Parlament Europejski