X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
służba zdrowia

Wiceminister zdrowia: zadłużenie polskich szpitali maleje

Polskie szpitale toną w długach. Obecnie placówki medyczne są zadłużone na blisko 12 mld złotych. Rząd opracowuje projekt oddłużania szpitali. Miałaby się tym zająć Agencja Restrukturyzacji Szpitali. - Zobowiązania na poziomie 10 mld złotych obserwujemy już od 2005 i 2006 roku, dlatego ten wzrost nie jest aż tak bardzo dynamiczny – mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  szpital Ministerstwo Zdrowia długi Polskie Radio 24 zdrowie służba zdrowia

Ekspert: coraz ważniejsza rola pielęgniarki w działaniach zespołu medycznego

Pielęgniarki apelują o zaprzestanie prowadzenia kampanii nienawiści wobec środowiska pielęgniarek i położnych, których praca jest niedoceniona, zaś płace od lat trudno nazwać godziwym. - Braki kadrowe w służbie zdrowia sprawiają, że zapewnienie lepszych warunków pracy jednej grupie zawodowej pociąga za sobą protesty innych grup – tłumaczyła w Polskim Radiu 24 Maria Libura z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  pielęgniarka Krzysztof Grzybowski położna służba zdrowia protest

Łukasz Szumowski: w miarę możliwości reaguję na postulaty

- Staram się wysłuchać wszystkich próśb i w miarę możliwości reagować na postulaty wszystkich grup zawodowych - powiedział na briefingu prasowym minister zdrowia Łukasz Szumowski. Minister spotkał się w Centrum "Dialog" m.in. z organizacjami związkowców i pracodawców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służba zdrowia związki zawodowe Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski pielęgniarka narodowy fundusz zdrowia NFZ

Nowe kryteria leczenia zaćmy. "Po operacji wizyta kontrolna"

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe kryteria leczenia zaćmy. Pacjenci nie będą mogli zapisać się "na zapas" na operację. Wprowadzono między innymi wizytę kwalifikacyjną do zabiegu, która będzie przeprowadzana przez lekarza, w ośrodku, gdzie pacjent ma być operowany. Dodatkowo, po operacji pacjent będzie miał wizytę kontrolną. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski

Będą kolejne rozmowy ministra zdrowia i lekarzy rezydentów?

- Nowelizacja zakłada, że te podwyżki będą. Do tej pory nie pojawiły się żadne formularze, które lekarze mogliby uzupełnić. My cały czas wierzymy, że jeszcze jutro jest posiedzenie senatu i to jest czas na wprowadzenie autopoprawek. Mamy nadzieję, że pan minister się zreflektuje - mówiła w audycji "W samo południe" dr Marta Moczydłowska z Porozumienia Rezydentów OZZL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia lekarz protest Krzysztof Grzesiowski zdrowie

"Kolejki i brak kadr medycznych to problemy do rozwiązania"

Kolejki oraz brak kadr medycznych - to zdaniem ministra Łukasza Szumowskiego najważniejsze problemy do rozwiązania w służbie zdrowia. Szef resortu uczestniczył w debacie "Medyczna racja stanu - tezy dla zdrowia" organizowanej przez Polską Unię Onkologii i Kolegium Lekarzy Rodzinnych i Instytut Studiów Politycznych PAN. O wydarzeniu mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, ekspert ds. zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski zdrowie służba zdrowia

Beata Szydło: najważniejszym wyzwaniem reforma służby zdrowia

Reforma służby zdrowia, w tym zaradzenie problemowi braku lekarzy i pielęgniarek, to jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie rząd – oceniła w sobotę w Sosnowcu wicepremier i szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło. Jako jedno z głównych osiągnięć rządu wskazała natomiast program 500 Plus i zlikwidowanie biedy wśród dzieci. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło służba zdrowia program 500+

Czego o ochronie zdrowia możemy nauczyć się od Czechów?

Pierwsza konferencja w debacie "Wspólnie dla zdrowia" odbyła się w środę w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie pod hasłem "Pacjent i system – zasady działania opieki medycznej". Na temat możliwych dróg rozwoju polskiego systemu opieki zdrowotnej, w oparciu o przykłady z zagranicy, mówiła w Polskim Radiu 24 dr Maria Libura, ekspert ds. służby zdrowia (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego i Medyczny Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo