Polskie Radio
Section05
Rafał Sonik

Wielka Wyprawa Maluchów pomoże dzieciom poszkodowanym w wypadkach samochodowych

W piątek rozpocznie się tegoroczna Wielka Wyprawa Maluchów. Z Warszawy wyruszy grupa 80 kierowców, których celem będzie Monte Cassino. Inicjatywa ma na celu zbiórkę pieniędzy na dzieci poszkodowane w wypadkach samochodowych. W trójkowym studiu o tej wyprawie opowiadał Rafał Sonik.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Robert Grzędowski Wielka Wyprawa Maluchów Monte Cassino fiat 126p motoryzacja Rajdy samochodowe

94-letni Sobiesław Zasada wyruszył "Maluchem" do Monte Cassino

Wyprawa zabytkowych fiatów 126p "Maluchów", której przewodzi 94-letni b. rajdowiec i przedsiębiorca Sobiesław Zasada wyruszyła w środę z Krakowa do Włoch, aby uczcić 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino. W rocznicę wydarzenia, 18 maja załogi złożą kwiaty i będą uczestniczyć w oficjalnych uroczystościach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców Monte Cassino kierowcy samochody kajetan kajetanowicz Robert Kilen Grzegorz Walijewski prognoza pogody

Rafał Sonik na mecie "azjatyckiego Dakaru". Polak na podium klasyfikacji generalnej PŚ

Zakończył się skrócony Silk Way Rally. Rajd nazywany azjatyckim Dakarem, tym razem nie stanowił tak ogromnego wyzwania, jakiego oczekiwali zawodnicy. - Zabrakło najdłuższych mongolskich etapów, na których miałoby znaczenie moje doświadczenie i przygotowanie quada, ale nie mam pretensji do losu. Cieszę się, że mogliśmy ścigać się w górach Ałtaju, które przypomniały mi argentyńskie etapy Dakaru - przyznał Rafał Sonik, który zajął drugie miejsce. 
Zobacz więcej na temat:  Moto sport SPORT sporty motorowe

Rafał Sonik rozpoczął przygotowania do... Dakaru. "Miejmy nadzieję, że się odbędzie"

- To była genialna przyjemność, której nie mogłem się doczekać. Wreszcie mnie odmroziło, a potem porządnie rozgrzało - komentował Rafał Sonik po pierwszym quadowym treningu od trzech miesięcy. Dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata prawdopodobnie nie będzie mieć w tym roku okazji, by powalczyć o kolejne trofeum cyklu FIM, ale liczy, że odbędzie się Rajd Dakar 2021, w którym zamierza wystartować po raz dwunasty.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe dakar

DAKAR 2020 Sonik: mój start to zachęta dla innych quadowców z Polski

- To fantastyczne, bo rzeczywiście mało kto w styczniu 2018 i przez kolejnych kilka miesięcy mógł przypuszczać, że to się stanie. A stało się. Jesteśmy po raz piąty na podium - powiedział Rafał Sonik, który zajął trzecie miejsce w 42. Rajdzie Dakar w kategorii quadów. Polak wrócił dwa lata po poważnej kontuzji kolana. 
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar Rajd Dakar 2020 SPORT sporty motorowe Moto sport

DAKAR 2020 Sonik zamknął podium. "Byliśmy poplątani jak makaron"

- To była pułapka jakiej dawno nie widziałem (...) Byliśmy zmieszani i poplątani, jak makaron. Myślę, że każdy z nas zrobił przynajmniej 20 km więcej niż powinien, a Ignacio Casale oraz Simon Vitse krążyli jeszcze dłużej - przyznał na mecie 10. etapu Rafał Sonik. Niemal wszyscy zawodnicy, jadący w czołówce kategorii motocykli i quadów wpadli w nawigacyjną pułapkę i stracili nawet kilkadziesiąt cennych minut. Dużą niespodziankę sprawił Kamil Wiśniewski, który na skróconym odcinku specjalnym uzyskał najlepszy czas. Sonik zameldował się z trzecim rezultatem.
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar Rajd Dakar 2020 Moto sport sporty motorowe SPORT

DAKAR 2020 Przygoński o krok od podium. "Monsieur Dakar" nie odpuszcza

Jakub Przygoński i Timo Gottschalk z Orlen Team zajęli czwarte miejsce na dziewiątym etapie Rajdu Dakar. Na trasie z Wadi Al Dawasir do Haradh najlepszy był Francuz Stephane Peterhansel, który o 15 sekund wyprzedził Katarczyka Nassera Al-Attiyaha. Podium uzupełnił Saudyjczyk Yasir Seaidan. 
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar Rajd Dakar 2020 Rajdy samochodowe SPORT Moto sport sporty motorowe jakub przygoński Orlen PKN Orlen