Polskie Radio
Section05
Piotr Baron

Nie mam ciśnienia, że coś mi się należy – Marek Piekarczyk o nominacji do Nagrody Mediów Publicznych

Zostały ogłoszone nominacje do Nagród Mediów Publicznych. W kategorii "muzyka" jednym z nominowanych jest Marek Piekarczyk wokalista i lider zespołu TSA, a obok niego instrumentalistka, wokalistka i pedagog prof. Maria Pomianowska oraz saksofonista i kompozytor jazzowy Piotr Baron. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 12 listopada.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA nagroda mediów publicznych Marek Piekarczyk TSA Piotr Baron Maria Pomianowska Michał Żołądkowski Trójka

Piotr Baron: nominacja do Nagrody Mediów Publicznych to dowód na potrzebę tego, co robię

Piotr Baron to saksofonista jazzowy, kompozytor, pedagog. Wielokrotnie wyróżniany na festiwalach jazzowych i umieszczany na czołowych miejscach w licznych plebiscytach. Nagrał ponad 100 płyt z plejadą gwiazd polskiego, ale i zagranicznego jazzu, m.in. z Artem Farmerem czy Eddie Hendersonem. Wielokrotnie nominowany do nagrody muzycznej Fryderyk. Odznaczony brązowym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Jazz Piotr Baron nagroda mediów publicznych Michał Żołądkowski Trójka

Nagrody Mediów Publicznych. "Bez mediów publicznych kultura byłaby uboższa"

Poznaliśmy nazwiska nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2023. W kategorii Muzyka, wyborze Polskiego Radia, nominacje otrzymali Piotr Baron, Marek Piekarczyk i Maria Pomianowska. Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, podkreślił, że bez mediów publicznych polska kultura byłaby uboższa. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Nagrody Mediów Publicznych media publiczne Krzysztof Czabański Marek Piekarczyk Piotr Baron Maria Pomianowska

Nagrody Mediów Publicznych 2023. Poznaliśmy nominowanych

Poznaliśmy nazwiska nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2023. Kapituły powołane przez Polskie Radio, Telewizję Polską, Polską Agencję Prasową oraz Audytorium 17 będą przyznawać nagrody w czterech kategoriach: Muzyka, Obraz, Słowo i Idea. Polskie Radio nominowało w kategorii Muzyka. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Nagrody Mediów Publicznych media media publiczne Maria Pomianowska Piotr Baron Marek Piekarczyk Marta Zalewska Piotr Cugowski Piotr Kostrzewa Marcin Pospieszalski

Piotr Baron: oprócz pracy i talentu potrzebne jest również szczęście [ZOBACZ WIDEO]

- W wieku 13-14 lat chciałem zostać Bennym Goodmanem, nie po prostu klarnecistą jazzowym, ale właśnie nim. Potem ze szpulowego magnetofonu usłyszałem nagrania Charliego Parkera i właściwie nie mogłem wykrztusić słowa. Już wtedy wiedziałem, że jednak chcę być tym facetem, który gra na saksofonie - mówił w Dwójce Piotr Baron.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Baron Dwójka Andrzej Zieliński

XIV Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa. "Przed nami znakomite koncerty w Radziejowicach"

- Znów udało się nam zaprosić wspaniałych artystów, tak się dzieje właściwie podczas każdej edycji festiwalu. Martin Garcia Garcia jest wyjątkowym i niesłychanie zdolnym człowiekiem, gejzerem emocji, gra całym sobą - mówił w Dwójce Jakub Krawczyk. Hiszpański pianista będzie jedną z gwiazd XIV Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Waldorff Dwójka Jakub Jamrozek Janusz Olejniczak Grzech Piotrowski Piotr Baron

Spotkanie z klasyką. Nowy Rock w Trójce [POSŁUCHAJ]

Noworocznych emocji nie brakowało w Trójce!  Justyna Grabarz & Piotr Baron (godz. 10.00-13.00), Witold Lazar (godz. 13.00-16.00) oraz Michał Żołądkowski (godz. 16.00 - 19.00) zaprosili na spotkanie z klasyką rocka. Jak zgodnie podkreślają, nie jest to lista, ani notowanie, a to, co najpiękniejsze w muzyce na początek nowego roku.
Zobacz więcej na temat:  Justyna Grabarz Piotr Baron Witold Lazar Michał Żołądkowski Trójka

Piotr Baron: Sinfonia Iuventus gra najpiękniejszą polską muzykę

- Nasza orkiestra zrealizowała wszystkie koncertujące formy maestra Krzysztofa Pendereckiego, który był naszym patronem artystycznym. To gigantyczne dzieło, a nagrywamy dość często i nie narzekamy na brak pracy. Plany są bardzo obfite, ale czasami weryfikuje je rzeczywistość - mówił na antenie Dwójki Piotr Baron, saksofonista, kompozytor i dyrektor Orkiestry Sinfonia Iuventus.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Baron Dwójka Karol Furtak Sinfonia Iuventus Jerzy Semkow

Baron w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu [POSŁUCHAJ]

22 maja minęło pięć lat, od kiedy odszedł od nas wybitny artysta Zbigniew Wodecki. Był on inspiracją dla wielu twórców. Jednym z nich jest Piotr Baron, który w aranżacjach jazzowych przypomniał największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Koncert odbył się na Scenie Szpilmana w 2019 roku. Zapraszamy do odsłuchania zapisu retransmisji w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Baron Zbigniew Wodecki koncert Anna Will