Polskie Radio
Section05
Studio Jazzowe Polskiego Radia

Studio Jazzowe Polskiego Radia - orkiestra solistów

- W Studiu Jazzowym pojawili się chyba wszyscy muzycy, którzy mieli cokolwiek do powiedzenia wtedy w Polsce. Bywało, żeśmy rozszerzaliśmy skład do nieprawdopodobnych granic, bo nam było żal poszczególnych ludzi. Kiedyś mieliśmy siedem saksofonów, dwie perkusje, dwa kontrabasy. To był rzeczywiście zespół zapalony do roboty - mówił na antenie Dwójki Jan Ptaszyn Wróblewski, dyrektor legendarnego Studia Jazzowego Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Jan Ptaszyn Wróblewski Jazz Roch Siciński Andrzej Zieliński Piotr Metz Dwójka

Setny koncert w cyklu "Jazz.PL" - Powrót Studia Jazzowego Polskiego Radia [ZOBACZ WIDEO]

Za nami jubileuszowy koncert w ramach organizowanego przez radiową Dwójkę cyklu "Jazz.PL". W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyło się wydarzenie pod nazwą: "Setny Jazz.PL - Powrót Studia Jazzowego Polskiego Radia". Orkiestrę prowadził Nikola Kołodziejczyk, a transmisja odbywała się równolegle na falach Programu 2 Polskiego Radia, a także w formie streamingu wideo na Facebooku, kanale YouTube i stronie internetowej Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Jan Ptaszyn Wróblewski pr poleca Dwójka

Nikola Kołodziejczyk: powrót Studia Jazzowego to wielostronna łączność pokoleń

- Ta praca była dużą przyjemnością. To dwieście ręcznie pisanych partytur Studia Jazzowego Polskiego Radia, dzieła największych jazzowych osobistości, kompozytorów, ale również osób, które nie są z kompozycją kojarzone. Bardzo ciekawe było odkrywanie innych stron wielu muzyków, znanych jako wspaniali soliści i liderzy swoich zespołów - mówił w Dwójce Nikola Kołodziejczyk przed setnym koncertem z cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka Roch Siciński koncert Nikola Kołodziejczyk