Polskie Radio
Section05
sporty zimowe

ALPEJSKI PŚ Sensacja w PŚ. Premierowy triumf 17-letniej Nowozelandki

Nowozelandka Alice Robinson wygrała slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Soelden. To jej pierwszy triumf w zawodach tego cyklu w karierze. Drugie miejsce zajęła prowadząca po pierwszym przejeździe Amerykanka Mikaela Shiffrin. Trzykrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata straciła do Nowozelandki 0,06 sek. Podium uzupełniła Francuzka Tessa Worley, która była gorsza od Robinson o 0,36 sek.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe narciarstwo alpejskie SPORT narciarstwo zjazdowe

PŚ W SKOKACH Będzie wielki powrót? Schlierenzauer szykuje formę

Zwycięzca 53 konkursów z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich Gregor Schlierenzauer przez ostatnie cztery lata zmagał się z dużym kryzysem formy. Austriak zapewnił, że to już przeszłość i nadchodzącej zimy znowu chce znowu walczyć z najlepszymi - Wszystko idzie we właściwą stronę - przyznał 29-latek w rozmowie z portalem kleinezeitung.at.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe gregor schlierenzauer PŚ w skokach 2019/2020

PŚ W SKOKACH Skoczkowie dwukrotnie polecą do Azji? Hofer wyjaśnia zmiany

Duże emocje wśród skoczków narciarskich i kibiców wzbudził prowizoryczny kalendarz Pucharu Świata w sezonie 2020/2021, który zakłada, że zawodników czekają dwa wyjazdy do Azji. Między próbą przedolimpijską na skoczni w Zhangijakou a konkursami w Sapporo umieszczono zawody w niemieckim Willingen. - To lepsze rozwiązanie - zapewnił dyrektor cyklu Walter Hofer w rozmowie z portalem skijumping.pl.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe

Letnia Grand Prix Kubacki odrobił straty. Polak królem lata

Dawid Kubacki został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Polak zajął piąte miejsce w ostatnich zawodach cyklu w niemieckim Klingenthal, ale odrobił stratę do dotychczasowego lidera Japończyka Yukiyi Sato. W Klingenthal najlepszy okazał się Słoweniec Anze Lanisek, a trzecie miejsce zajął najwyżej sklasyfikowany z biało-czerwonych Piotr Żyła.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Dawid Kubacki Kamil Stoch Piotr Żyła Maciej Kot Klemens Murańka

Małysz o "Projekt Harrachov": to dla mnie ważne miejsce

- Harrachov to dla mnie ważne miejsce. Wiąże się z nim wiele moich bardzo pozytywnych wspomnień - pisał w mediach społecznościowych Adam Małysz, jeden z ambasadorów "Projekt Harrachov". Od kilku lat mamucia skocznia w Czechach znajduje się w ruinie. Miejsce to jest szczególnie znane polskim kibicom, którzy mogli podziwiać tutaj wyczyny "Orła z Wisły". Teraz legendarny polski skoczek bierze udział w akcji, która ma na celu zebranie funduszy na remont obiektu.
Zobacz więcej na temat:  Adam Małysz Skoki narciarskie SPORT sporty zimowe