Polskie Radio
Section05
Kazimierz Smoliński

Smoliński o marszałku Grodzkim: o tym, czy ktoś jest winny, decyduje niezawisły sąd, nie prokuratura

- Immunitetu nie uchylono w sytuacji, gdy ewidentnie powinno to nastąpić. Mówienie o tym, że jest to sprawa polityczna, sprawia, że w zasadzie każdy z polityków jest bezkarny, każdy postawiony zarzut, karny czy korupcyjny, może być okrzyknięty jako polityczny - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość), komentując decyzję Senatu, który nie uchylił immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki Senat marszałek senatu polityka POLSKA Adrian Klarenbach Kazimierz Smoliński

Smoliński: ostatnie wydarzenia pokazują, że zamach na polskiego prezydenta był możliwy

Po tych ostatnich wydarzeniach, czyli wojnie na Ukrainie, nabieramy trochę innego spojrzenia. Nawet przeciwnicy PiS-u, którzy do tej pory uważali, że "nie, absolutnie, to jest przecież niemożliwe, żeby zrobiono zamach na prezydenta, na generalicję NATO itd.", teraz powinni się chyba zastanowić, że to jest możliwe - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kazimierz Smoliński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Kazimierz Smoliński POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Antoni Macierewicz

TYLKO U NAS Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Poseł PiS: ewidentnie naruszyła prawo

Wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus może stracić immunitet poselski. 23 lutego sejmowa komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie jej do odpowiedzialności karnej. Złożył go Komendant Główny Policji. Jego zdaniem poseł Nowej Lewicy popełniła wykroczenie podczas akcji protestacyjnej "Baby Shoes Remember".  
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Smoliński lewica Nowa Lewica Joanna Scheuring-Wielgus polityka immunitet POLSKA

TYLKO U NAS PO nie poprze własnego wniosku ws. Banasia? Smoliński: to jest kuriozalne, schizofrenia

Politycy KO podczas konferencji prasowej w Sejmie zaapelowali do posłów wszystkich opcji politycznych, aby nie popierali wniosku o uchylenie immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi. - To jest kuriozalne, że ci, którzy złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie Mariana Banasia teraz chcą być przeciw - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Kazimierz Smoliński.
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Kazimierz Smoliński Najwyższa Izba Kontroli Sejm polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska opozycja POLSKA

TYLKO U NAS Sprawa uchylenia immunitetu Banasia. Smoliński: mam nadzieję, że jutro odbędzie się głosowanie

Jutro sejmowa komisja regulaminowa zajmie się sprawą dotyczącą uchylenia immunitetu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Z wnioskiem wystąpiła prokuratura. Obecnemu szefowi NIK śledczy postawić chcą kilkanaście zarzutów, m.in. o podanie nieprawdy w dziesięciu oświadczeniach majątkowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli Kazimierz Smoliński Sejm polityka immunitet

"W Izraelu zapanowała histeria". Kazimierz Smoliński o reakcji na nowelizację k.p.a.

- Mam pewną radę dla ministra Lapida, by przeczytał naszą nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. Tam nie ma ani jednego słowa, ani zamiaru uderzania w jakiekolwiek interesy, czy roszczenia potomków żydowskich żyjących w Polsce, czy poza Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Smoliński Adrian Klarenbach ŚWIAT Izrael Europa polityka

Smoliński: chcemy w Polsce sprawiedliwego systemu podatkowego, znajdziemy wspólny język z Gowinem

- Chcemy w Polsce sprawiedliwego systemu podatkowego, takiego, który chroni słabszych, ale i takiego, który nie przeszkadza bogatszym - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński z PiS. Gościem audycji był też Maciej Konieczny z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polski Ład podatki Prawo i Sprawiedliwość lewica Porozumienie Jarosława Gowina polityka GOSPODARKA Kazimierz Smoliński

Kukizowcy na wyborczych listach PiS? "Mają z nami więcej wspólnego niż z PO"

Paweł Kukiz w rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że w wyborach nie wyklucza startu z list Prawa i Sprawiedliwości. Dobra wola w tej sprawie jest także po stronie PiS, co wynika z rozmów portalu PolskieRadio24.pl z politykami tej partii. - Chcemy się wzmacniać poprzez kolejne środowiska - mówi poseł PiS Kazimierz Smoliński. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz Kazimierz Smoliński PiS Sejm POLSKA polityka

"Podwójne standardy dot. sądownictwa". Poseł PiS o stanowisku rzecznika TSUE

- Pewnie państwo słyszeli o przypadku w Niemczech, gdzie sędziego za orzeczenie ściga prokuratura. A my nawet nie możemy pozbawić sędziego immunitetu, aby móc mu postawić zarzuty. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w tych sprawach stosuje podwójne standardy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kazimierz Smoliński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo Unia Europejska reforma sądownictwa Kazimierz Smoliński

Kazimierz Smoliński: temperatura sporu politycznego jest w Polsce bardzo wysoka

- Temperatura sporu politycznego jest bardzo wysoka. Jako politycy powinniśmy się uderzyć we własne piersi. Myślę, że ja i poseł Marcin Kulasek jesteśmy przykładami polityków, którzy raczej nie podnoszą tej temperatury. Nasze wypowiedzi są wyważone i racjonalne - podkreślił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński, poseł PiS. Gościem audycji był także Marcin Kulasek z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce PiS obostrzenia lockdown lewica Mirosław Skowron Kazimierz Smoliński

"Pozwoli uzyskać 1,5 mld zł w tym roku". Smoliński o wyroku TSUE ws. podatku od sprzedaży detalicznej

Poseł PiS Kazimierz Smoliński podkreślił w Polskim Radiu 24, że wyrok TSUE ws. podatku handlowego "pozwoli w tym roku uzyskać 1,5 mld złotych". Do ostatniego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości w audycji "Dwie strony" odniósł się również Wiesław Szczepański z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Kazimierz Smoliński Prawo i Sprawiedliwość lewica Trybunał Sprawiedliwości UE podatek